Obrazy podle kategorie - Růže

Navzdory všeobecnému mínění, růže pro sebe nemají rezervovány pouze romantické duše a malá děvčátka. Samozřejmě, jsou nádhernou dekorací do dětského pokoje i dámské ložnice, ale tisky na obrazech růže se mohou objevovat v různých interpretacích. Co byste řekli na obraz s růží v estetice pop-art nebo v klasickém černo-bílém provedení? Obrazy růže nabízejí velké stylizační možnosti, a proto tak často saháme po barevných rostlinných motivech. Bílé, červené, fialové, dvoubarevné a další květiny v podobě dekoračních obrazů s růžemi zajistí, že se Vaše obytné prostory naplní příjemnou krásou.

Obraz černobílá růže

Obraz černobílá růže

Květ růže v černé a bílé doplní stylizaci obývacího pokoje a dodá mu eleganci.
Obraz růže akvarel

Obraz růže akvarel

Obraz s květinami malovanými akvarelem je subtilní doplněk do každého typu interiéru. Delikátní koloristika tisku se skvěle hodí do eklektické aranžace.
72 obrazů
Obraz bílé růže

Obraz bílé růže

Romantický charakter interiéru snadno zdůrazníme pomocí doplňků, např. veliký obraz s bílými růžemi.
Obraz kytice růží

Obraz kytice růží

Obraz s kyticí růží ve zdobeném šálku je v pastelových barvách, které doplní minimalistický interiér obývacího pokoje nebo ložnice.
Obraz romantická kytice růží

Obraz romantická kytice růží

Troška romantiky nezaškodí – zvláště potom v pokoji holčičky nebo v dámské ložnici!
Obraz růže shabby chic

Obraz růže shabby chic

Ložnice ve stylu shabby chic je variantou pro milovnice romantických aranžací. Obraz s růží je nezbytnou součástí celku.
Obraz růže na bílém pozadí

Obraz růže na bílém pozadí

Obraz s růžemi umístěný na zdi obývacího pokoje se stane delikátní ozdobou místnosti. Můžeme ho umístit dokonce i v malém, úzkém interiéru.
Obraz růžové květy

Obraz růžové květy

Obraz s růžemi způsobí, že dosavadní bezbarvé prostory se vyplní teplou a příjemnou atmosférou.
Obraz růže do obývacího pokoje

Obraz růže do obývacího pokoje

Jestliže si pronajímáte byt, ale chtěli byste se v něm cítit jako doma, vneste do interiéru trošku útulnosti.
Obraz s růží

Obraz s růží

Minimalistický obraz s květem růže zdůrazní moderní stylizaci kanceláře nebo pokoje teenagerky.

 

Obrazy růže – nápad na subtilní dekoraci interiéru

Bez diskuse růže patří k nejkrásnějším květinám, pro které máme všichni slabost. Zahradníci je umisťují do centrálních částí zahrad a vybírají tam ty nejzajímavější a nejoriginálnější exempláře. Mezi ty nejpřitažlivější je počítána mimo jiné také růže Archanděla Michaela s krémově žlutými plátky. Oceňovaná je také růže Winchester Cathedral, jejíž růžovo-bílé plátky se skládají do hustých uskupení. Naneštěstí ne všichni vlastníme zahrady, ale to neznamená, že se nemůžeme obklopovat květinami. Obrazy růže nabízejí zajímavou variantu pro stylizaci interiérů. Obývací pokoj nebo ložnice vyzdobená několika obrazy červených růží získá specifický charakter.

Květinové motivy jsou univerzální možností jak osvěžit aranžaci, takže jsou doporučovány pokaždé, když máme problém rozhodnout se pro finální estetiku místnosti. Obraz růže umístěný na stěně v jídelně oteplí interiér, zatímco v dětském pokoji bude přitahovat pozornost svou koloristikou. Můžeme vytvořit kompozice z několika olejomaleb růží nebo tisků jiných květin, např. tulipánů.

Romantické, ale s charakterem – obrazy růže ve váze

Aranžace v anglickém stylu je kvintesencí romantismu. Charakteristická je světlou, příjemnou paletou barev. Povinně využíváme mléčně bílou, odstíny béžové, světle hnědou a zelenou, červenou, růžovou. V místnosti bychom se měli postarat o útulnou atmosféru – dosáhneme-li jí, usnadníme si tím rozumný výběr nábytku. Neodmyslitelným elementem je potom komoda ve stylu retro/vintage nebo čalouněné židle. A hlavní motiv? Samozřejmě květiny! Obraz růže zarámovaný v dekorativním rámu získá dodatečný trumf a graficky zpracované květinové téma oživí stylizaci.

- Obrazy růží ve váze jsou klasickým doplňkem. Můžeme pověsit také několik obrazů s růžemi, které budou ve stejné estetice. Ať to jsou např. obrazy červených růží v různých interpretacích – rostoucí v zahradě, kytice květin, růže ve váze.
- Obrazy růže nabízejí zpestření nejen do anglické ložnice či předsíně. Zdůrazní také eklektické prostory restaurací nebo romantický interiér kavárny. Skutečně je potřeba někoho povzbuzovat k využívání květinových témat? Zcela jistě ne!

Obraz fraktální růže, tedy růže v nové interpretaci

Nezpochybnitelná krása obrazů růže občas nestačí. Jestliže toužíte po minimalistickém a velmi moderním interiéru, ale nechcete rezignovat na květinové doplňky, využijte obraz fraktální růže. Tuto výjimečnou grafickou ozdobu můžete využít jak ve formě jednoho plátna, tak i jako triptych.

- Obraz fraktální růže se stane příslovečnou třešničkou na dortu v prostorném obývacím pokoji. Tyto grafiky jsou obvykle v subtilní paletě barev, takže se nemusíme bát, že bychom je koloristicky nedokázali zakomponovat do naší aranžace.
- Kouřová, rozmytá skica na obraze fraktální růže, je využitelná také v kanceláři, ve které se obvykle doplňkům vyhýbáme.

Obrazy růže a velké změny ve Vašem interiéru!

Motivy růže nejen že zkrášlí interiér, ale mají také pozitivní vliv na naše psychické rozpoložení. Netřeba podávat důkazy, že pohled na květiny pokaždé probouzí radost a zlepšuje náladu. Jestli si tedy nemůžete dovolit každodenní koupi voňavých kytic, obraz červená růže je vynikajícím náhradníkem! Olejomalbu růže můžete darovat blízkému člověku, např. babičce nebo tetě. Pověsí-li si ho na zeď, určitě na Vás bude díky takovému obrazu často myslet!