Fototapety podle kategorie - Růže

Ať už o zde o růžích napíšeme cokoliv, můžeme si být jistí, že někdo to už někdy řekl nebo napsal. Jak také jinak? Není přeci sporu, že růže jsou bezpochyby nejoblíbenějšími květinami na světě - a to odnepaměti. Takže není se čemu divit, že fototapety růže patří k nejpopulárnějším vzorům v našem katalogu! Díky jejich obrovskému kouzlu a nadčasové kráse, fototapeta růže se může ukázat znamenitou dekorací velkého množství interiérů, a to zařízených v rozmanitých stylech: zároveň jak těch klasických, tak i těch supermoderních. Zcela postačí  vybrat si správný vzor: a jsme si jistí, že naleznete fototapetu s růžemi do každého interiéru! Jak to udělat? Čtěte dále: máme pro Vás několik nápadů!

63 fototapet

 

Nahoře růže, dole růže, všude růže! Fototapety růže do každého interiéru

Vzor růže je jeden z těch univerzálních motivů, které byly populární doslova odnepaměti: můžeme ho objevit už na mozaikách antického Říma, na středověkých gobelínech, na secesních dílech užitého umění i na Instagramu. Není divu: růže jsou obecně považovány za nejkrásnější z květin. Naše tapety růže jsou jen nejnovějším představením trendu, který je populární bez přestávky už po tisíciletí! Fototapety s květinami, zvláště pak ty s růžemi, jsou dekorací, kterou můžete využít v celé řadě různých interiérů. V závislosti na tom, jaký je charakter Vašich prostor a v jakém stylu jsou zařízeny, můžete vybrat různé (růžové?) vzory - od těch nejtradičnějších, trochu barokních v duchu velkých damaškových růží až po hypermoderní, takové jako už nějakou dobu velmi populární fototapeta růže kouřová, která v podstatě vůbec nepřipomíná to, co si obvykle představujeme pod pojmem květinový motiv. Jak si vybrat vzor do interiéru? Zde několik rad!

Fototapeta bílé růže: pro minimalisty

V květomluvě znamenají bílé růže nevinnost, ale také tajuplnost a nutnost zachování tajemství. Přesně takového efektu dosáhnete, jestliže si vyzdobíte interiér fototapetou bílé růže: bude vypadat zároveň subtilně, elegantně i rafinovaně. Jestliže preferujete raději dobře známé motivy, vyberte si vzor růže střední velikosti. Bude se dobře hodit zároveň do velmi rozlehlých, tak i do menších interiérů, zvláště jestli zeď, na které by měla fototapeta viset, je částečně zastavěná nábytkem. Jestliže však chcete vyzdobit větší prostory a disponujete velkou volnou zdí, sáhněte po odvážném motivu, jakým je makrofotografie zobrazující květ bílé růže ve velkém zvětšení: je to báječný, téměř abstraktní vzor, který bude vypadat prostě fantasticky v interiéru s moderní aranžací! Takové fototapety růže mohou být dekorací zároveň jak domácí ložnice, tak i kosmetického salónu nebo dokonce elegantní kavárny.

Fototapety růže ve stylu shabby chic, čili růžičky jak pro princezničky

Jestli existuje nějaký vzor, o kterém bychom mohli říct, že je v sentimentálně-rustikálním  stylu shabby chic nejpopulárnější, pak je to rozhodně vzorek s růžičkami. Jsou to právě "růžičky", ne "růže": jde o trošku sentimentální kvítky jako z tapety v bytě u babičky! Pakliže jsou v pastelové koloristice, mohou být pro někoho až přeslazené, ale zde plní svou funkci ideálně. Takové starosvětské fototapety růže budou vypadat skvěle v místnosti každého typu: ve spojení s nábytkem ve stylu vintage a pro shabby chic charakteristickými volánky a krajkami vytvoří kouzelný celek, jako stvořený pro ty z nás, kteří si ceníme útulnosti a interiérů s duší. Univerzální květinový motiv umožňuje vytvářet různorodé kreace. Květiny můžeme propojovat s abstrakcí, geometrií, s klasickými proužky i puntíky...

Tapeta růže kouřová: fototapeta růže pro lidi, kteří nemají rádi rostliny?

Fototapeta růže kouřová je momentálně jednou z nejpopulárnějších "růžových" dekorací. Můžeme říct, že tohle je fototapeta růže pro lidi, kteří nemají rádi květiny! Ve své podstatě je to abstraktní vzor, který pouze vzdáleně připomíná rozkvetlé poupě růže, zatímco mnohem více nám může připomínat barevně osvětlenou spirálu z kouře. Tato nabídka je vhodná do skutečně moderních, možná dokonce až extrémně minimalistických obývacích pokojů, které však chcete trochu "zjemnit" ozdobou inspirovanou vzorem inspirovaným přírodou. Pozor: takové fototapety růže budou vypadat skutečně dobře pouze v případě, kdy je nalepíte na stěnu zakrytou jak nejméně je to možné nábytkem nebo jiným zařízením!

Růže vadnou, fototapeta růže ne!

Tohle je velká výhoda květinových dekorací nad skutečnými květinami: v porovnání s kyticí ve váze vydrží po dlouhá léta! Bez ohledu na to, jaký vzor bude fototapeta růže, kterou si vyberete, zobrazovat, můžete si být jistí, že bude charakteristická nejvyšší kvalitou provedení. Všechny naše fototapety - s květinami, růžemi i všechny ostatní! - tiskneme při použití moderní technologie latexového tisku - HP Latex. Díky této technologii nejen že vypadají hyperrealisticky (a přesně tak, jako na vizualizaci v katalogu našeho e-shopu!), ale jsou charakteristické také fantasticky sytými barvami, které neblednou dokonce ani v jasně osvětlených interiérech. A co víc, HP Latex umožňuje získat tisk bez zápachu a netoxický (díky čemuž se fototapety hodí také k ozdobení veřejných míst), a k tomu ještě omyvatelný: abyste odstranili eventuální zašpinění, postačí zlehka přetřít povrch dekorace vlhkou utěrkou nebo houbičkou.