Plakáty podle kategorie - Retro

Potřebujete plakáty retro? Obchod myloview má vše, co hledáte! Shromáždili jsme zde stovky vzorů plakátů ve starém stylu, mezi kterými si jistě vyberete něco, co se bude ideálně hodit do Vašeho bytu nebo firmy. Máme zde i plakáty retro vintage, které kolem sebe vytvářejí příjemnou auru předmětů, jež byly používané a oblíbené už dlouhou dobu, i filmové retro plakáty, které jistě nadchnou každého, kdo miluje klasické kino. Plakáty ve starém stylu patří k těm způsobům, které nikdy nezklamou, pokud chcete libovolný interiér trochu zútulnit a zároveň z něj udělat neuvěřitelně zajímavou místnost! A protože pouze vypadají jako staré, zatímco ve skutečnosti jsou vyrobeny z moderních materiálů a za použití inovativní technologie, budou Vám sloužit po dlouhá léta – a stále budou skvěle vypadat.

84 plakátů

 

Plakáty retro: ozdoba ve starém, dobrém stylu

plakát retro žena

Každý, kdo občas navštíví náš obchod nebo si čte na našem blogu, dobře ví, že jednou z našich malých obsesí je téměř filosofické rozjímání nad rozdíly mezi tím, co je retro, a tím, co vintage. Mohli bychom také dodat k tomu antik styl, protože to je ještě jiná, zvláštní kategorie!

No dobře, jaký je tedy rozdíl mezi těmito třemi na první pohled velmi blízkými pojmy? Tedy, antik je to, co je skutečně velmi staré. Skutečně, tedy ne tak, jak staré jsou písničky Backstreet Boys, ale spíš tak, jak staré jsou předválečné fotografie nebo dokonce tak, jak stará je pohovka z dob Ludvíka XV. Vintage – to jsou také staré věci, ale ne za každou cenu velmi staré – postačí, když vypadají používaně. Někteří lidé si dělají legraci, že vintage je takový krásný módní název pro „výrazně poničený” - což, samozřejmě, není pravda, protože často v sobě mají předměty vintage spoustu krásy! Stačí se podívat na naše plakáty retro vintage... A vlastně – retro? Retro je obvykle to, co nějakým způsobem navazuje na styl z minulosti. Tak jako naše retro plakáty, které jsou často v černobílé nebo sépiové koloristice, zobrazují staré předměty nebo zařízení (antik!) nebo portréty lidí vytvořené tak, aby vypadaly, jako by vznikly už před dlouhými roky. Plakáty retro patří k těm ozdobám, které jsou dekoračním základem každého interiéru – přesvědčte se sami!

Jak za dávných časů: plakáty retro do kuchyně

Co způsobuje, že plakáty v retro stylu jsou tak populární dekorací kuchyně? Máme pár teorií! Určitě hraje svou roli to, že kuchyně – srdce domova – je místem, ve kterém chceme cítit útulnost. A dekorace ve starém stylu – mimo jiné právě retro plakáty do kuchyně – nám můžou tento pocit útulnosti zajistit. Obvykle jsou v teplé, příjemné koloristice, která se skvěle hodí do kuchyně. Zvláště sem doporučujeme plakáty s reprodukcemi starých reklam (nebo takové, které se tak stylizují) na potraviny: budou zde vypadat skutečně fantasticky! Všechny naše plakáty tiskneme na plakátovém papíře vysoké kvality, používám inovativní technologii trvalého, netoxického latexového tisku bez zápachu, díky čemuž máte jistotu, že snadno vydrží i v nelehkých kuchyňských podmínkách, jakými jsou vlhkost nebo vysoká teplota. Nezapomínejme však na zarámování naší dekorace: díky tomu ji zabezpečíme před náhodným ušpiněním!

plakát retro tenisky

Pro kino maniaky: plakáty retro z filmů

Filmové plakáty v retro stylu patří k nejpopulárnějším kategoriím plakátů vůbec – a není na tom nic divného! Nejenže nádherně vypadají, ale jsou také výbornou záminkou k navázání rozhovoru s hosty: stačí se zeptat, například, zda viděli daný film a zda se jim líbil, nebo jestli mají rádi tenhle filmový styl... Svou roli hraje také to, že filmové retro plakáty mají mnoho podob a k dispozici máte spoustu verzí: jsou tak různorodé, jak různorodé jsou samotné filmy! Díky tomu skvěle vypadají jako dekorace ložnice nebo obývacího pokoje, ale také – přirozeně – v každém interiéru nějakým způsobem spojeným s filmem a kinematografií, na příklad v kině nebo v sídle diskusního filmového klubu.

Retro plakáty jako dekorace útulné kavárny

Jestli existuje nějaký interiér, v němž plakáty retro budou určitě vždycky vypadat skvěle, pak je to kavárna. Proč? Ze stejného důvodu, ze kterého se plakáty retro do kuchyně staly takovým hitem: protože kavárna je teplým místem, do kterého se vydáváme, abychom si odpočinuli a v příjemné atmosféře strávili čas s rodinou a přáteli – a dekorace v retro stylu včetně plakátů retro vintage patří k nejefektivnějším způsobům, jak dosáhnout takového efektu. Mějme na paměti, že nemusíme zůstat u jediného plakátu: skvěle bude vypadat mini galerie z plakátů, tedy několik různých plakátů propojených společným motivem (což může být právě retro styl!) pověšených na jedné zdi. Takové nahromadění dekorací nejenže vypadá stylově, ale také usnadňuje zařízení větších míst stěny – což se může hodit, jestliže místo, které dekorujete, je skutečně prostorné.