Nálepky podle kategorie - Retro mapa

Dějepis rozhodně není předmětem zájme každého z nás, ale stojí za to mít na paměti, že každý z nás je částí dějin, ačkoliv o tom běžně nepřemýšlíme. Žijeme ve světě, který je zde už milióny let a můžeme si být jisti, že kdysi vypadal zcela jinak. Části těch změn si všimneme, když si prohlédneme různé kartografické dokumenty staré několik staletí. Taková zobrazení nám také posloužily k tomu, abychom vytvořili tak efektní ozdoby interiérů, jakými jsou nástěnné nálepky. Mapa retro, která nás přenese v čase o několik staletí, se stane výjimečně elegantní a stylovou ozdobou jak obývacího pokoje, tak i domácí pracovny. Můžeme zvolit pohled na zeměkouli, na Evropu, Asii nebo jednu z Amerik. Předností takové ozdoby je to, že nám umožní zpestřit nejen zdi, ale také nábytek, o čemž si více povíme za chvilku.

Nálepka mapa retro do obývacího pokoje

Nálepka mapa retro do obývacího pokoje

Nálepka s retro mapou se ideálně hodí do pracovny, ve které dominuje dřevo a přírodní barvy.
Nálepka stará mapa do dětského pokoje

Nálepka stará mapa do dětského pokoje

Díky imitaci staré mapy si bude moct Vaše dítě s radostí hrát na dobrodruha, který hledá ztracené poklady.
51 nálepek
Nálepka mapa retro obou Amerik

Nálepka mapa retro obou Amerik

Mapa retro bude vhodnou dekorací nejen do koloniálního interiéru, ale také do moderního obývacího pokoje, kterému chybí charakter.
Nálepka šedá mapa světa

Nálepka šedá mapa světa

Mapa v odstínech šedi bude ideálním doplňkem do industriálního interiéru.
Nálepka mapa retro USA

Nálepka mapa retro USA

Pokud jste si ze všech míst na světě nejvíc oblíbili USA, pak nálepka s vlajkou této země bude trefa do černého!
Nálepka mapa v retro stylu

Nálepka mapa v retro stylu

Do ložnice cestovatelky, která zbožňuje poznávání světa, doporučujeme dekoraci s retro mapou, která zdůrazní přirozenou aranžaci interiéru.
Nálepka s mapou v retro stylu

Nálepka s mapou v retro stylu

Díky naší nálepce se dříve prázdná zeď stane Vaší inspirací k plánování dalších, nezapomenutelných výprav.
Nálepka mapa retro „působící staře“

Nálepka mapa retro „působící staře“

Nálepka s mapou v tmavé koloristice je stylovou dekorací, která se hodí do moderních interiérů.
Nálepka mapa USA vintage

Nálepka mapa USA vintage

Díky nálepce s vyznačenými státy budete moct ještě lépe a přesněji naplánovat svou další výpravu do USA!
Nálepka mapa retro: Peru

Nálepka mapa retro: Peru

Pokud máte rádi styl retro, pak jistě oceníte krásu této dekorace! Taková nálepka je skvělou volbou, jak dodat interiéru charakter.
Staře působící nálepka mapa světa

Staře působící nálepka mapa světa

Bez ohledu na to, zda rádi cestujete daleko, nebo raději blízko, nálepka s mapou způsobí, že celý svět budete mít na dosah ruky.
Nálepka mapa vintage do obývacího pokoje

Nálepka mapa vintage do obývacího pokoje

Nálepka s retro mapou bude skvěle vypadat nejen v obývacím pokoji, ale také na školní chodbě nebo v zeměpisné třídě.

 

Nálepka s mapou v retro stylu, čili obývací pokoj s výhledem na starý svět

Musí být náš pokoj v estetice vintage, aby se do něj hodila námi navrhovaná nálepka? Mapa retro je navzdory očekávání ozdoba, která bude fantasticky vypadat v mnoha různých aranžacích. Pokud v obývacím pokoji dominují antikvární nábytek a vybavení a celek nese znaky dřívějších epoch, pak starodávné zobrazení bude trefou do černého. Stejný vzor však můžeme umístit také v industriálním interiéru.

Propojení syrového charakteru moderní stylizace s teplou koloristikou starého kartografického dokumentu, vytvoří velmi efektní kompozici. To však stále není konec možností. Taková mapa se, zvláště pokud zvolíme pohled na Indii nebo Afriku, hodí také do koloniální stylistiky. Když vytváříme aranžaci, stojí za to řídit se nejen estetikou, ale především našimi zájmy. Pokud jsme typem cestovatele, vyberme si vzor, na kterém jsou vyznačeny mořské trasy prvních, velkých objevitelů.

Elegantní nálepka - mapa retro v aranžaci firemní kanceláře

Bez ohledu na to, zda pracujeme v kanceláři v sídle firmy, nebo na dálku v zátiší domova, místo, ve kterém každý den trávíme několik hodin, by mělo splňovat jisté požadavky – např. mít vhodný vzhled. Díky tomu získáme lepší podmínky k plnění našich povinností, zatímco atmosféra, která zavládne v místnosti, bude mít pozitivní vliv na kvalitu práce. Zcela jinak se budeme cítit v prázdném, neútulném a asketicky zařízeném interiéru, než v efektních prostorách. A proč nás napadla zrovna nálepka? Mapa retro se skvěle hodí do elegantní aranžace domácí pracovny, v níž dominuje těžký, dřevěný nábytek, teplá, tlumená koloristika i designové, kancelářské doplňky. Naopak v případě moderní stylizace takový akcent naruší současnou estetiku. Svět aranžování interiérů miluje odvážná spojení, a proto když propojíme dva extrémně rozdílné styly, dosáhneme zajímavého výsledku. Nezávisle na tom, kde pracujeme, máme-li takový obraz před očima, jistě dokážeme vymyslet fantastický plán cesty na nejbližší prázdniny.

Praktická nástěnná nálepka - mapa retro ve školní pracovně zeměpisu

Začali jsme od dějepisu, tak teď přejdeme k další školní disciplíně. Zaměřme se tedy na zeměpis a výzdobu pracovny zeměpisu. Abyste žáky zaujali výukou, potřebujete občas spoustu úsilí a zajímavých nápadů. Dokonalých výsledku dosáhneme, když se zaměříme na vhodnou výzdobu školních tříd. Prázdné zdi nebo monotónní vzdělávací tabule staré desítky let jsou řešením, které už bychom měli znát jen z filmů pro pamětníky. Jejich místo by měly zastoupit nástěnné nálepky, které se snadno montují a mají dlouhou životnost. Mapa retro, která představuje kontinenty tak, jak si je lidé představovali ve středověku nebo během renesance, nabízí zajímavý způsob, jak žákům ukázat, jak se měnily představy o naší planetě. Kdysi se věřilo, že je Země placatá a že v oceánech žijí strašní draci a obří hadi. Učíme se samozřejmě z klasických map – fyzických nebo politických – ale zdi třídy přeci mohou být ozdobeny zobrazeními z dávných časů, na kterých bude ještě lépe vidět, jak výrazně se rozvinul stav našich současných znalostí.

Nálepka s mapou v retro stylu na zeď, nábytek… a nejen tam!

Zeď je skvělé místo pro to, aby se na ní objevila naše nálepka. Mapa retro se však hodí také při jiných řešeních. Pokud situace v našem pokoji způsobuje, že na zdech nemáme dostatek místa, abychom na ně umístili velkoformátovou ozdobu, pak k tomu využijme nábytek. Velká skříň s posuvnými dveřmi je ideálním výchozím bodem. Ozdobme její čelo obrazem ve stylu vintage a radujme se zároveň z nové aranžace i z nového vzhledu nábytku, který tak dobře známe. Samolepka může ozdobit také desku psacího stolu, u kterého se učí naše dítě, zvláště v případě, že je fanouškem zeměpisu. Zde však možnosti stále nekončí. Pokud celé dny trávíme u notebooku a rádi bychom, aby byl jeho vzhled zajímavější a více odrážel naše zájmy, pak starodávná mapa světa přilepená na jeho horní části promění obyčejný model v spektakulární exemplář!