Fototapety podle kategorie - Vesmír • Fototapeta

Už od pradávna lidé se zájmem a nedůvěrou vzhlíželi ke hvězdám. Maličká světýlka na obloze přitahovala naši pozornost, fascinovala nás, nutila k filosofickému myšlení a inspirovala nás k vytváření fantastických uměleckých děl. Kdo by nechtěl mít ve vlastním bytě kousek nebe? Anebo dokonce ještě něco víc než jen kousek noční oblohy: nevelký výřez vesmíru? Naše fototapety vesmír Vám dopřejí právě takový pocit! Nalepíte-li si tapety vesmír na zeď – nebo, ještě lépe, na strop – svého bytu, můžete vytvořit svého druhu jedinečnou galakticky stylovou dekoraci! Fototapety vesmír budou vypadat báječně v pokoji dítěte či teenagera, ale tapety vesmír stojí za to umístit také do jiných interiérů – do jakých? Dozvíte se dále!

Fototapeta vesmír obývacího pokoje

Fototapeta vesmír obývacího pokoje

Fototapeta s vesmírem je neobvyklou ozdobou obývacího pokoje. Nejlépe vypadá v jednoduchých, moderních interiérech.
Fototapeta vesmír pro děti

Fototapeta vesmír pro děti

Jestliže chcete, aby Vaše dítě zaujala astronomie, skvělým nápadem bude fototapeta se zábavným motivem planet.
471 fototapet
Fototapeta vesmírná abstrakce

Fototapeta vesmírná abstrakce

Fanouškům moderních dekoračních řešení nabízíme fototapetu s vesmírem v abstraktním, neobvyklém provedení.
Fototapeta vesmír galaxie

Fototapeta vesmír galaxie

Fototapeta s barevnou galaxií dodá místnosti charakter, když do aranžace vnese mírně tlumené barvy.
Fototapeta vesmír mlhovina

Fototapeta vesmír mlhovina

Moderní fototapeta s mlhovinou ve tmavých barvách je dokonalou variantou do ložnice – vesmírné touhy zajištěny!
Fototapeta zázraky vesmíru

Fototapeta zázraky vesmíru

Vesmír před námi ukrývá spoustu zázraků. Nic nám ale nestojí v cestě, abychom zvěčnili jedno z jeho odkrytých tajemství na vlastní zdi.
Fototapeta zatmění Slunce

Fototapeta zatmění Slunce

Zatmění Slunce patří k těm nejzajímavějším vzorům na vesmírných fototapetách. Hodí se do syrových interiérů a k jednoduchým doplňkům.
Černobílá fototapeta vesmír

Černobílá fototapeta vesmír

Černobílá fototapeta s Měsícem je skvělou ozdobou do obývacího pokoje zařízeného v minimalistickém stylu.
Fototapeta výbuch hvězdy

Fototapeta výbuch hvězdy

Výjimečně dynamická fototapeta představující výbuch hvězdy snadno rozežene aranžační nudu!
Fototapeta vesmír do koupelny

Fototapeta vesmír do koupelny

Charakteristická fototapeta s vesmírem je variantou, která bude velmi dobře vypadat také v méně očividných interiérech – např. v koupelně.
Fototapeta vesmír s planetami

Fototapeta vesmír s planetami

Originální fototapeta se Sluneční soustavou se skvěle hodí nejen do dětského pokoje, ale také do „dospělých”, moderních pokojů.
Fototapeta úplněk Měsíce

Fototapeta úplněk Měsíce

Fototapeta představující úplněk Měsíce je tajemnou variantou, která vnese skvělou atmosféru do interiérů všech fanoušků astronomických jevů.

 

Velký krok pro nástěnné dekorace: fototapety vesmír

Co Vám první přijde na mysl, když slyšíte slovo vesmír? Obrovské prostory neuchopitelné lidským rozumem? Nepředstavitelné množství hvězd, meteoritův, planet, měsíců a dalších nebeských těles? Možnost existence mimozemského života…?

...a nebo tohle všechno najednou? Pokud ano, možná Vás překvapí, že starověcí Řekové, když promýšleli vesmírný prostor (kterému ale ještě ani neříkali prostor, ale spíš kupole!), mysleli na… pořádek. To vlastně znamená řecké slovo „kosmos”: uspořádanost, pořádek. Takový pořádek, který způsobuje, že něco je krásné nebo dokonce přímo nádherné. Není náhoda, že slova „kosmos” a „kosmetika” jsou si tak podobná: obě pocházejí z jednoho stejného slova! V dnešní době víme, že vesmírný prostor nemá s pořádkem nic moc společného, ale to v žádném případě nezmenšuje naši fascinaci a obdiv překrásného vesmíru. A co Vy? Také se vášnivě díváte na hvězdy? Pokud ano, naše tapety vesmír jsou pro Vás to pravé!

Tapety vesmír: technologie hodná kosmické éry!

No dobrá tedy, pravdou je, že když vytváříme naše tapety vesmír, nepoužíváme technologii, kterou vynalezla NASA, ale i tak se máme čím pochlubit! Všechny naše tapety s vesmírnou tématikou jsou tištěny za použití inovativní technologie latexového tisku, kterou vytvořila vedoucí firma v tiskařské branži – Hewlett-Packard. Tato technologie se jmenuje HP Latex a zajišťuje, že naše tapety na zeď vesmír představují dokonalé zrcadlení toho, co prezentujeme na vizualizacích v katalogu našeho e-shopu: což v případě vzorů s tak ohromným počtem maličkých detailů, jako jsou ty, které zdobí fototapety vesmír, hraje doslova klíčovou roli. Navíc jsou dekorace vytištěné touto metodou výjimečně trvanlivé (po dlouhá léta budou vypadat přesně tak jako v den, kdy jste je imístili na zeď!) a odolné proti celé řadě škodlivých vlivů, jakými jsou například intenzivní sluneční záření, vysoká teplota nebo vlhkost.

Kosmické sny: tapety na zeď vesmír do pokoje děcka nebo teenagera

Děti vášnivě a s radostí sní o průzkumu vesmíru: a kdo z nás ve svém životě neprošel obdobím fascinace vesmírným prostorem a mimozemšťany, či touhy stát se astronautem a navštívit vzdálené planety? Jestliže Vaše dítě touží dobýt vesmír, pak jsou fototapety vesmír ideální dekorací stěny v jeho pokoji! Stojí za to je využít k vytvoření tématického zařízení, např. inspirovaného oblíbeným sci-fi filmem, knihou nebo seriálem Vašeho dítěte: je to opravdu jednoduché! Stačí Vám k tomu tapeta vesmír pro děti, troška tématických doplňků (např. hračky – postavičky z Hvězdných válek, Strážců Galaxie nebo libovolného jiného filmu) a máte hotovo – dětský pokoj se proměnil ve vesmírnou stanici s výhledem do mimozemských prostor! Velkou výhodou zařízení tohoto typu je, že nebude tak rychle stárnout spolu s rostoucím dítětem: v galaktických pohledech není nic, za co by se teenager nebo dokonce i dospělý mohl stydět! A když už je řeč o dospělých…

Blížíme se kosmickým rozměrům – 3D tapety vesmír

Jednou z největších výhod velkých nástěnných dekorací, takových jakými jsou fototapety, je, že je můžeme využít ke zvětšení nevelkého interiéru, protože nejenže nezabírají v podstatě žádné místo, ale ještě mají schopnost způsobit, že určená místnost bude dělat dojem většího pokoje, než jakým ve skutečnosti je. Tohoto typu vlastnosti mají nejčastěji velké, široké krajiny: a můžeme si snad představit širší krajinu než je ta vesmírná? Jestliže si vyzdobíte interiér fototapetou vesmír, způsobíte, že bude působit mnohem širším dojmem. Nejsilnějšího efektu dosáhnete, když nalepíte jednu širokou fototapetu na dvě sousedící stěny – úhel vytvořený stěnami posílí iluzi trojrozměrnosti, což bude mít dále vliv na prohloubení (téměř doslovné!) zvětšujícího efektu! Dekorace tohoto typu bude skvěle vypadat v každém interiéru (copak existuje něco univerzálnějšího než vesmír?), ale nejlepším řešením je zakomponovat ji do aranžace v minimalistickém nebo modernistickém stylu: vytvoří s nimi svěží, velmi moderní a neobvyklou sestavu.

Fototapety vesmír na strop, čili pozorujeme hvězdy, aniž bychom vyšli z domu

Tapety s planetami, hvězdami a jinými nebeskými tělesy jsou doslova vysněnou dekorací stropu, nemáme pravdu? Těžko si dokážeme představit vhodnější vzor, který by mohl ozdobit tak často dekoračně zanedbávanou pátou stěnu! Nalepením fototapety na strop nevytvoříte pouze originální dekoraci, ale dosáhnete také efektu optického „pozvednutí” stropu, velmi žádaného především v nepříliš vysokých interiérech. Jde také o skvělé řešení do takových prostor, ve kterých jsou všechny stěny buď zabudované nebo příliš těsně obestavěné nábytkem, aby mělo smysl zdobit je fototapetou!