Plakáty podle kategorie - Příroda • Plakáty na zeď

To nejsou ty rozkošné krajinky, které naši rodiče a prarodiče věšeli ve svých obývacích pokojích nebo ložnicích, aby zkrátka pěkně vypadaly. Tohle jsou moderní, odvážné výrazné plakáty s motivy čerpajícími ze světa přírody. Jsou to dekorace, které nejsou jen obyčejnou ozdůbkou: každý plakát příroda, který můžete najít v této sekci našeho katalogu, je hodnotou sám o sobě. Naše plakáty s přírodními krajinami dokáží více než jen krásně vypadat: umějí dát najevo emoce, vytvořit dobrou náladu i celkovou atmosféru. To neznamená, že nevypadají krásně, samozřejmě! A právě proto, když si vybíráme svůj plakát s přírodou, měli bychom to dělat s plným vědomím tak, aby i plakát i interiér na tomto spojení vydělaly.

Zelený plakát příroda

Zelený plakát příroda

les, z ptačího pohledu, les z ptačího pohledu, zeleň, listí, stromy, lesní panorama, plakát příroda, plakát s přírodou, dekorativní plakát, plakát do ložnice aranžace, plakát do předsíně
Plakát na zeď příroda

Plakát na zeď příroda

Pro ty z Vás, kteří touží po odpočinku v lůně přírody, máme inspirativní plakát. Sice nenahradí skutečnou přírodu, ale umožní Vám relaxaci a uklidnění.
602 plakátů
Plakát přímořská krajina

Plakát přímořská krajina

Nám, kdo bydlíme na městských sídlištích, chybí kontakt s přírodou. Díky tomuto plakátu budeme moct být v její blízkosti každý den.
Plakát Lago di Braies

Plakát Lago di Braies

Jestli milujete krásu přírody, pak se plakát s překrásným italským jezerem jistě bude hodit do Vaší stylizace interiéru.
Monochromatický plakát s portrétem

Monochromatický plakát s portrétem

Plakát v černobílých barvách můžete pověsit např. v kanceláři. Taková dekorace zmodernizuje prostory, které Vás obklopují.
Podzimní plakát příroda

Podzimní plakát příroda

Plakát s lesem v mlze se hodí téměř do každé aranžace. Stejně tak do pokoje teenagera, kde může probouzet pocit lásky a spojení s přírodou.
Moderní plakát příroda

Moderní plakát příroda

Jestli se rádi obklopujete rostlinami, pak si plakát se sytě zelenými listy monstery jistě získá Vaše srdce.
Plakát s ilustrací v retro stylu

Plakát s ilustrací v retro stylu

Jestli milujete barevné květiny, pak si zamilujete také náš návrh plakátu! Forma ilustrace v duchu retro se hodí do moderního interiéru.
Květinový plakát příroda

Květinový plakát příroda

Květinové motivy budou vždy in – a navíc se ideálně hodí do mnoha stylizací.
Plakát západ slunce v akvarelu

Plakát západ slunce v akvarelu

Krajina v akvarelu patří k nejromantičtějším a nejtajemnějším možnostem obrazu. Teplé barevné tóny můžeme ideálně zakomponovat k dřevěnému nábytku.
Barevný plakát se srdcem

Barevný plakát se srdcem

Pokoj teenagera by neměl být ponechán bez kontaktu s přírodou. Jestli mu nevoní obyčejné krajinky, zalíbí se mu barevný plakát v moderním provedení.
Dětský plakát příroda

Dětský plakát příroda

Jestli hledáte dekoraci do dětského pokoje, pak zvolte plakát s přírodou. Barevný motiv se hodí ke světlým zdem.

 

Organičně: plakát s přírodou do každého interiéru

Mohlo by se zdát, že je téměř nemožné nalézt něco samozřejmějšího (člověk má chuť napsat: přirozenějšího!) než příroda, máme pravdu? Tím divnější se zdá, že po celá staletí se pro ni vytvářely tak rozdílné definice. Někteří tvrdí, že příroda je to, do čeho nezasáhl člověk, jiní – že je to divočina, další zase – že v podstatě téměř všechno, co nás obklopuje...

Vzory inspirované krajinami a dalšími obrazy čerpajícími ze světa přírody jsou nejen jedním z nejpopulárnějších motivů plakátů v našem katalogu: je to také pravděpodobně nejpopulárnější téma uměleckých děl od samého počátků lidských dějin. Stačí se podívat na nejstarší umělecká díla, např. na takové nástěnné malby, a hned uvidíme, že už naši pra-pra-prapředkové považovali právě zvířata a rostliny za téma, které si zaslouží zvěčnění ze všech nejvíc – a jen občas přidali nevelký doplněk nedůležitých lidiček... My sice samozřejmě žijeme životy, které jsou mnohem vzdálenější přírodě, než jaké žili pralidé, ale to vůbec neznamená, že se nám po ní nestýská: jestliže tedy cítíte hlubokou, neodolatelnou chuť ozdobit stěnu své jeskyně (bytu, pochopitelně) dekorací s motivem čerpajícím přímo ze světa přírody, takovou jakou je plakát příroda, pak na nic nečekejte: přečtěte si, jakými způsoby to můžete udělat!

V jakých interiérech bude plakát příroda působit nejlépe?

Jsme si zcela jistí, že neexistuje interiér – a to doslova, ve kterém by plakát příroda nevypadal naprosto fantasticky. Níže nabízíme pouze několik z mnoha, velmi mnoha příkladů:

  • koupelna vypadá tak nějak sklíčeně? Plakát představující barevné ryby a sasanky z tropických moří ji okamžitě oživí! Nebo třeba trošku netradičnější "koupelnový" motiv? Například pohled na štíty hor ztrácející se v mlze nebo louku uprostřed léta?
  • obývacímu pokoji chybí to "něco"? Zkuste nad pohovku pověsit veliký plakát příroda v koloristice, která bude kontrastovat s většinou prvků interiéru. Nezapomeňte na rám! 
  • chcete, aby dětský pokoj vypadal zároveň stylově a nepříliš infantilně? Plakát s výhledem na les, nejlépe s lesními zvířátky, by měl tuhle roli v klidu a v pohodě zvládnout! Můžete také snadno vybrat plakát do tématické aranžace, pokud takovou plánujete!
  • předsíň působí často těsným, téměř až klaustrofobickým dojmem? Veliký plakát s panoramatem, na příklad s výhledem na moře nebo hory, způsobí, že se interiér bude okamžitě zdát o trošku větší.

Vyberte nejlepší plakát s přírodou

Na samém počátku jsme zmínili, že plakáty s přírodními motivy patří k těm nejpopulárnějším nabídkám v našem katalogu: bezpochyby je jednou z příčin tohoto stavu fakt, že je to také jedna z nejpestřejších kategorií. Pohled na arktické ledovce přeci nemá nic moc společného s krajinou amazonské džungle, tedy snad kromě toho, že oba byly inspirovány přírodou, souhlasíte? Tak výrazná pestrost může být však zároveň zdrojem konsternace: určitě přemýšlíte, jaký plakát bude ten nejlepší do jakého interiéru! Jak to posoudit? Doporučujeme Vám především obrátit pozornost na dva faktory. První je, samozřejmě, to, jestli se Vám daná dekorace skutečně líbí. Protože to je přeci vždy to nejdůležitější, nemáme pravdu? Druhou věcí, kterou je dobré mít na mysli, jsou jisté objektivní vlastnosti plakátu: jeho koloristika (měla by se hodit do interiéru, ať už na základě kontrastu, nebo shody), rozměr a všeobecná atmosféra, kterou vytváří.

Plakát s přírodou šetrný k životnímu prostředí?

Bylo by naprosto nesmyslné, kdyby plakáty se sto procentně přírodní tématikou, takové jak naše, nebyly šetrné k životnímu prostředí, no řekněte sami. Naštěstí naše plakáty vytváříme s výjimečnou péčí o to, aby byly "zelené" po všech stránkách. Používáme plakátový papír vysoké kvality, což nám umožňuje zredukovat odpad: to není jedna z těch dekorací, které vyhodíte po roce nebo po dvou, protože začínají špatně vypadat! Technologie tisku, kterou využíváme, je HP Latex: tato technika vytvořená firmou Hewlett-Packard umožňuje získat obraz výjimečně vysoké kvality a trvanlivosti, který zároveň nevylučuje toxické výpary, neztěžuje průběh procesů recyklace a biodegradace a navíc umožňuje šetření surovin během samého procesu tisku. Vyberete-li si naše plakáty, vybíráte nejen bezvadnou kvalitu, ale také produkt šetrný k životnímu prostředí!