Fototapety podle kategorie - Architektura • Fototapeta

Pestrost stylů, trendů a forem, jaké představuje fototapeta architektura, je dokonalým příkladem toho, jak se v průběhu staletí proměňovaly nejenom naše estetické preference, ale také technologické možnosti. Těžké románské budovy, vysoké a štíhlé gotické svatyně, přepychové barokní paláce, betonové modernistické konstrukce a nakonec prosklené mrakodrapy - fototapeta architektura přenese jakoukoliv z těchto budov do našeho interiéru a propůjčí mu tak unikátní charakter. Jestliže si ceníte nadčasové krásy a elegantního stylu, pak fototapeta na zeď architektura nabízí dokonalé řešení zároveň do obývacího pokoje, jak i do koupelny či ložnice.

Fototapeta stará zeď

Fototapeta stará zeď

Zestárlá zeď na fototapetě vnese do místnosti atmosféru minulých epoch a bude skvělou alternativou cihlových stěn.
Fototapeta moderní architektura

Fototapeta moderní architektura

Fototapeta s moderní gruzínskou architekturou zpestří monotónní salón a dodá interiéru neopakovatelnou atmosféru.
1 667 fototapet
Fototapeta architektura New York

Fototapeta architektura New York

Fototapeta s architekturou New Yorku a uličkami Brooklynu ve 3D je nabídkou pro všechny fanoušky urbanistického, moderního stylu interiérů.
Fototapeta architektonická abstrakce

Fototapeta architektonická abstrakce

Fototapeta s architekturou v moderním, abstraktním stylu ozdobí surové, modernistické interiéry.
Fototapeta architektura 3D

Fototapeta architektura 3D

Efektní fototapeta 3D s pohledem na královský sál obohatí klasickou stylizaci salónu.
Fototapeta architektura cihla

Fototapeta architektura cihla

Trojrozměrný tisk na fototapetě opticky zvětší prostor obývacího pokoje či předsíně a obohatí stylizaci.
Fototapeta architektonická New York

Fototapeta architektonická New York

Charakteristická industriální architektura New Yorku na fototapetě je variantou do moderních a minimalistických interiérů.
Fototapeta architektonická schody

Fototapeta architektonická schody

Schody Palazzo Della Ragione jsou architektonickou perlou - na fototapetě zcela promění stylizaci obývacího pokoje.
Fototapeta architektura most

Fototapeta architektura most

Fototapeta s Brooklyn Bridge doplní industriální stylizace ložnice nebo pokoje teenagera.
Fototapeta architektura města

Fototapeta architektura města

Panorama města na fototapetě doplní aranžaci v salónu v minimalistickém podkrovním bytě. Fototapeta nahradí jiné grafické dekorace.
Fototapeta červená cihla

Fototapeta červená cihla

Fototapeta architektura s červenou cihlou zdůrazní klasickou aranžaci kanceláře nebo obývacího pokoje.
Fototapeta tunel 3D

Fototapeta tunel 3D

Fototapeta s architektonickým motivem může být synonymem modernosti. Tunel 3D opticky zvětší každou místnost.

 

Fototapety moderní architektura

Jestli jste milovníkem minimalistických interiérů, ve kterých panuje rozumná míra a tlumená koloristika, pak stojí za to sáhnout po tapetách architektura HD zobrazujících moderní architekturu.

  • V místnosti, ve které dominuje nábytek v prosté geometrické formě, prosklený stůl a křesla z bezbarvého plastu, bude fantasticky vypadat vzor s mrakodrapem. V závislosti na velikosti obývacího pokoje můžeme vybírat fototapety architektura zobrazující mrakodrapy na pozadí městského panoramatu - skvěle bude působit v prostorném interiéru, nebo tapetu zobrazující budovu z žabí perspektivy, která nám opticky zvětší komorní pokoj.
  • V industriálním salónu bude naopak výborně vypadat fototapeta na zeď architektura zobrazující starodávnou továrnu nebo průmyslový podnik. Ocelové konstrukce tovární budovy budou skvěle korespondovat s vybavením pokoje - kovovými lampami, chromovanými prvky a stříbrnými doplňky. 
  • Dokonalou, i když poměrně překvapivou dekorací, může být také fototapeta architektura zobrazující interiér gotické svatyně rozzářené tisíci barev pocházejících ze skleněné vitráže. Surová budova kostela a kovová konstrukce okna budou dokonale navazovat na minimalistickou, industriální architekturu.

Fototapeta na zeď klasická architektura

Milovníkům tradičních, klasických interiérů nabízejí fototapety architektura neuvěřitelně širokou paletu aranžačních možností. V tlumeném obývacím pokoji, ve kterém dominuje antikvární nábytek, měkké koberce a  obrazy v pozlacených rámech, budou báječně vypadat fototapety architektura se starověkými, antickými budovami. Řecká architektura, která se stala základem celého pozdějšího stavitelství, bude ideálním doplňkem do klasického obývacího pokoje. Naopak v interiérech zařízených v retro stylistice bude trefou do černého černobílá fototapeta architektura nebo tapeta připomínající starodávné snímky v sépii. Tímto způsobem vytvořený pohled na známou metropoli z dávných dob vytvoří harmonický celek se stylem vintage. Zajímavou variantou jsou také fototapety 3D architektura zobrazující interiér baziliky plné zlacených architektonických elementů. Taková tapeta bude dokonale pasovat do obývacího pokoje, ve kterém se nachází nábytek se zlacenými prvky nebo olejomalby ve zlatých rámech. 

Tapety architektura HD v ložnici

V moderní ložnici zařízené v minimalistickém stylu se originální dekorací stane fototapeta architektonický beton, která imituje neomítnutou stěnu. Tento vzor bude výborně vypadat především v interiéru, který navzdory úsporné aranžaci působí útulným dojmem. Tohoto efektu dosáhneme například pomocí jednobarevných plyšových koberců, měkkých závěsů nebo dřevěného nábytku v přírodní barvě. V případě chladných, industriálních interiérů, které chceme oživit, bude dokonalým řešením fototapeta na míru architektura zobrazující vitrážový strop z koncertního sálu Palau de la Música Catalana v Barceloně.

Architektura tapety v koupelně

Motiv architektury nabízí také dokonalý způsob, jak dekorovat koupelnu. Vybíráme-li vhodný vzor fototapety architektura, stojí za to řídit se v případě této místnosti koloristickým propojením, protože ne vždy vybavení koupelny navazuje na konkrétní dekoratérský styl. Tmavou koupelnu zařízenou v šedých odstínech a v bílé stojí za to oživit jasnými antickými sloupy. Prostorná mnohobarevná aranžace bude dokonale pasovat k nočnímu panoramatu města. Naopak fototapeta na míru architektura zobrazující most vybuduje pocit hloubky a opticky zvětší nevelkou koupelnu.