Obrazy podle kategorie - Portrét

Obrazy portrét patří k těm úplně nejlepším nápadům na dárek pro lidi, kteří nám jsou blízcí. Můžeme si objednat výjimečný svatební portrét, černobílou skicu nebo památeční portrét matky. Nedá se ukrýt, že obrazy portréty mají konkrétní význam, o čemž věděli dokonce i ti nejvýznamnější umělci. V pozůstalosti Caravaggia, Malczewského, nebo Leonarda da Vinci nalezneme desítky obrazů typu portrét. Nejslavnějším z nich je samozřejmě obraz portrét Mony Lisy a fascinující Dáma s hranostajem. Reprodukce těchto děl jsou často využívané v moderním umění dekorování interiérů, protože umožňují získat neobvyklou stylizaci prostor.  

173 obrazů

 

Tváří v tvář umění: olejomalby portréty

Portréty se v malířském umění a ve fotografii těší ohromné popularitě. K nejvýznamnějším obrazům portrétům počítáme Caravaggiova Bakcha, Danae od Klimta, díla charakteristického stylu mistra štětce Modiglianiho, slavnou Vermeerovu Dívku s perlou, Wyspiańského obraz Portrét dívky a samozřejmě i početné van Goghovy autoportréty.

Je zcela zřejmé, že bez portrétového malířství by umění bylo o mnohé ochuzeno. Představení lidí na obrazech portréty umožňuje zachytit netypickou krásu, ale i přirozenost člověka. Zahledíme-li se do klidných očí Mony Lisy, můžeme v nich nalézt cosi zneklidňujícího a zároveň fascinujícího. Obrazy portrét se stále častěji objevují v aranžacích kanceláří i obývacích pokojů. Vyberte si takový obraz, který přitáhne Vaši pozornost a zároveň bez problémů zapadne do estetiky zařizovaných prostor.

Obraz portrét a aranžace interiéru

Výběr obrazu portrétu má význam pro celou stylizaci interiéru. Dekorace tohoto typu se nejlépe hodí do klasických, elegantních aranžací. Obývací pokoj inspirovaný stylem art deco nebo rustikálním stylem získá dodatečné estetické plusy, když se na nezařízené stěně objeví veliká  olejomalba portrét. Můžeme ji umístit do zdobeného rámu – v takovém případě bude přitahovat pozornost a ruku v ruce s tím se stane centrální dekorací interiéru. Rozhodneme-li se pro moderní realizaci obrazů portréty (např. Wyspiańského obraz Portrét dívky ne ve formě oleje na plátně, ale originálního tisku), spojíme originální styl s klasikou. Eklekticismus je v módě, a proto stojí za to vyhledat vlastní způsoby, jak zdůraznit výjimečný charakter našeho bytu.

V monochromatických prostorách nemusíme rezignovat z obrazů tohoto typu. Úplně postačí, že si vybereme abstraktní portréty inspirované kubismem (na příklad portrét Dory Maar od Pabla Picassa), černobílé grafiky (slavný snímek Alberta Einsteina od Arthura Sasse), nebo také portrét Marylin Monroe či Elvise Presleyho v pop art stylu Andyho Warhola.

Kam nejlépe pověsit takový obraz?

V jídelně, kde bude nejlépe vypadat obraz portrét na objednávku; může to být skupinový portrét, zobrazující celou rodinu. V ložnici obraz Matejky – portrét trojice umělcových dětí se stane třešničkou na dortu rustikální stylizace - a navíc zdůrazní náš dobrý vkus. V kanceláři – obraz portrét dítěte nabízí nejlepší způsob, jak zlepšit náladu v pracovní době.

Olejomalby portrét jsou zajímavou nabídkou do interiéru. Mějme na paměti, že bychom je měli vybírat stejně jako jiné grafické ozdoby. Klaďme důraz na koloristiku tisku a styl, v jakém byl vytvořen. 

Obraz portrét na objednávku – výjimečný dárek

Můžete si vybrat buď reprodukce ve vysoké kvalitě (např. obraz Matejky portrét trojice umělcových dětí), nebo obrazy portréty na objednávku. Ty druhé jsou výjimečné. Individuální nástěnné grafiky se vždy potkávají s velkým zájmem a jejich přítomnost v interiéru způsobuje, že byt získává útulný charakter. Můžeme je zavěsit např. nad krb.