Fototapety podle kategorie - Architektura • Fototapeta

Pestrost stylů, trendů a forem, jaké představuje fototapeta architektura, je dokonalým příkladem toho, jak se v průběhu staletí proměňovaly nejenom naše estetické preference, ale také technologické možnosti. Těžké románské budovy, vysoké a štíhlé gotické svatyně, přepychové barokní paláce, betonové modernistické konstrukce a nakonec prosklené mrakodrapy - fototapeta architektura přenese jakoukoliv z těchto budov do našeho interiéru a propůjčí mu tak unikátní charakter. Jestliže si ceníte nadčasové krásy a elegantního stylu, pak fototapeta na zeď architektura nabízí dokonalé řešení zároveň do obývacího pokoje, jak i do koupelny či ložnice.

Fototapeta Big Ben při západu slunce

Fototapeta Big Ben při západu slunce

Fototapeta s Big Benem na zdi ložnice je výborným nápadem pro ty z nás, kteří jsme se nadchli pro architekturu hlavního města Velké Británie.
Fototapeta moderní architektura

Fototapeta moderní architektura

Pokud nevíte, jak zařídit, aby interiér obývacího pokoje odpovídal velkoměstské architektuře kolem Vás, využijte tuto nabídku.
1 715 fototapet
Fototapeta architektura most

Fototapeta architektura most

Fototapeta s Brooklyn Bridge doplní industriální stylizace ložnice nebo pokoje teenagera.
Fototapeta mrakodrapy

Fototapeta mrakodrapy

Vzor s mrakodrapy způsobí, že se nízká místnost bude zdát trochu vyšší. Tento motiv se hodí zvláště těm, kteří milují městský halas.
Fototapeta s architekturou Benátek

Fototapeta s architekturou Benátek

Panorama Benátek – vzor, který bude dobře vypadat např. v hotelové recepci nebo obývacím pokoji romantiků, kteří se zamilovali do krás tohoto města.
Fototapeta pohled na Eiffelovu věž

Fototapeta pohled na Eiffelovu věž

Kdo by se nechtěl každé ráno probouzet u pat Eiffelovy věže? Nyní si můžete splnit sen a ozdobit si zeď naší fototapetou.
Fototapeta řecká architektura

Fototapeta řecká architektura

Takový vzor se ideálně hodí např. do stylové restaurace podávající řeckou kuchyni nebo do jídelny milovníků řecké architektury.
Fototapeta ruiny starověkého Říma

Fototapeta ruiny starověkého Říma

Velké prostory loftu mohou občas působit chladným dojmem. Abychom je trochu oteplili, stojí za to ozdobit zdi stylovou fototapetou.
Fototapeta architektura města

Fototapeta architektura města

Panorama města na fototapetě doplní aranžaci v salónu v minimalistickém podkrovním bytě. Fototapeta nahradí jiné grafické dekorace.
Fototapeta červená cihla

Fototapeta červená cihla

Fototapeta architektura s červenou cihlou zdůrazní klasickou aranžaci kanceláře nebo obývacího pokoje.
Fototapeta 3D v moderním stylu

Fototapeta 3D v moderním stylu

Trojrozměrný tisk na fototapetě opticky zvětší prostory obývacího pokoje a propůjčí mu moderní vzhled.
Fototapeta pohled na most Golden Gate

Fototapeta pohled na most Golden Gate

Vaše kancelář by pro Vás měla být inspirací při každodenní práci. Zvažte tedy ozdobení zdí např. architektonickým motivem.

 

Fototapety moderní architektura

Jestli jste milovníkem minimalistických interiérů, ve kterých panuje rozumná míra a tlumená koloristika, pak stojí za to sáhnout po tapetách architektura HD zobrazujících moderní architekturu.

  • V místnosti, ve které dominuje nábytek v prosté geometrické formě, prosklený stůl a křesla z bezbarvého plastu, bude fantasticky vypadat vzor s mrakodrapem. V závislosti na velikosti obývacího pokoje můžeme vybírat fototapety architektura zobrazující mrakodrapy na pozadí městského panoramatu - skvěle bude působit v prostorném interiéru, nebo tapetu zobrazující budovu z žabí perspektivy, která nám opticky zvětší komorní pokoj.
  • V industriálním salónu bude naopak výborně vypadat fototapeta na zeď architektura zobrazující starodávnou továrnu nebo průmyslový podnik. Ocelové konstrukce tovární budovy budou skvěle korespondovat s vybavením pokoje - kovovými lampami, chromovanými prvky a stříbrnými doplňky. 
  • Dokonalou, i když poměrně překvapivou dekorací, může být také fototapeta architektura zobrazující interiér gotické svatyně rozzářené tisíci barev pocházejících ze skleněné vitráže. Surová budova kostela a kovová konstrukce okna budou dokonale navazovat na minimalistickou, industriální architekturu.

Fototapeta na zeď klasická architektura

Milovníkům tradičních, klasických interiérů nabízejí fototapety architektura neuvěřitelně širokou paletu aranžačních možností. V tlumeném obývacím pokoji, ve kterém dominuje antikvární nábytek, měkké koberce a  obrazy v pozlacených rámech, budou báječně vypadat fototapety architektura se starověkými, antickými budovami. Řecká architektura, která se stala základem celého pozdějšího stavitelství, bude ideálním doplňkem do klasického obývacího pokoje. Naopak v interiérech zařízených v retro stylistice bude trefou do černého černobílá fototapeta architektura nebo tapeta připomínající starodávné snímky v sépii. Tímto způsobem vytvořený pohled na známou metropoli z dávných dob vytvoří harmonický celek se stylem vintage. Zajímavou variantou jsou také fototapety 3D architektura zobrazující interiér baziliky plné zlacených architektonických elementů. Taková tapeta bude dokonale pasovat do obývacího pokoje, ve kterém se nachází nábytek se zlacenými prvky nebo olejomalby ve zlatých rámech. 

Tapety architektura HD v ložnici

V moderní ložnici zařízené v minimalistickém stylu se originální dekorací stane fototapeta architektonický beton, která imituje neomítnutou stěnu. Tento vzor bude výborně vypadat především v interiéru, který navzdory úsporné aranžaci působí útulným dojmem. Tohoto efektu dosáhneme například pomocí jednobarevných plyšových koberců, měkkých závěsů nebo dřevěného nábytku v přírodní barvě. V případě chladných, industriálních interiérů, které chceme oživit, bude dokonalým řešením fototapeta na míru architektura zobrazující vitrážový strop z koncertního sálu Palau de la Música Catalana v Barceloně.

Architektura tapety v koupelně

Motiv architektury nabízí také dokonalý způsob, jak dekorovat koupelnu. Vybíráme-li vhodný vzor fototapety architektura, stojí za to řídit se v případě této místnosti koloristickým propojením, protože ne vždy vybavení koupelny navazuje na konkrétní dekoratérský styl. Tmavou koupelnu zařízenou v šedých odstínech a v bílé stojí za to oživit jasnými antickými sloupy. Prostorná mnohobarevná aranžace bude dokonale pasovat k nočnímu panoramatu města. Naopak fototapeta na míru architektura zobrazující most vybuduje pocit hloubky a opticky zvětší nevelkou koupelnu.