Obrazy podle kategorie - Benátky

Benátky jsou městem karnevalu, mostů a nádherných památek. Jedno z nejpopulárnějších turistických míst v Itálii přitahuje rok co rok miliony turistů, kteří zcela propadají kouzlu uliček se specifickou atmosférou, krásných kostelů i malebných krajinek. Obraz Benátky může být dokonalou vzpomínkou na romantické prázdniny nebo naopak báječnou motivací, abychom následující dovolenou strávili právě na tomto místě. Hlavní předností, která je charakteristická pro olejomalbu Benátky, je univerzálnost a nadčasovost. Charakter města plného památek způsobí, že taková dekorace bude těšit naše oči po dlouhá léta, bez ohledu na to, jaké zrovna panují dekorační trendy a móda v zařizování interiérů. Obraz pohled na Benátky promění obyčejný pokoj v luxusní apartmá.

46 obrazů

 

Karnevalová zábava, čili olejomalba Benátky v obývacím pokoji

Benátský karneval je zábava známá po celém světě. Dech beroucí okolí Náměstí sv. Marka, nádherné oblečení a masky, a samozřejmě také slavnost, která bez přestávky trvá po dobu mnoha dní – to vše přitahuje do města mostů tisíce turistů, kteří se touží cítit jako hrdinové velkofilmů. Obrazy na plátně Benátky prezentují kouzlo této neuvěřitelné zábavy a nabízejí tak dokonalý nápad na dekoraci minimalistického interiéru.

  • Benátské masky představující ty nejfantastičtější tvary a spojení barev budou přivádět k němému úžasu nejen majitele obrazu, ale také hosty, kteří ho navštíví. Benátky olejomalby zblízka zobrazující detaily kostýmů a masek, nebo také překrásný pohled na bavící se účastníky karnevalu na pozadí nádherné architektury oživí aranžaci a dodají jí charakter.
  • Milovníkům zajímavých dekorací se jistě trefí do vkusu obraz Benátky ukazující charakteristickou masku s dlouhým ptačím zobákem. Její geneze je stejně zajímavá jako její vzhled. Tyto masky nosili lékaři v době, kdy řádila epidemie moru – aromatické byliny vložené do vnitřní části zobáku měly za úkol je chránit před nákazou.
  • Výjimečně zajímavě působí na pozadí moderního obývacího pokoje také obrazy Benátky představující maskované lidi. Krásná mladá žena s maskou kryjící pouze oči nebo muž v kostýmu šaška vnesou do interiéru atmosféru zábavy a romantické maškarády.

Obrazy Benátky ve stylovém obývacím pokoji

Náměstí sv. Marka spolu s bazilikou, která se na něm nachází, patří k nejznámějším symbolům tohoto italského města. Obrazy na plátně Benátky představující architekturu jsou skvělým nápadem na aranžaci prostorného interiéru. Spojení tří na sebe navazujících obrazů vytvářející triptych, to je spolu s tapetou asi nejlepší způsob jak se postarat o prázdnou stěnu. Obraz Benátky představující náměstí plné holubů před kostelem, charakteristická kopule a konkrétní architektonický prvek vytvoří nádhernou kompozici, která doplní moderní interiér. Naopak v komorní místnosti stojí za to sáhnout po olejomalbě Benátky zobrazující úzké uličky navzájem propojené nevelkými mosty. Hloubka zachycená na obraze nám opticky zvětší pokoj, zatímco malebné zobrazení města nám vnese do obývacího pokoje trošku romantické atmosféry.

Romantická ložnice s maskami na pozadí

Vedle Říma a Portofina jsou Benátky považovány za nejromantičtější místo v Itálii. A přestože velké množství turistů může ztížit navštívení této oblasti ve dvou, postačí se tam vydat mimo sezónu, abyste mohli naplno obdivovat pohádkovou scenérii. Jestli se chcete těšit z romantické atmosféry, i když jste třeba několik set kilometrů od města mostů, nabízíme Vám olejomalbu Benátky, která vnese do Vaší ložnici báječnou atmosféru plnou kouzelné romantiky.

Malebné úzké uličky, které Vás donutí přitulit se jeden k druhému, když jimi procházíte, dech beroucí pohled na gondolu na pozadí zapadajícího slunce nebo obrazy Benátky plné tajemství zobrazující karnevalové masky způsobí, že každý den budete začínat s pocitem, že jste se právě probudili na prázdninách v Itálii.

Italská předsíň, čili obraz Benátky na uvítanou

Jestli máte k dispozici prostornou předsíň plnou světla, pak stojí za to využít tyto prostory k tomu, abyste do nich vnesli stylovou dekoraci. Je to báječný způsob jak uvítat nejen všechny domácí, ale také hosty, kteří nás navštěvují. Obraz Benátky s gondolami nebo karnevalovými maskami, který doslova tryská barvami, nám připomene prázdninovou pohlednici, a bude fantasticky vypadat v úsporně zařízených prostorách. Výrazná olejomalba Benátky bude nejlépe působit, když jí dovolíme hrát první housle v naší aranžaci.

Město mostů a lodí – obraz Benátky v koupelně

Benátky olejomalby zobrazující malebné gondoly na pozadí barevných domků báječně doplní komorní útulnou koupelnu. Město, které leží na 118 ostrovech navzájem spojených pomocí téměř 400 mostů, je dokonalou dekorací, která přirozeně vnese vodní akcent do aranžace koupelny. V závislosti na koloristice, jaká v interiéru vládne, můžeme sáhnout po denním nebo nočním obraze pohled na Benátky. Měli bychom však mít na paměti, že tmavá koloristika komorní místnost ještě opticky zmenší. Naopak obrazy na plátně Benátky představující památky, které se odrážejí na vodní hladině, nám vnesou do aranžace pocit dalšího prostoru.