Obrazy podle kategorie - Zátiší

Zátiší – vedle portrétů a krajinomaleb – můžeme zřejmě uznat za nejčastější a nejpopulárnější obrazy. Jak by bylo možné nemít je rád? Vždyť květiny, ovoce, nádobí, tkaniny a předměty jsou půvabným a - jestli to tak můžeme říct - velmi malebným tématem! Obrazy zátiší jsou, z očividných důvodů, považovány za jedny z nejvíce dekorativních pláten: obvykle totiž zobrazují skutečně krásné věci - a celé umění tkví v tom, aby to dělaly jak možná tím nejoriginálnějším a nejkrásnějším způsobem najednou! Nikoho tedy nepřekvapí, že olejomalby zátiší, tak jako slavné van Goghovy Slunečnice, patří k nejslavnějším uměleckým dílům v dějinách. Chcete pokračovat v tradici a pověsit si obrazy zátiší ve vlastním bytě? Máme pro Vás několik rad, které Vám pomohou to provést stylovým způsobem.

Obraz zátiší s knížkou

Obraz zátiší s knížkou

Obrazy se zátiším nabízejí univerzální doplnění stylizace každého typu.
Obraz zátiší malířství

Obraz zátiší malířství

Obraz zátiší nemusí být vytvořen v tradičním stylu. Inspirace kubismem jsou mile viděny!
104 obrazů
Obraz zátiší s růží

Obraz zátiší s růží

Minimalistický, ale s charakterem - obraz zátiší na černém pozadí se stane dekorací stylového obývacího pokoje.
Obraz zátiší retro

Obraz zátiší retro

Obrazy inspirované retro stylem doplní eklektickou stylizaci pokoje teenagera, interiér ložnice nebo obývacího pokoje.
Obraz zátiší s ovocem

Obraz zátiší s ovocem

Černé pozadí a červená skvrna - obraz zátiší přitahuje pozornost a stává se hlavním nositelem barvy v interiéru.
Obraz s měděnou vázou

Obraz s měděnou vázou

Veliký obraz zátiší pověšený v obývacím pokoji způsobí, že místnost získá výjimečný charakter.
Obraz zátiší shabby

Obraz zátiší shabby

Obraz s růží doplní romantickou aranžaci denního pokoje, zařízeného v pudrové, pastelové barevné paletě.
Obraz černobílé zátiší

Obraz černobílé zátiší

Zátiší v černé a bílé je nezbytným doplňkem do místností zařízených ve stylu glamour.
Obraz zátiší s květinami

Obraz zátiší s květinami

Veliký obraz zátiší se může stát vizitkou domu - stačí ho umístit na viditelné místo, např. do předsíně.
Obraz s košem s ovocem

Obraz s košem s ovocem

Zátiší ve formě triptychu nabízí dekoraci do prostorného obývacího pokoje nebo garsonky.
Obraz zátiší kompozice

Obraz zátiší kompozice

Obraz zátiší se ideálně hodí do minimalistické aranžace bytu, kanceláře, nebo dokonce do stylové kavárny.
Obraz se starožitnostmi

Obraz se starožitnostmi

Stylový obraz zátiší dodá krásu eklektickým interiérům, ve kterých dominuje teplá koloristika.

 

Věčně živé: obrazy zátiší

Bez přehánění můžeme zřejmě říct, že ačkoliv, přirozeně, existují obrazy zátiší s velkou hodnotou pro dějiny umění - na příklad již zmiňované van Goghovy Slunečnice nebo početné tak zvané holandské snídaně, tedy barokní díla holandský malířů zobrazující zdánlivě krásně prostřené stoly, ale ve skutečnosti beznaděj a marnivost veškerého bytí - tak v drtivé většině jsou obrazy zátiší dílem dekorativního umění, jejichž hlavním cílem je zkrátka potěšit oko. A dobře že tak!

Jestliže hledáte univerzální dekoraci, která bude stejně dobře vypadat v domácí kuchyni i na  hotelové recepci, a která se bude líbit každému a nikoho nepohorší, obrazy zátiší jsou přímo ideální volbou. A jakým způsobem je můžeme využít k vytvoření stylové a přitom neokázalé aranžace? Zde jsou naše nápady: doufáme, že mezi nimi naleznete něco, čím se necháte inspirovat!

Nejlepší do kuchyně a jídelny: obrazy zátiší ovoce

Kuchyně, jídelny, sály v restauracích a další interiéry tohoto typu jsou tradičně dekorovány motivy, které máme spojeny s jídlem - a to je samozřejmě zcela přirozený jev! Naše mozky jsou ve své podstatě přece jednoduché: když vidíme „portrét jídla", začínám přemýšlet o tom, že by nebylo úplně od věci, kdybychom něco zakousli, což vede k vyvolání mírného pocitu hladu. To nejsou žádná kouzla, jen obyčejná psychologie! A proč ji tedy nepoužít stylovým způsobem? Pověsme v domácí kuchyni nebo v sále elegantní restaurace obrazy zátiší s ovocem. To je skutečná klasika mezi ozdobami tohoto typu: šťavnaté, plné a barevné  ovoce, často na zajímavém pozadí, mistrně uspořádané do krásné kompozice... Variací na stejné téma jsou obrazy zátiší džbán a ovoce: a to dokonce i jiné než reprodukce slavného díla Paula Cézanna, které často bývá nazýváno právě tímto jménem (ve skutečnosti se jmenuje jednoduše „Zátiší”)!

Delikátní a subtilní: obrazy zátiší s květinami

Podobně jako zátiší, ani květinové motivy zřejmě nikdy nezestárnou. Vždycky byly v módě - a jsme připraveni zariskovat a dovolíme si tvrdit, že v módě i vždycky dále budou! Tak proč to tedy nespojit dohromady? Obrazy zátiší s květinami jsou příkladem skutečně univerzální ozdoby, kterou můžeme pověsit doslova do každého interiéru - a která také v každém interiéru bude vypadat skutečně dobře. Vybíráme-li si vzor obrazu, stojí za to se zde řídit nejen jeho „obsahem”, ale spíše koloristikou. Zátiší v teplé, příjemné tónině bude skvěle vypadat na pozadí stejně teplých barev: žluté, oranžové, rozmanitých odstínů červené. Naopak ty chladnější, s převahou studených barev, by se měly objevit ve stejně chladném prostředí: na příklad na modré stěně. Jestliže interiér, ve kterém toužíte zavěsit obraz, je v neutrální tónině - na příklad jsou zdi vymalované na bílo a nábytek má přirozenou barvu dřeva - nemusíte si s „teplotou” tóniny dělat hlavu a vyberte si zkrátka takový obraz, který se Vám nejvíc líbí! Jestliže máte rádi reprodukce, stojí za to sáhnout po obrazech zátiší slavných malířů, zvláště jestli má být dekorace zavěšena na stěně v obývacím pokoji, v salónu nebo v jiném reprezentativním interiéru: reprodukce dobře známého díla na zdi nabízí skvělé téma k diskusi s hosty!

Nadčasový vzor, nadčasová kvalita

Nejslavnější autoři zátiší malovali svá díla barvami na plátno natažené na napínací rámy: my ty naše tiskneme! Používáme moderní technologii latexového tisku HP Latex, díky které  jsou naše obrazy charakteristické nádhernými, živými barvami, které dokonale zrcadlí to, co můžete vidět na ilustracích v katalogu našeho e-shopu. HP Latex nám umožňuje vytvořit tisk nejen krásný, ale také trvalý: vydrží po celá léta dokonce i v jasně osvětleném interiéru! Každý obraz zátiší můžeme, zcela podle Vašeho přání, buď zarámovat, nebo ponechat bez rámu: vždy tiskneme i na kraje plátna, díky čemuž budou obě varianty vypadat báječně!