Fototapety podle kategorie - Abstrakce • Fototapeta

Tapety abstrakce jsou skutečným must have každého milovníka moderních interiérů. Není to pouze nadčasová a univerzální dekorace, která se hodí do každého pokoje. Abstraktní tapeta je výrazem zamilování se do věcí nebanálních a přitom krásných. Také jde o výrazné navázání na dějiny umění. Od počátku dějin umělecká díla směřovala k tomu, aby jak nejvěrnějším způsobem zobrazovaly skutečný svět, což je vidět už na příkladě jeskyních maleb v Lascaux. Teprve ve 20. st. malíři odmítli tradiční umění a začali hledat něco víc. Abstraktní tapeta 3D je také dokonalým způsobem, jak opticky zvětšit zařizovaný prostor, díky čemuž bude působit větším dojmem, než ve skutečnosti je. 

Abstraktní fototapeta trojúhelníky

Abstraktní fototapeta trojúhelníky

Fototapeta s jednoduchým vzorem abstraktních trojúhelníků je variantou pro milovníky tlumených barev.
Fototapeta abstraktní vlny

Fototapeta abstraktní vlny

Abstrakce to nejsou jen komplikované formy, ale také delikátní vzory, které svou kompozicí uhranou každou uměleckou duši.
996 fototapet
Fototapeta růžový akvarel

Fototapeta růžový akvarel

Chtěli byste, aby jaro trvalo po celý rok? Nyní je to možné! Stačí se rozhodnout pro naši fototapetu v jarní koloristice!
Fototapeta s geometrickým vzorem

Fototapeta s geometrickým vzorem

Výrazné, harmonické vzory na fototapetě dodají ložnici moderní vzhled a rozeženou aranžační nudu.
Fototapeta abstrakce do místnosti

Fototapeta abstrakce do místnosti

Těm z Vás, kdo hledáte výrazný a zároveň elegantní dekorační akcent, doporučujeme fototapetu s abstraktními pruhy.
Abstraktní fototapeta spirála

Abstraktní fototapeta spirála

Jestliže preferujete abstraktní řešení před realistickými vzory, vyberte si fototapetu s motivem černo-bílé spirály.
Fototapeta pastelová abstrakce

Fototapeta pastelová abstrakce

K závěrečné výzdobě ložnice doporučujeme abstraktní fototapetu v jasných, pastelových barvách.
Fototapeta do kuchyně abstrakce

Fototapeta do kuchyně abstrakce

Kuchyně je ideálním prostorem pro abstraktní fototapetu. Zvláště doporučujeme minimalistická, černobílá řešení.
Fototapeta barevná iluze

Fototapeta barevná iluze

Abyste interiéru propůjčili příslovečné drápy, rozhodněte se pro barevný, rozhodný motiv a umístěte ho na jednu ze zdí.
Fototapeta černobílá abstrakce

Fototapeta černobílá abstrakce


Jestliže zařizujete své prostory ve skandinávském stylu, nechte se zlákat fototapetou s jednoduchým, avšak neobvyklým černobílým motivem.
Fototapeta smaragdový vzor

Fototapeta smaragdový vzor

Smaragdová barva na zdech je neomylný způsob jak dodat interiéru klasickou eleganci. Spojte ji se šedivou a bílou.
Fototapeta s moderním uměním

Fototapeta s moderním uměním

Pokud se rádi obklopujete expresivními formami, díky kterým se do interiéru nevkrádá nuda, pak je tato fototapeta trefou do černého!

 

Abstraktní tapeta nejen v moderním interiéru

Vlastnostní abstraktního umění je, že nezobrazuje nic, co bychom mohli znát ze skutečného, reálného světa. Díky tomu, že je pozbaveno jakýchkoliv mimetických vlastností, je uměním neutrálního charakteru, nadčasovým a univerzálním. Abstraktní tapeta, která vzorem navazuje na obrazy velkých mistrů „čistého umění” jako jsou František Kupka, Jackson Pollock nebo Paul Klee, se může stát stylovou dekorací každé místnosti Vašeho domu. Ačkoliv byc se mohlo zdát, že se abstraktní tapety na stěnu hodí pouze do moderních interiérů, tak stejně pěkně vypadat také v klasické stylizaci. Umění má rádo zábavu, proto stojí za to experimentovat a zkoušet propojovat elementy, které k sobě na první pohled nepasují, tak jako abstraktní tapety a tradiční zařízení. Jestliže najdeme společného jmenovatele, například vzájemně sladěnou koloristiku, nic nám nebrání v tom, abychom si tak vytvořili vlastní avantgardní stylizaci.

Abstraktní tapety na zeď na dva způsoby

Abstraktní tapety na zeď, které jsou založeny na vzorech vypracovaných vysokým uměním, stejně tak představují dva hlavní proudy: abstrakci geometrickou a negeometrickou. V závislosti na tom, jakým způsobem jsme zařizovali náš interiér, měli bychom vybrat jiný typ abstraktní fototapety.

ABSTRAKCE GEOMETRICKA Do tohoto typu, jak nám už sám název napovídá, počítáme všechny abstraktní kompozice, které jsou založeny na geometrických tvarech a předmětech. Příkladem mohou být díla Pieta Mondriana nebo Kazimira Maleviče, kterého známe díky revolučnímu obrazu „Černý čtverec” na bílém pozadí. Tapety abstrakce v geometrickém stylu budou skvěle vypadat v moderních interiérech, ve kterých dominuje vybavení v mírných liniích: sofa aerodynamického tvaru, čalouněné židle s měkkým sezením nebo příjemné taborety. Abstraktní tapeta s ostrými a hranatými liniemi se stane dokonalou protiváhou jemnému nábytku, protože s ním vytvoří harmonický celek.

ABSTRAKCE NEGEOMETRICKÁ V tomto typu dominují především měkké linie, nepravidelné barevné skvrny a výrazné stopy štětce, které jsou charakteristické pro specifické tvůrčí metody. Výjimečně zajímavý druh negeometrické abstrakce je action painting, jehož představitelem je Jackson Pollock. Komponoval obrazy tak, že rozstříkával barvu na bílé plátno nekontrolavaným způsobem, čímž vytvářel  barevné skvrny. Abstraktní 3D tapety na stěnu, které navazují na tyto vzory, budou dokonalou pomyslnou třešničkou na dortu interiéru s industriálním charakterem. Nábytek o prostých, geometrických tvarech, surové, cihlové zdi a kovové, chromované lampy budou vypadat fantasticky ve společnosti abstraktní tapety s negeometrickými formami.

Abstraktní tapety na stěnu

Láska k výbornému a delikátnímu jídlu jde často ruku v ruce s láskou k umění. Proč bychom tedy nemohli propojit tyto dvě vášně na jednom místě? Abstraktní tapeta do kuchyně způsobí, že interiér, který bývá obvykle naprosto nezdobený, získá stylový charakter. Široká paleta vzorů zajistí, že nalezení té pravé abstraktní tapety na zeď nebude nejmenším problémem.

Abstraktní tapety v ložnici

Jestliže jste skutečným milovníkem moderního umění a chcete se probouzet s pohledem upřeným na avantgardní dílo, abstraktní tapety na stěnu Vám splní Vaše touhy. Při vybírání vzoru do ložnice je nejlepší rozhodnout se pro mírné, lahodné, pastelové barvy, protože příliš křiklavý vzor v nás může probouzet neklid.

Abstraktní tapety v koupelně

3D tapety abstrakce budou také skvěle vypadat v nevelké koupelně. Efekt trojrozměrnosti a hloubky způsobí, že se místnost stane větší a opticky získá několik dodatečných metrů čtverečních. Při dekorování menší koupelny stojí za to sáhnout po abstraktních tapetách na zeď, které jsou v jasných a sympatických barvách. 

Pokoj pro mladé – inspirace s tapetami pro teenagery

Pokoj pro mladé – inspirace s tapetami pro teenagery

Speciálně pro Vás jsme připravili krátkého rádce, jak zařídit ložnici pro skutečně dospívající – jak pro mladíky, tak pro mladé slečny. Je potřeba si uvědomit, že dětem, a následně i teenagerům, se s věkem velmi rychle mění vkus.