Fototapety podle interiérů - Ložnice

V jedné ze svých her William Shakespeare řekl: "spánek je balzám na duši". Slušelo by se dodat, že stejně tak tomu je i s naším tělem. Během spánku organismus, a především potom mozek, odpočívá, regeneruje a sbírá energii na další den. Právě proto je správné zařízení ložnice tak důležité. Abyste vytvořili harmonický a oku lahodící interiér, je při výběru fototapety do ložnice potřeba, abyste se řídili především svými subjektivními pocity - a ne právě platnými dekoratérskými trendy. Pokud máte rádi geometrické vzory, vyberte si 3D tapety do ložnice, které zvětší interiér, zatímco jestliže milujete přírodu, sáhněte po fototapetách do ložnice s květinami. Zelený koloristický akcent usnadní relaxaci a umožní odpočinek také našim unaveným očím.
Fototapeta do ložnice 3D

Fototapeta do ložnice 3D

Výrazný motiv 3D na fototapetě do ložnice patří do moderních aranžačních trendů.
Fototapeta do ložnice abstrakce

Fototapeta do ložnice abstrakce

Abstraktní trojúhelníky na fototapetě jsou variantou do ložnice teenagera. Syté barvy zdůrazní stylizaci interiéru.
76 fototapet
Fototapeta do ložnice akt

Fototapeta do ložnice akt

Monochromatická fototapeta s ženským aktem je vhodná do minimalistické a elegantní aranžace ložnice.
Fototapeta do ložnice akvarel

Fototapeta do ložnice akvarel

Fototapeta s jarním barevným akvarelem jistě nadchne každého milovníka přirozených motivů ve stylizaci ložnice.
Fototapeta do ložnice černobílá

Fototapeta do ložnice černobílá

Černobílý vzor na fototapetě zdynamizuje ložnici zařízenou ve skandinávském stylu.
Fototapeta do ložnice koně

Fototapeta do ložnice koně

Zvířecí motivy jsou vždy dobrou volbou do každé ložnice, přičemž fototapeta s koňmi zpestří monotématický interiér.
Fototapeta do ložnice květiny

Fototapeta do ložnice květiny

Charakter dámské ložnice zdůrazníme pomocí květinových doplňků, např. fototapety s bílými květinami.
Fototapeta do ložnice březový háj

Fototapeta do ložnice březový háj

Zimní březový háj vypadá překrásně – zvláště potom v podobě fototapety do ložnice!
Fototapeta do ložnice město

Fototapeta do ložnice město

Kouzelná městská architektura na fototapetě je výrazným prvkem využívaným mj. v eklektických aranžacích ložnic.
Fototapeta do ložnice minimalismus

Fototapeta do ložnice minimalismus

Minimalistická fototapeta je ideálním doplňkem do ložnice ve skandinávském stylu.
Fototapeta do ložnice mozaika

Fototapeta do ložnice mozaika

Stěna ložnice ozdobená fototapetou s mozaikou je jistým způsobem, jak zpestřit stylizaci bez nutnosti provedení dramatické metamorfózy.
Fototapeta do ložnice krajina

Fototapeta do ložnice krajina

Fototapeta krajina opticky zvětší ložnici a obohatí její koloristiku.

Fototapeta s orchidejemi v bílé barvě je elegantním doplňkem do ložnice. Díky univerzálnosti motivu je možné ji zakomponovat do místností zařízených v různých stylistikách – od rustikální či venkovské aranžace až po moderní loftový styl.

Fototapeta s abstraktním výrazným vzorem se skvěle hodí do ložnic zařízených v relativně minimalistickém stylu. Koloristika udržená v tlumených barvách nebude opticky zmenšovat interiér, ale vnese do něj trochu dekorační exprese.

 

Fototapety do ložnice, čili subjektivní anatomie spánku

Každý z nás potřebuje pro spánek jiné podmínky. Někteří zatahují závěsy, aby okny nepronikl ani jediný paprsek, jiní si nechávají rozsvícenou lampičku. Jedni potřebují absolutní ticho a neumějí si představit usínání bez špuntů do uší, druzí si před usnutím pouštějí v telefonech aplikace, které imitují šum moře nebo lesa. Podobně vypadá i situace s aranžací interiéru. Neexistuje jedno jediné "zlaté pravidlo", které bychom mohli použít u každého z nás. Fototapety do ložnice v jasných, tlumených barvách mohou být skvělým řešením pro ty z nás, kteří během dne pobýváme v místech plných lidí a barev či vibrujících světel. Monochromatické zařízení nám umožní se vytišit a stane se dokonalým odpočinkem pro unavené oči. Na druhé straně, tapety do ložnice s mocnými, výraznými barvami a charakteristickými vzory jsou dokonalé pro naše ranní probouzení. Dávka optimistických, energických barev nebo pohled na tropickou pláž nás probudí lépe než šálek horkého espressa. Vše záleží na našich osobních predispozicích. Neexistují nevhodné tapety do ložnice, může být pouze nesprávně vybraná.

Italské uličky - fototapety do ložnice inspirace

Komorní ložnice je dokonalým místem pro tapety zobrazující kouzelné a malebné uličky. Kamenná, lesknoucí se dlažba, po které se procházely mnohé generace místních obyvatel i turistů, unikátní italská architektura a dech beroucí pohledy na město, které prosvítá mezi hustě postavenými domky - to jsou doslova hody pro naše oči! Takové tapety do ložnice způsobí, že každé ranní probuzení bude připomínat vysněnou dovolenou v naší oblíbené části Itálie. Další výhodou tapety do ložnice, která zobrazuje architekturu, je pocit hloubky a trojrozměrnosti. Takto dosažený efekt opticky zvětšuje ložnici a přidává jí několik metrů čtverečních. Podobného výsledku dosáhneme, když si vybereme 3D tapety do ložnice, které zobrazují schody nebo točité schodiště v činžovním domě.

Akty, čili dekorace nadčasové krásy

Akt je jedním z nejčastěji se objevujících motivů v umění. Už v prehistorické době můžeme najít výjimečně populární objekty kultu v podobě nevelkých figurek nahých žen, které symbolizovaly plodnost a nový život. V dalších epochách byla krása lidského těla uctívána různými způsoby, ale v každém případě zůstávalo v centru zájmu. Fototapety do ložnice zobrazující ženské akty jsou vždy trefou do černého. Široká paleta vzorů zajistí, že si každý najde pro sebe to pravé.

  • Černobílé, umělecké fotografie nahých žen cvičících jógu vypadají fantasticky v minimalistické ložnici. 
  • Delikátní a subtilní skici sugerující lidskou postavu pouze pomocí několika linií budou dokonalým doplňkem do romantické ložnice.
  • Naopak pro milovníky výrazných fomrem a mocných barev jsme připravili charakteristické fototapety do ložnice navazující na práce čelních představitelů pop artu. Ženské akty připomínající postavy z komiksů nebo sériové zobrazení úst dokonale oživí ložnici a propůjčí jí charakter.

Tapety do ložnice květiny, čili jaro 365 dní v roce

Podobně jako akty, jsou květinové motivy nadčasovou a univerzální dekorací, která nikdy nevyjde z módy. Fototapety do ložnice zobrazující rostlinné prvky nebo ornamentálně pojaté květiny budou dokonalým doplněním aranžace, protože nám nenabourají harmonii pokoje. Navíc v prostorném interiéru si můžeme dovolit tapety do ložnice inspirace, zobrazující rozložité, až po horizont sahající rozkvetlé louky.

Vsaďte na barvu! Abstraktní tapety do ložnice

Zařizování ložnice v podkroví může být skutečnou dekoratérskou výzvou. Nepravidelné stěny a skosení, které jsou obtížně aranžovatelné, vyžadují speciální výběr barev a vzorů. V takových prostorách budou dokonale vypadat fototapety do ložnice v podkroví s abstraktními motivy. Umístění krajinek, architektury nebo lidské postavy na nepravidelných stěnách by mohlo způsobit nesoulad v proporcích a nepovedenou kompozici, kvůli čemuž by fototapeta ztratila značnou část své síly. Barevné, abstraktní motivy, nejlépe nepravidelné, asymetrické tvary, budou dokonale korespondovat s netypickým interiérem.