Nálepky podle kategorie - Retro

Co to ve skutečnosti je ten styl retro? Momentálně tento pojem můžeme bez váhání použít pro všechno, co považujeme za klasické, staromódní nebo nadčasové. „Retro” tedy může být styl oblékání nebo hudba. Nazýváme tak i některé filmy, značky automobilů... a dokonce už i počítačové hry. My Vám za to dnes povíme o způsobu, jak můžeme zjistit, jestli náš byt navazuje svou stylistikou na kultovní 50., 60. či 70. léta – konkrétně se potom zaměříme na nálepky retro. Řešení tohoto typu můžeme úspěšně použít v každé místnosti domu, nebo také naopak – můžeme je také použít jako subtilní doplněk do už existujících aranžací. Nálepky na zeď retro nabízejí dokonalé řešení pro všechny, kdo zbožňují styl a klasiku dekád už minulých!

Nálepka retro do ložnice

Nálepka retro do ložnice

Růžová nálepka v retro stylu se skvěle hodí do dívčího pokoje. Zaplní prostor nad postelí a zároveň propůjčí pokoji kouzlo.
Květinová nálepka na skříňku

Květinová nálepka na skříňku

Chcete být eko? Nevyhazujte starý nábytek, ale pokuste se ho obnovit.. Nálepka nabízí skvělé řešení. Rychle zakryje ošklivé zašpinění či poškrábání.
135 nálepek
Květinová nálepka na dveře

Květinová nálepka na dveře

Pronajímáte si byt a nemůžete si tak dovolit větší dekorační změny? Vyberte si nálepku, ktou snadno nalepíte na jakýkoliv povrch.
Dekorativní nálepka se včelou

Dekorativní nálepka se včelou

Jste milovníkem přírody? Zdůrazněte to ve svém bytě a vpusťte do něj barevný hmyz.
Nálepka retro do obývacího pokoje

Nálepka retro do obývacího pokoje

Do bytu v aranžaci retro se hodí každá nástěnná ozdoba. Od nálepek v moderním stylu až po vintage.
Horská nálepka retro

Horská nálepka retro

Pokud jste milovníkem horských výprav, pak se Vám naše nabídka nálepky jistě trefí do vkusu.
Sportovní nálepka do pokoje teenagera

Sportovní nálepka do pokoje teenagera

Místo tradičních krajinek stojí za to vybrat vzor, který má něco společného např. s našimi zájmy. Taková grafika vypadá dobře v každém interiéru.
Monochromatická nálepka retro

Monochromatická nálepka retro

Pokud Vaše dítě zajímá auto-moto, pak ho nálepka s autem v retro stylu stoprocentně nadchne!
Jakoby stará nálepka do jídelny

Jakoby stará nálepka do jídelny

Tato varianta nálepky se hodí do jídelny. Rozjasní místnost a dodá jí teplejší barvy.
Nálepka do kuchyně v retro stylu

Nálepka do kuchyně v retro stylu

Pokud hledáte výjimečnou dekoraci do kuchyně, vsaďte na nálepku v retro stylu, která odlehčí stylizaci.
Nálepka retro na notebook

Nálepka retro na notebook

Nálepka na notebook nabízí skvělé řešení, které Vám umožní zakrýt eventuální poškrábání hard waru počítače.
Nálepka retro na ledničku

Nálepka retro na ledničku

Nálepka s ptáky je univerzálním nápadem na dekoraci zdí nebo nábytku. Zvláště dobře působí ptáci v retro stylu.

 

Retro nálepky – kouzlo minulosti

Když se zeptáme milovníků klasiky, co je nejvíc přitahuje na stylistice navazující na minulost, každý nejspíš uvede jinou odpověď. A co víc – část z nich to jistě ani nebude schopná jednoznačně definovat! My jsme však udělali všechno proto, aby naše nálepky retro nadchly všechny fanoušky tohoto stylu. Bez ohledu na to, zda jsou jejich vášní staré filmy, hudba, značkové automobily... nebo prostě jen atmosféra té doby. Upřímně doporučujeme doplňky tohoto typu každému, kdo se do minulosti dívá s nostalgií nebo steskem. Vhodné jsou i pro všechny, kteří jsou schopni ocenit estetiku, která vládla ve druhé polovině 20. století. Bez ohledu na míjející trendy a měnící se módu vzory inspirované minulostí nemohou nikdy zestárnout! Podobně jako naše nálepky na zeď retro. Tento styl je nadčasový a vždy takový bude!

Reklamní nálepky retro

Padesátá léta v USA – to je debut kariéry Elvise Presleyho, začátek zlaté éry televize, a také... rozkvět reklamy. Mnoho z nás si jistě dobře vzpomene na charakteristický způsob kreslení postaviček z tehdejších slevových grafik. Ten styl měl své neopakovatelné kouzlo, díky kterému se dnes znovu stává populárním. Inspiroval také nás, což přineslo ovoce v podobě vzniku atraktivního produktu nálepky retro na nábytek. Zobrazují totiž postavičky, které si každý snadno spojí s kultovními padesátými a šedesátými léty. Dokonale se budou hodit do pokoje všech milovníků Krále Rock and Rollu z Memphisu, ale velmi dobře vyniknout na příklad také v kuchyni. Původně přeci vzory tohoto typu sloužily právě reklamě na mj. potraviny. Dobrým nápadem na využití těchto doplňků bude tedy umístění nálepky na ledničku retro. Kuchyně může být skvělý úvod, když chceme vnést takový styl do celého domu, ale může to být i možnost, jak jí propůjčit unikátní charakter.

Hudební nálepky na zeď retro: nástroje

Bez váhání jedním z prvků minulosti, které nás nejvíce přitahují, je hudba. Všichni dokážeme bez dlouhého přemýšlení vyjmenovat skvělé skupiny nebo jednotlivé interprety z výše zmíněných dekád. Ačkoliv svou fascinaci jimi můžeme samozřejmě vyjádřit formou plakátů, které budou zobrazovat samotné muzikanty nebo obálky jejich alb, tak my bychom Vám rádi navrhli trochu jiný, trošku subtilnější způsob – retro nálepky s hudebními nástroji. Takové řešení nás totiž neomezí na jedinou, konkrétní skupinu. Díky tomu tak dáme najevo své sympatie k retro muzice jako k celku – tedy i ke všem dokonalým písničkám, které si dodnes dokážeme broukat. Univerzální nálepky retro mohou rovněž navazovat i na jiné hudební motivy. Z těch stojí za to zmínit alespoň vinylové desky, nebo už trochu zapomenuté kazety. Ozdoby tohoto typu skvěle vyniknout v blízkosti hrací aparatury nebo regálu s deskami, čímž si můžeme vytvořit vlastní hudební koutek. Takový vzor se hodí také do obývacího pokoje, do ložnice, ale dokonce i do kuchyně – na příklad ve formě nálepky na ledničku. Retro hudba nám může dělat společnost do slova na každém místě v domě.

Stylizované snímky – retro nálepky

Námi dosud popisované vzory byly založeny především na grafikách. To však není jediná možná varianta u tohoto typu ozdob. Stejně zajímavou volbu představují nálepky retro ve formě fotografií zpracovaných takovým způsobem, aby svým vzhledem působily dojmem, že jejich styl i technika jsou z doby před několika desetiletími. Jde o řešení, které je obzvlášť zajímavé z koloristického úhlu pohledu, protože mohou být ve velmi originálních pastelových odstínech, stejně jako i v mírně vybledlém provedení, což má imitovat plynutí času. Ženské postavy jsou oblečeny v oděvy z různých fází 20. století – což je nejčastěji opakované téma, které se dostalo na tohoto typu nálepky na zeď retro. Trend „Pin up girl”, na který subtilně navazují, dosáhl vrcholu popularity právě v padesátých letech.