Obrazy podle kategorie - Surrealismus

Surrealismus vznikal v tzv. „éře snů”, kdy výtvarní umělci rezignovali na věrné zobrazování skutečnosti ve prospěch nadreálných, fascinujících úkazů. Surrealistické obrazy zaujmou každého - bez výjimky! Motivy zvěčněné na obrazech surrealismu mohou zpočátku působit nelogicky a jako by byly pozbavené jakéhokoliv smyslu, ale když je podrobíme analýze, přeneseme se do snového, vnitřního světa tvůrců. Surrealistické obrazy se stanou výjimečně výrazným akcentem ve Vašem obydlí, např. v moderním obývacím pokoji.

Surrealistický obraz plameňák

Surrealistický obraz plameňák

Nekonvenční ozdoba interiéru: surrealistický obraz s plameňákem přitáhne pozornost každého hosta!
Obraz surrealismus pro teenagery

Obraz surrealismus pro teenagery

Surrealistický obraz umístěný v pokoji teenagera naplní interiér tajemnou a vzrušující atmosférou.
73 obrazů
Surrealistický obraz slon

Surrealistický obraz slon

Klasická aranžace získá neopakovatelný charakter, když se na zdi interiéru objeví surrealistický obraz.
Obraz žirafy v oblacích

Obraz žirafy v oblacích

Surrealistický obraz je silným a velmi výrazným doplňkem. Pro takovou dekoraci se rozhodněme např. v minimalistických prostorách kanceláře.
Obraz barevné domky

Obraz barevné domky

Pohádkový obraz s barevnými domky je vytvořený v originální konvenci, která se trefí do vkusu dětem.
Surrealistický obraz do ložnice

Surrealistický obraz do ložnice

Reprodukce díla, jehož autorem je Salvador Dalí může najít své místo v moderní ložnici.
Obraz surrealismus žena

Obraz surrealismus žena

Klasická aranžace získá zajímavé vyznění, když se na zdi interiéru objeví surrealistický portrét ženy.
Obraz surrealismus - malířství

Obraz surrealismus - malířství

Obraz je nezastupitelným dekoračním akcentem v každém bytě. Surrealistické dílo zatraktivní eklektické prostory.
Obraz surrealistický portrét

Obraz surrealistický portrét

Surrealistický portrét ženy zavěšený na zdi v ložnici se stane originálním doplňkem do moderní stylizace.
Obraz surrealistický svět

Obraz surrealistický svět

Máte už dost klasických krajinek? Surrealistický obraz způsobí, že se nudný interiér stane originálním místem!
Obraz surrealismus reprodukce

Obraz surrealismus reprodukce

"Geopolitické dítě pozorující narození nového člověka" je jedním z nejdůležitějších děl Salvadora Dalího.
Obraz surrealismus Salvador Dalí

Obraz surrealismus Salvador Dalí

Inspirace Salvadorem Dalí další kolo – katalánský umělec nás stále dovede nadchnout svým uměním, které Vám nabízíme ve formě moderních reprodukcí.

 

Iracionální a fascinující surrealistické obrazy

Surrealistická revoluce je bezpochyby jednou z nejdůležitějších událostí v dějinách moderního umění. Už v roce 1924 vytvořil André Breton Manifest surrealismu, v němž sepsal důležité předpoklady tohoto uměleckého proudu. V centru uměleckých působení se objevila představivost - nezkrotná a nepředvídatelná sféra, která nabízí ty nejcennější inspirace. V oblasti surrealismu se pohybovala spousta excentrických tvůrců, takových jako mj. Max Ernst, Hans Arp, René Magritte a ten nejslavnější z nich, Salvador Dalí. Nejznámější surrealismus obrazy pověšené na zdi obývacího pokoje mu dodají originální charakter. Vyberte si jeden, nebo několik obrazů z nadreálného světa. Který se Vám líbí nejvíc? Je to snad Persistence paměti, Hořící žirafa, Slon z Celebesu, nebo spíš Syn člověka?

Surrealistické obrazy v moderní stylizaci interiérů

Obrazy surrealismus nabízejí obrovské stylizační možnosti. S pomocí jednoho plátna můžeme proměnit vzhled monotématických prostor obývacího pokoje a jídelny. Velký surrealistický obraz orámovaný dekoračním rámem bude přitahovat pozornost každého našeho hosta. Dynamický tisk odlehčí celou aranžaci a díky tomu, že se k němu budou stáčet pohledy všech, stane se hlavním ozdobným prvkem např. v předsíni. Využijeme-li obraz surrealismus, jehož autorem je René Magritte nebo Yves Tanguy, s minimalistickém interiéru, snadno vytvoříme dokonale organizovanou kompozici. Geometrické, syrové formy nábytku a vybavení si skvěle rozumí s charakteristickými motivy nadreálného umění. Nemusíme rezignovat na jiné dekorace. Surrealistické grafiky skvěle vypadají ve společnosti typografií nebo černobílých snímků.

Surrealismus – obraz v klasických prostorách

Surrealistické obrazy – i přesto, že s abstraktní tématikou – bez obav můžeme využít také v klasických stylizacích. Rustikální kuchyně obohacená o efektní surrealismus obraz se stane mnohem zajímavější. Podobně v případě kanceláře – vkusná ordinace vyzdobená  surrealistickým uměním na zdi zdůrazní naše bezvadné estetické cítění. Surrealismus, ačkoliv osobitý a kontroverzní, nabízí univerzální způsob jak dodat charakter jakékoliv místnosti.

Surrealistické obrazy – který byste měli vidět? 

Obklopíme-li se moderním uměním, můžeme vytvořit originální stylizaci interiéru každého typu. Nejdříve se však seznamme s inspirativními vizualizacemi snových tužeb. Který surrealismus obraz byste měli vidět a který byste měli „pozvat” do svého bytu?

  • Měkké hodiny, neboli Persistence paměti od Salvadora Dalího jsou nejznámějším dílem nadreálného umění;

  • Zrádnost obrazů Reného Magritta je vizitkou surrealismu, symbolizuje jeho nejdůležitější ideu, tedy odmítnutí reality ve prospěch představ.

Surrealistické obrazy (obchod Myloview nabízí širokou kolekci grafik s touto tématikou), které byste rádi umístili do svého interiéru, nemusí pocházet od slavných umělců. Samozřejmě, můžete se rozhodnout pro reprodukce ve vysoké kvalitě provedení. Stejně zajímavě však bude působit i moderní počítačová grafika inspirovaná surrealismem. Surrealistické obrazy nabízejí nezkrotný a nesmírný počet zajímavých témat, motivů a kombinací. Hra barev a forem v estetice obrazů nám může pomoct proměnit monochromatickou předsíň, obývací pokoj i jiné místnosti. A možná se jeden z těchto  surrealistických obrazů stane dárkem pro Vašeho přítele? Najděte svá oblíbená grafická témata a jednou provždy rezignujte na nudný charakter bytu!