Fototapety podle kategorie - Tygr

Motiv tygra je jeden z nejpopulárnějších zvířecích vzorů využívaných v užitném umění. Postava důstojného tygra plného síly je velmi často používaná projektanty oblečení a v umění tetování. Fototapeta na zeď tygr dodá trošku vzhledu šelmy každé, dokonce i té sebe nevinnější a neosobní aranžaci. V interiérech bude fototapeta s tygrem ideálním doplňkem do etno stylu, který částečně navazuje na exotiku dalekých krajů. Fototapeta tygr skvěle doplní byt plný památek z dalekých cest a oživí prostory zařízený v neutrálních a tlumených barvách země.

271 fototapet

 

Fototapeta tygr: predátorská stylizace interiéru

Šelma držící se stranou od lidí - tygr je už po staletí objektem fascinace člověka. Tesáky a jiné části těla těchto zvířat plnila v čínské medicíně funkci ochranných amuletů a léků. A to není všechno. Tygr je zvíře čínského zvěrokruhu, které má velký význam v kultuře celého Dálného východu. Symbolizuje sílu a plní ochrannou funkci. Podle pověr mělo zobrazení tygra umístěné nad dveřmi chránit domácnost před zlými duchy. Jak můžeme využít motivy s tygrem v současných interiérech zařízených v etno stylu?

Fototapeta tygr a koloristika interiéru

Fototapeta s tygrem se dokonale hodí do interiérů, ve kterých dominují teplé, přírodní barvy: hnědá, zlatá, okrová, odstíny zelené. Bude tomu tak v případě, že použijeme fototapetu bengálský tygr, tedy tapetu zobrazující tygra nejpopulárnějšího na celém světě. Pro tento druh jsou charakteristické měděné, rudé nebo žluté s černými pruhy. Neměli bychom zapomínat, že mezi tygry se objevují výrazné koloristické rozdíly. Méně běžnou koloristickou variantou bengálského tygra je bílý tygr. Pro tento druh je charakteristická bílá nebo krémová srst, a proto také koloristika zbylých doplňků a zařízení místnosti by měla jít cestou studenějších barev. Dobrou volbou bude nábytek z přírodního, jasného nebo na bílo natřeného dřeva. Šedá, černá a blankytná budou také vypadat dobře. Fototapeta bílý tygr často představuje tato zvířata v makro měřítku. Vytváří totiž výjimečný, lehce predátorský a atraktivní vizuální efekt v obývacím pokoji nebo ložnici.

Fototapeta tygr a jiné doplňky

Styl etno se může zdát trochu přeplněný, jelikož je založený na výrazném nábytku a rozhodných doplňcích. Vytvářejí ho prvky vybavení vyrobené z exotického dřeva, ratanu, proutí, bambusu. Tkaniny a vzory etno stylu jsou neuvěřitelně bohaté a pestré. Takové budou i závěsy, přehozy, potahy, povlečení na polštářky: nasycené barvami a nejednou propojující několik motivů a vzorů. Fototapeta tygr prý může v tomto prostředí působit dojmem příliš ozdobného a výrazného akcentu. Nemohli bychom se víc mýlit! Právě množství detailů tvoří etno styl a zdůrazňuje jeho originalitu. Jako každý styl založený na folklóru může být i etnický styl označen za nepříliš vkusný. Nejde zde však o eleganci, ale o harmonii: tkanin, barev a nábytku. Vytvoří spou originální, útulné a velmi osobní prostory. A to navzdory všemu standardnímu nábytku a doplňkům, na které můžeme narazit téměř v každém bytě.

Fototapeta tygr ve shodě s přírodou

Fototapeta na zeď tygr je vzorem čerpajícím přímo z přírody. Není to však příroda blízká a ochočená, ale vzdálená a divoká, která si zachovala ještě svou exotičnost a nedostupnost. Tygr je zvířetem, které v našich zeměpisných šířkách vídáme především v ZOO. A proto fototapeta na zeď tygr může být zároveň touhou po dalekých cestách, jak i vzpomínkou na ně. Ideálně se hodí do bytu světoběžníků a cestovatelů tělem i duší, stejně jako do bytu lidí, kteří touží po trošce exotiky a divočiny na každý den. Fototapeta tygři je dokonalou volbou, jestli se během aranžace bytu trochu inspirujeme tradicí Orientu. Díky bohaté symbolice tygra jako strážce domácnosti a bezpečí, trefí se do vkusu těm z nás, kteří si zařizujeme byt ve shodě se zásadami feng šuej, tedy starodávným uměním, které nás učí, jak si zařídit prostory ve shodě s přírodou.