Obrazy podle kategorie - Hory

Jestli potřebujete dekoraci, která dodá interiéru pocit prostoru, nemusíte už dále hledat: naše obrazy hory se k tomu hodí dokonale! Je to totiž jedna z těch krajinek, které se hodí doslova kamkoliv: skutečně si nedokážeme představit interiér, ve kterém by olejomalby horské krajinky vypadaly, jako by tam nepatřily: a mluvíme zároveň jak o funkci daných prostor, tak i o jejich charakteru a stylu! Klíčovou věcí je rozhodně správný výběr vhodného vzoru, protože jsou hory, které mají vyšší úroveň (a nemyslíme teď zrovna úroveň nad hladinou moře): jiné obrazy hor budete potřebovat k ozdobení ložnice zařízené v útulném skandinávském stylu, a jiné samozřejmě – k ozdobení pokoje teenagera, který vášnivě lyžuje nebo jezdí na snowboardu. Jestli hledáte nápovědu, jaký obraz byste si měli vybrat, jste na správném místě: máme tu pro Vás hrst inspirací, mezi kterými jistě najdete něco přímo pro Vás!

Obraz horské štíty

Obraz horské štíty

Splněná fantazie všech snílků - obraz hor probouzí představivost a přivolává vzpomínky na prázdniny strávené na sjezdovce.
Obraz horský triptych

Obraz horský triptych

Obraz hor v černé a bílé je elegantním doplňkem do obývacího pokoje nebo předsíně. Obraz ve třech částech dodá dynamiku místnosti.
56 obrazů
Obraz horská krajina

Obraz horská krajina

Chladný interiér kanceláře oteplíme pomocí umístění velkého obrazu s horskou krajinou.
Obraz hory akvarel

Obraz hory akvarel

Stylizace obývacího pokoje se neobejde bez obrazů: velká krajinomalba umístěná na zdi přitahuje pozornost a otepluje interiér.
Obraz hory do kanceláře

Obraz hory do kanceláře

Obraz z izoliniemi tvořícími hory je skvělým nápadem na doplnění minimalistické a moderní stylizace kanceláře.
Obraz západ slunce v horách

Obraz západ slunce v horách

Jestli nejste fanoušky abstraktních motivů, jistě Vás potěší obraz s horskou krajinou.
Obraz horský výhled

Obraz horský výhled

Krajinomalba nabízí skvělý způsob, jak interiéru propůjčit útulnost. Velký obraz hor se stane příjemnou ozdobou obývacího pokoje.
Obraz hory černobílá krajina

Obraz hory černobílá krajina

Majestátní horské štíty v orientální interpretaci: obraz inspirovaný asijským akvarelem dodá interiéru eleganci.
Obraz hory malířství

Obraz hory malířství

Obraz inspirovaný malířstvím stojí za to zdůraznit konkrétním způsobem, aby se stal hlavní ozdobou celého bytu.
Obraz hory skica

Obraz hory skica

Obraz s minimalistickou horskou skicou může nalézt své místo např. v ložnici nebo v dětském pokoji.

 

Vrcholy dekorace interiérů: obrazy na plátně hory

Slavný anglický spisovatel a umělec John Ruskin, jehož tvorba má dodnes ohromný vliv na estetiku mnoha světových tvůrců, jednou řekl, že hory jsou počátkem i koncem všech přirozených krajin. Můžeme tomu rozumět různými způsoby: buď jako tvrzení, že hory jsou mírou, ke které bychom měli přikládat krajiny všech druhů (a dokonce i ti, kteří ve věčné bitvě "moře vs. hory" vybírají moře, musí přeci přiznat, že neexistuje žádná stejně výrazná krajina!), nebo také jako, zkrátka, deklaraci velké lásky k horské krajině. Ať už ta slova budeme interpretovat jakkoliv, souhlasíme s nimi na sto procent! A abychom to dokázali, připravili jsme jednu z nejmajestátnějších a dech beroucích kolekcí obrazů v našem katalogu: to jsou naše obrazy hory a několik nápadů, jak je využít, abyste svůj interiér osvěžili jako horským vánkem!

Vylezte na vysoký styl: obrazy hory mezi minimalismem a stylem scandi

Klasické spojení černobílých horských štítů a chladného blankytného nebe je jednou z těch krajinek, které vypadají velmi dobře ve většině místností, ale je těžké si je představit v lepším prostředí než v interiéru vyzdobeném výrazně minimalistickým stylem. Na takovém místě – zvláště jestliže je jeho koloristika omezená na bílou a černou nebo na neutrální barvy – budou obrazy s horskou krajinou vypadat velmi výrazně, zároveň zdůrazní syrovost interiéru a trochu ji zmírní (konec konců je přírodní krajina a ne geometrická abstrakce!). Přesně takové obrazy hor, zarámované skromným, přestože elegantním rámem (do závorky můžeme uvést, že v našem obchodě si můžete vybrat jeho barvu z několika různých – díky tomu ho dokonale přizpůsobíte ostatním elementům aranžace!), se stanou krásnou, nepřeslazenou ozdobu interiéru zařízeného útulným a prostým skandinávským stylem.

Jak dobře se nám daří dobývat obrazy hory (a zvětšit interiér)

Jestli interiér, který toužíte vyzdobit, dramaticky potřebuje alespoň trošku optického zvětšení, ale Vy už skutečně máte plné zuby zrcadel, sáhněte pro obrazy hor. Co mají společného obrazy a zvětšování? To je jednoduché: široká, prostorná krajina způsobí, že jí vyzdobený pokoj se nám bude zdát mnohem prostornější! Za tuto specifiku vděčí obrazy na plátně hory dvěma svým vlastnostem.

  • Zaprvé: tomu, že v drtivé většině jsou komponované především s použitím chladných barev, a vše, co má barvu vycházející z modré, zdá se trochu vzdálenější než to, co má barvu neutrální nebo teplou, dokonce i když se to nachází v té samé vzdálenosti.
  • Zadruhé: takové krajiny jako jsou horské nabízejí příjemný 3D efekt, "vtahují" pohled pozorovatele do své hloubky a přesvědčují mozek, že to, na co se dívá, se nachází mnohem dál, než by mohl očekávat (jinými slovy: dál než na zdi!). Obě tyto vlastnosti zajišťují, že obrazy s horskými krajinkami báječně "zvětšují" interiér. A to jsme ani nezmínili, kolik svěžesti dodá místnosti pohled na zasněžené štíty...!

Obrazy hory: dekorace na věky?

Vývoj hor až do stavu, jaký známe v současnosti, trval miliony let. Díky našim obrazům s pohledy na hory můžete svůj byt nebo firmu přenést na vyšší úroveň doslova během několika sekund! Efekt bude rychlý, ale trvalý: bez ohledu na to, zda svůj obraz pověsíte v obývacím pokoji nebo v kanceláři či dokonce v koupelně (ano, v koupelně!) nebo libovolném jiném interiéru, díky moderní technologii latexového tisku, kterou využíváme k vytváření našich dekorací, Váš obraz bude vypadat jako nový po dlouhá léta!