Fototapety podle kategorie - Moře

Celý rok čekáme na prázdniny, ale když už se nám podaří, že vyrazíme, tak čas nikdy neletí tak rychle jako právě během dovolené. Jestli chcete, aby Vám atmosféra bezstarostnosti a nádherný výhled dělaly společnost po celý rok, tak fototapeta moře je trefou do černého. Azurová voda, zlatý písek a nebe bez jediného mráčku – to je obraz, který Vám každý den bude zlepšovat náladu a dodávat Vám energii do práce. Fototapeta moře je skvělou dekorací nejen do námořnického interiéru. Hodí se výborně také jako hlavní dekorace do minimalisticky zařízeného obývacího pokoje nebo romantické ložnice. Tapeta na zeď moře, která je dostupná v široké paletě barev i různých obrazů, Vám dává jistotu, že najdete přesně takový vzor, který se Vám bude hodit do Vašeho interiéru. 

Minimalistická fototapeta moře

Minimalistická fototapeta moře

Mořská fototapeta s rozkošnými loďkami vnese do stylizace teplou koloristiku a spoustu pozitivní energie.
Fototapeta moře do obývacího pokoje

Fototapeta moře do obývacího pokoje

Taková nástěnná dekorace promění Váš interiér a způsobí, že v něm budete chtít trávit co nejvíc času!
429 fototapet
Fototapeta mořská krajina

Fototapeta mořská krajina

Minimalistická fototapeta s mořskou krajinou se výborně hodí do eklektické koupelny nebo do elegantního domácího spa.
Fototapeta bouře na moři

Fototapeta bouře na moři

Krajina na zdi je univerzální volbou, když chcete zdůraznit moderní charakter obytných prostor.
Fototapeta s medúzami

Fototapeta s medúzami

Jste milovníkem potápění? Fototapeta s těmito výjimečnými stvořeními skvěle vyjádří Váš charakter v interiéru.
Fototapeta moře a vlny

Fototapeta moře a vlny

Fototapeta s mořem je skutečným kaleidoskopem barev, který je vhodné využít např. při stylizaci obývacího pokoje.
Nostalgická fototapeta moře

Nostalgická fototapeta moře

Nostalgická fototapeta ztlumí interiér obývacího pokoje, kterému dominují teplé barvy.
Fototapeta moře pláž

Fototapeta moře pláž

Zlatá pláž a mírné vlny – taková nástěnná krajina zdůrazní každou aranžaci. Můžeme ji umístit např. do předsíně.
Fototapeta s mořem do ložnice

Fototapeta s mořem do ložnice

Fototapeta s mořem umístěná na jedné ze zdí ložnice nabízí ideální řešení do minimalistických prostor.
Tropická fototapeta mořské vlny

Tropická fototapeta mořské vlny

Exotické inspirace je vhodné využít v obývacím pokoji, který se díky fototapetě s mořem bude prezentovat velmi originálně.
Fototapeta mořská vlna

Fototapeta mořská vlna

Zajímavá koloristika mořské krajiny doplní stylizaci interiéru v klasickém provedení.
Abstraktní fototapeta moře

Abstraktní fototapeta moře

Takové abstraktní zobrazení vody se ideálně hodí do klasických a minimalistických interiérů!

 

Tapeta na zeď moře, tedy uklidňující síla modré barvy

Tapeta moře je skvělou dekorací interiéru, která v sobě kromě estetické funkce skrývá také celou řadu zdravotních vlastností. Jak je to možné? Všichni víme o pozitivních vlastnostech zelené barvy, která blahodárně ovlivňuje naši nervovou soustavu, když nám usnadňuje odpočinek a relaxaci. Ukazuje se však, že stejně pozitivní vliv na nás mají také odstíny modré, a proto jsou velmi často doporučované k aranžaci obývacích pokojů či ložnic. Tato barva je známá tím, že uklidňuje, pomáhá při usínání, stimuluje představivost a dokonce brzdí apetit. Rozhodneme-li se pro konkrétní stylistiku interiéru, stojí za to vzít v potaz tuto barvu a zařadit ji do našich plánů, abychom tak vytvořili pozitivní a tvůrčí životní prostor. Fototapeta moře v intenzivním zeleno-modrém odstínu je skvělou volbou pro obývací pokoj či salón. Pro fanoušky trochu exotičtějších, tropických krajin je v naší nabídce fototapeta moře s vyobrazením krystalicky čisté vody a blankytného nebe, která vytvoří pro oko výjimečně příjemnou dekoraci, která bude mít blahodárné účinky i na náš organismus.

Tapeta moře v kuchyni

Fototapeta moře je dokonalým způsobem, jak opticky zvětšit nevelkou metráž kuchyně. Vzpomeneme-li si znovu na bohaté účinky modré barvy, fototapeta moře je také skvělou alternativou pro ty z nás, kteří chtějí shodit přebytečné kilogramy. Je totiž dokázáno, že modrá barva brzdí chuť k jídlu, díky čemuž sníme menší porce. Tato barva také odpuzuje hmyz, který především v létě, když míváme otevřená okna, dokáže být opravdovou pohromou. Tapeta moře v intenzivním odstínu by měla odpudit létající potvůrky, které nás otravují dnem i nocí.

Fototapeta moře v komorním interiéru

Pohled na rozlehlé moře je skvělým řešením aranžace nevelikých místností. Tapeta na zeď moře a perspektiva, která vyvolává pocit hloubky, způsobují, že se dokonce komorní pokojík bude zdát větším, než je ve skutečnosti. Zařizujeme-li takový interiér, je také dobré vzít v potaz vhodnou koloristiku. Příliš temná tonace tapety nám pokoj stísní. Jestliže se chceme takovému efektu vyhnout, fototapeta moře s krystalicky průzračnou vodou a zlatou pláží bude skvělou volbou. Samozřejmě, živé barvy nám rozjasní interiér a dodají mu lehkost. Jestliže si tedy lámeme hlavu, jak zařídit neveliký interiér, sáhněme po dekoraci tapeta moře 3D, která ukazuje tři perspektivní plány: pláž, moře a oblohu. Takto vybudovaný dojem trojrozměrnosti je skvělým trikem, který nám opticky zvětší obývací pokoj.

Tapeta na zeď moře – mořské koupele do koupelny

Koupelna je vynikajícím místem, kam je možné vnést mořskou atmosféru. Dekorace typu skleněné nádoby s pískem a hvězdicemi, modrá barva a tropické palmy způsobí, že se budete cítit jako v exotickém Spa. Tapeta na zeď moře naopak vnese do místnosti barevný prvek pestrých podmořských rostlin a stvoření jako z jiného světa.

Námořnický styl tapety moře

Jestliže jste skutečným milovníkem moře, každou dovolenou trávíte u vody a Váš obývací pokoj je nabitý památkami na pobyt u moře, je fototapeta moře se zobrazením pláže v podstatě povinným prvkem Vašeho interiéru. Pokoj zařízený v námořnickém stylu nadchne každého mořského vlka. Dominantní bílá s modrými akcenty, dřevěný, bělený nábytek, motiv námořnických proužků nebo kotviček na čalounění pohovky nebo na polštářcích a nádherné majáčky vytvoří dechberoucí interiér. Fototapeta s Baltským mořem s charakteristickými dřevěnými kůly skvěle doplní dřevěné prvky zařízení, zatímco zpěněné vlny oživí prostor.

Tapeta moře v ložnici, tedy snadné usínání

Jestliže si chceme zajistit nejen elegantní interiér v ložnice, ale také příjemné usínání, stojí za to sáhnout po dekoraci: tapeta na zeď moře. Modrá barva, podobně jako zelená, uklidňuje a pomáhá nám se zrelaxovat. Na druhou stranu pohled na zapadající slunce, které rozpoutává nad vodou překrásný gejzír pastelových barev, vytvoří romantickou, útulnou atmosféru.