Fototapety podle kategorie - Architektura • Fototapeta

Pestrost stylů, trendů a forem, jaké představuje fototapeta architektura, je dokonalým příkladem toho, jak se v průběhu staletí proměňovaly nejenom naše estetické preference, ale také technologické možnosti. Těžké románské budovy, vysoké a štíhlé gotické svatyně, přepychové barokní paláce, betonové modernistické konstrukce a nakonec prosklené mrakodrapy - fototapeta architektura přenese jakoukoliv z těchto budov do našeho interiéru a propůjčí mu tak unikátní charakter. Jestliže si ceníte nadčasové krásy a elegantního stylu, pak fototapeta na zeď architektura nabízí dokonalé řešení zároveň do obývacího pokoje, jak i do koupelny či ložnice.

Fototapeta architektura na pozadí nebe

Fototapeta architektura na pozadí nebe

Vrcholky vysokých, mohutných budov ze skla na pozadí průhledného nebe vnesou do Vašeho obývacího pokoje zajímavý trojrozměrný efekt.
Fototapeta s budovami Hongkongu

Fototapeta s budovami Hongkongu

Pokud nevíte, jak zařídit, aby interiér obývacího pokoje navazoval na velkoměstskou architekturu, která Vás obklopuje, využijte této nabídky.
1 714 fototapet
Fototapeta park ve městě

Fototapeta park ve městě

Fototapeta se těmito motivy vytváří ideální rovnováhu mezi architekturou a zelení, který se bude hodit do každého interiéru.
Fototapeta architektura Berlína

Fototapeta architektura Berlína

Městská zástavba probouzí nadšení u milovníků architektury. Od této chvíle se berlínské budovy mohou objevit i ve Vašem obývacím pokoji.
Fototapeta architektura Vatikánu

Fototapeta architektura Vatikánu

Ložnice je Vaším soukromým prostorem. Můžete mít na jejích zdech takové architektury, po které toužíte.
Fototapeta Velká čínská zeď

Fototapeta Velká čínská zeď

Velká čínská zeď – to je historia a krása, které jsou vidět z vesmíru. Krajina se zdí jako fototapeta je krásný motiv, který musíte mít.
Fototapeta budovy v centru města

Fototapeta budovy v centru města

Černobílé budovy jsou klidné a zároveň plné energie, takže se ideálně hodí např. do ložnice.
Fototapeta moderní architektura

Fototapeta moderní architektura

Fototapeta s moderní budovou, která vytváří efekt 3D, je skvělým řešením do malých místností.
Fototapeta architektura New Yorku

Fototapeta architektura New Yorku

Fototapeta s Brooklyn Bridge doplní industriální stylizaci obývacího pokoje nebo pokoje teenagera.
Fototapeta s výhledem na město

Fototapeta s výhledem na město

Vzor s výškovými budovami způsobí, že se nízká místnost bude zdát trochu vyšší. Tento motiv se hodí zvláště pro ty z náš, kdo milujeme městskou vřavu.
Akvarelová fototapeta s budovami

Akvarelová fototapeta s budovami

Světlé prostory mohou občas působit příliš chladným dojmem. Abychom je trochu oteplili, stojí za to ozdobit zdi zajímavou fototapetou.
Fototapeta bavorská architektura

Fototapeta bavorská architektura

Krásná bavorská architektura – to je obrázek jak z pohádky. Takový motiv na fototapetě oživí každý interiér.

 

Fototapety moderní architektura

Jestli jste milovníkem minimalistických interiérů, ve kterých panuje rozumná míra a tlumená koloristika, pak stojí za to sáhnout po tapetách architektura HD zobrazujících moderní architekturu.

  • V místnosti, ve které dominuje nábytek v prosté geometrické formě, prosklený stůl a křesla z bezbarvého plastu, bude fantasticky vypadat vzor s mrakodrapem. V závislosti na velikosti obývacího pokoje můžeme vybírat fototapety architektura zobrazující mrakodrapy na pozadí městského panoramatu - skvěle bude působit v prostorném interiéru, nebo tapetu zobrazující budovu z žabí perspektivy, která nám opticky zvětší komorní pokoj.
  • V industriálním salónu bude naopak výborně vypadat fototapeta na zeď architektura zobrazující starodávnou továrnu nebo průmyslový podnik. Ocelové konstrukce tovární budovy budou skvěle korespondovat s vybavením pokoje - kovovými lampami, chromovanými prvky a stříbrnými doplňky. 
  • Dokonalou, i když poměrně překvapivou dekorací, může být také fototapeta architektura zobrazující interiér gotické svatyně rozzářené tisíci barev pocházejících ze skleněné vitráže. Surová budova kostela a kovová konstrukce okna budou dokonale navazovat na minimalistickou, industriální architekturu.

Fototapeta na zeď klasická architektura

Milovníkům tradičních, klasických interiérů nabízejí fototapety architektura neuvěřitelně širokou paletu aranžačních možností. V tlumeném obývacím pokoji, ve kterém dominuje antikvární nábytek, měkké koberce a  obrazy v pozlacených rámech, budou báječně vypadat fototapety architektura se starověkými, antickými budovami. Řecká architektura, která se stala základem celého pozdějšího stavitelství, bude ideálním doplňkem do klasického obývacího pokoje. Naopak v interiérech zařízených v retro stylistice bude trefou do černého černobílá fototapeta architektura nebo tapeta připomínající starodávné snímky v sépii. Tímto způsobem vytvořený pohled na známou metropoli z dávných dob vytvoří harmonický celek se stylem vintage. Zajímavou variantou jsou také fototapety 3D architektura zobrazující interiér baziliky plné zlacených architektonických elementů. Taková fototapeta bude dokonale pasovat do obývacího pokoje, ve kterém se nachází nábytek se zlacenými prvky nebo olejomalby ve zlatých rámech. 

Fototapety architektura HD v ložnici

V moderní ložnici zařízené v minimalistickém stylu se originální dekorací stane fototapeta architektonický beton, která imituje neomítnutou stěnu. Tento vzor bude výborně vypadat především v interiéru, který navzdory úsporné aranžaci působí útulným dojmem. Tohoto efektu dosáhneme například pomocí jednobarevných plyšových koberců, měkkých závěsů nebo dřevěného nábytku v přírodní barvě. V případě chladných, industriálních interiérů, které chceme oživit, bude dokonalým řešením fototapeta na míru architektura zobrazující vitrážový strop z koncertního sálu Palau de la Música Catalana v Barceloně.

Architektura fototapety v koupelně

Motiv architektury nabízí také dokonalý způsob, jak dekorovat koupelnu. Vybíráme-li vhodný vzor fototapety architektura, stojí za to řídit se v případě této místnosti koloristickým propojením, protože ne vždy vybavení koupelny navazuje na konkrétní dekoratérský styl. Tmavou koupelnu zařízenou v šedých odstínech a v bílé stojí za to oživit jasnými antickými sloupy. Prostorná mnohobarevná aranžace bude dokonale pasovat k nočnímu panoramatu města. Naopak fototapeta na míru architektura zobrazující most vybuduje pocit hloubky a opticky zvětší nevelkou koupelnu.