Fototapety podle kategorie - Benátky

Když se zaposloucháme do houslového koncertu Antonia Vivaldiho Čtvero ročních období, tak jako bychom se procházeli úzkými uličkami a proplouvali točitými kanály Benátek. Toto fascinující město nám nabízí velké množství inspirací, které realizujeme ve formě fototapet Benátky. Panorama zvěčněné na fototapetě se stane atraktivním doplňkem do klasické kompozice prostor, do nichž vnese velkou porci romantismu. Fototapety Benátky s gondolami zase nabízejí způsob, jak prolomit moderní, chladnou auru interiéru. Vydejte se tedy na cestu po Benátkách, objevte jejich krásy a přeneste si je do svého nejbližšího okolí!

Fototapeta architektura Benátek

Fototapeta architektura Benátek

Výjimečná architektura Benátek zvěčněná na fototapetě bude nádherným a velmi elegantním doplňkem do interiéru.
Fototapeta památky Benátek

Fototapeta památky Benátek

Toto inspirativní město může být představeno mnoha způsoby: na realistické fototapetě, nebo ve formě umělecké skici.
47 fototapet
Fototapeta Benátky do restaurace

Fototapeta Benátky do restaurace

Interiér restaurace podávající italskou kuchyni můžeme ozdobit originálním způsobem – např. nástěnným panoramatem Benátek.
Fototapeta Benátky do ložnice

Fototapeta Benátky do ložnice

V romantické ložnici se rozhodněme pro nešablonovité řešení a místo fototapet s květinami vyberme tapetu s panoramatem Benátek.
Fototapeta Benátky v sépii

Fototapeta Benátky v sépii

Fototapeta oteplená filtrem sépie osvěží chladnou aranžaci, když do ní vnese sluneční auru.
Fototapeta benátské inspirace

Fototapeta benátské inspirace

Procházky po Benátkách aniž byste opustili svůj dům – fototapeta může představovat fascinující krajinky, a to včetně italských!
Fototapeta pohled na Benátky

Fototapeta pohled na Benátky

Panorama města "prolomené" paletou šedivé barvy nabízí zajímavou formu moderní nástěnné dekorace do obývacího pokoje.
Fototapeta západ slunce

Fototapeta západ slunce

Fototapeta město v noci umístěná v ložnici způsobí, že místnost bude působí mnohem útulnějším dojmem.
Fototapeta bazilika Santa Maria

Fototapeta bazilika Santa Maria

Panorama Benátek při západu slunce patří rozhodně k nejkrásnějším městským krajinkám. Uvítejte ho ve svém obývacím pokoji.
Fototapeta kanál v Benátkách

Fototapeta kanál v Benátkách

Síť kanálů nahrazující ulice přeplněné automobily patří k nejdůležitějším poznávacím znamením Benátek.
Fototapeta Dóžecí palác

Fototapeta Dóžecí palác

Z pohledů na Benátky jsme vybrali ty nejzajímavější: na fototapetě výše vidíme Dóžecí palác z ptačího pohledu.
Fototapeta Benátky černobílá

Fototapeta Benátky černobílá

Fototapeta s výhledem na Benátky se stane nádhernou dekorací klasického interiéru, a navíc ho opticky zvětší.

 

Fototapety Benátky na zdi – varianta výjimečného interiéru

Do Benátek se člověk nemůže nezamilovat. Nádherné památky, slunečné počasí a zajímavá historie města způsobují, že Benátky jsou dnes jedním z nejobléhanějších měst na turistické mapě Itálie. Romantický pohled na noční město na fototapetě Benátky je varianta pro ty z nás, kteří by chtěli výrazným způsobem zvýraznit styl svého bytu. Dokonale budou vypadat v ložnici – fototapety Benátky umístěné na zdi v záhlaví nahradí jiné grafické dekorace. Velkoformátový tisk bude připomínat návštěvu tohoto magického města, nebo probudí naši představivost a zajistí, že se výlet do Benátek stane naším největším snem... 

Gondolou Benátkami při hledání inspirace

Gondoly jsou nejcharakterističtější vizitkou slavného města, a proto většina turistů nedokáže odolat a vyzkouší si dopravu v těchto uzoučkých loďkách. Zajímavé je, že gondoly se zde objevily, aby usnadnily přepravu zboží – převážení vodní cestou bylo zkrátka výhodné. Dnes po Canal Grande pluje kolem 600 gondol. Na fototapetě Benátky gondoly představují nejdůležitější akcent. Využijme takovou fototapetu např. v prostorném obývacím pokoji zařízeném v minimalistickém stylu. Spojme ji se surovým nábytkem, abychom zdůraznili moderní styl. Pokud však chceme zachovat trošku tepla, nebojme se použít rustikální doplňky. Fototapety Benátky 3D zkrášlí klasickou jídelnu. Představte si každodenní snídani s výhledem na Náměstí sv. Marka…

Fototapety benátské masky a karnevalové barvy Vašeho bytu

Benátský karneval – to je tradice, která sahá až do 11. století. Maschere, tedy maškary, tancují a procházejí uličkami města. Kdysi slavili dokonce i 180 dní! Fototapety benátské masky nabízejí řešení např. do dívčího pokoje. Umístěme grafiku jen na fragmentu zdi. Ale takovéto efektní fototapety s maskami i jiné fototapety Benátky mohou najít své místo i jinde než jen v aranžacích bytových prostor. Využijeme je např. ve školách. Jsme si jisti, že barevný pohled na známé město bude inspirovat každého z nás! Benátky jsou přeci vlastí Marca Pola i Antonia Vivaldiho a inspirovaly skutečné génie, mj. Williama Shakespeara, Clauda Moneta či Thomase Manna.

Troška romantismu na fototapetě Benátky v noci

Všeobecně se soudí, že panorama Paříže vypadá nejlépe po setmění. My se však domníváme, že pohled na Benátky francouzské metropoli nic nedaruje! Fototapeta uličky Benátek nebo černobílá stylizovaná fototapeta Benátky 3D zkrášlí každý interiér, kterému chybí příslovečná třešnička na dortu. Romantické emoce tohoto města zachycené na fototapetě přejdou na obyvatele bytu – vyzdobte si svou ložnici nebo obývací pokoj a vyzkoušejte to na vlastní kůži!

Benátky nejsou nazývány „Městem mostů” jen tak pro nic za nic – dokonce ani ti nejstarší Benátčané nevědí, kolik můstků visí nad vodními kanály. Odhaduje se, že jich je kolem 400! Nejslavnější je Most Rialto nad Canalem Grande. Turisté zbožňují také pohled na Most Ústavy (Ponte della Costituzzione) i na zmodernizovaný Most Ústavy. Přesto však tou skutečnou jedničkou zůstává Most vzdechů. Tato malá konstrukce spojuje Dóžecí palác s novým vězením a jeho slavná podoba je spojena s literaturou 19. století. Podle romantiků byl Most vzdechů jediným místem, z něhož utrápení vězni vyhlíželi svobodu. Vzdychali a tesknili po ztraceném světě a prohlíželi si nádherné panorama Benátek. Fototapeta Benátky s Mostem vzdechů propůjčí každému interiéru nostalgický a klidný charakter.