Nálepky podle kategorie - Mapy

Samolepky na zeď mapa jsou dokonalou volbou, když se chystáte dekorovat zdi lidí, kteří zbožňují cestování nebo jsou milovník koloniálního stylu. Motiv map má spoustu nadšených fanoušků zvláště mezi lidmi, kteří rádi cestují a zároveň dokumentují své dobyvatelské úspěchy. Taková dekorace jim nabízí možnost označení míst, která už navštívili, a zároveň vytváří příležitost plánování dalších dalekých výprav. Nálepka mapa je skvělou alternativou k obrazům či plakátům, které obvykle zdobí naše interiéry. S její pomocí můžeme vytvořit skutečně povedenou a neopakovatelnou aranžaci.

Nálepka mapa Austrálie

Nálepka mapa Austrálie

Mapa inspirovaná přírodou je dokonalý nápad na oživení monotónního interiéru. Výjimečně intenzivní barvy se dobře doplňují s odstíny bílé.
Nálepka země světa

Nálepka země světa

Učení zeměpisu bude pro teenagera mnohem příjemnější, když na zeď v jeho pokoji pověsíte moderní nálepku s názvy států.
164 nálepek
Nálepka s květinovou mapou

Nálepka s květinovou mapou

Mapa nemusí být vůbec nudná a samozřejmá. Dokazuje to naše nálepka, na které je tradiční topografie nahrazena květinami.
Nálepka pastelové kontinenty

Nálepka pastelové kontinenty

Mapa s kontinenty má jistě značnou edukační hodnotu, a proto by měla viset ve školce nebo ve školní třídě.
Nálepka mapa malovaná akvarelem

Nálepka mapa malovaná akvarelem

Abychom oživili nudný obývací pokoj, nemusíme kupovat všechen nový nábytek. Postačí nálepka s výjimečnou mapou a Váš pokoj začne nový život.
Nálepka mapa Afriky do obývacího pokoje

Nálepka mapa Afriky do obývacího pokoje

Pokud hledáte dekoraci s etnickým klimatem, sáhněte pro nástěnnou nálepku s konturou Afriky.
Nálepka evropské země

Nálepka evropské země

Abychom zdůraznili mezinárodní charakter školy nebo restaurace, jednu z centrálních zdí by měla zdobit mapa s evropskými zeměmi.
Nálepka mapa kreslená pastelkami

Nálepka mapa kreslená pastelkami

Do "dospěláckého" interiéru vneste trochu dětského kouzla a ozdobte zeď mapou, která je stylizovaná jako obrázek malovaný pastelkami.
Nálepka s mapou světa

Nálepka s mapou světa

Nálepka s mapou je zajímavou ozdobou do cestovní kanceláře nebo restaurace. Delikátní barvy oživí místnost a propůjčí jí příjemný vzhled.
Nálepka s mapou do obývacího pokoje

Nálepka s mapou do obývacího pokoje

Je Vaší vášní cestování? Ozdobte si stěnu nálepkou s mapou světa a plánujte další výpravy.
Nálepka mapa v sépii

Nálepka mapa v sépii

Do pracovny cestovatele nebo milovníka geografie jsme připravili nálepku ve stylu vintage. Interiéru propůjčí mezinárodní zabarvení.
Nálepka červená mapa kontinenty

Nálepka červená mapa kontinenty

V bílých, minimalistických místnostech bude ideálním dekoračním elementem červená mapa s obrysy kontinentů.

 

Nálepka na stěnu mapa ozdobou obývacího pokoje

Pokud toužíme po obývacím pokoji v koloniálním stylu, pak jsou samolepky na zeď mapa prvkem, který v něm bezpodmínečně musíme umístit. Koloniální styl je variantou aranžací interiérů pro ty z vás, kteří nejen že milujete cestování, ale také si ceníte elegance a rádi se obklopujete předměty přivezenými z dalekých koutů světa. Tento styl vznikal v dobách, kdy se britští důstojníci a úředníci houfně stěhovali i z celými rodinami do vzdálených britských kolonií. Dovážený nábytek se při cestě často poškodil, a proto si ho začali objednávat u místních řemeslníků. Tak vznikal ornamenty bohatě zdobený nábytek z mahagonu, palisandru či akácie. K výrobě byl užíván také ratan, proutí i bambus.

Pokud se nám tento styl líbí a chtěli bychom si v něm zařídit svůj obývací pokoj, nesmíme zapomenout na povinný prvek výzdoby, jakým bezesporu je mapa. Mapa nálepka se ideálně hodí na prázdnou zeď, zvláště na centrální zeď místnosti. Mějme na paměti, že je třeba přizpůsobit rozměr nálepky velikosti zdipříliš malá může být neviditelná, zatímco příliš velká nálepka může negativně dominovat celému interiéru. Na výběr máme spoustu vzorovaných map od moderních až po takové, které jsou stylizované jako staré mapy pamatující časy velkých zeměpisných objevů. Jako doplněk mohou posloužit rámečky s fotografiemi, které můžeme pověsit vedle konkrétního místa na mapě, kde jsme snímek pořídili. Po obou stranách na podlahu nebo na speciální stojany postavme veliké rostliny – můžeme se pokusit nalézt květiny, které jsou charakteristické pro ty kouty světa, které jsme už navštívili. V závislosti na barvách, které jsme použili v interiéru, vsaďme buď na nálepky mapy v barvě, v sépii nebo na černobílé. Na poličky v obývacím pokoji postavme průvodce a atlasy, které přímo navazují na leit motiv, jakým je cestování.

Samolepky na zeď mapa v dětském pokoji

Pro malé milovníky dalekých cest je k dispozici také velké množství vzorů nálepek s motivem map, které zajistí, že dětský pokoj získá barvy a stane se oblíbeným místem her a zábavy. Nálepka mapa pro děti je dostupná na příklad v animované verzi, kde jsou na každém kontinentu představena nejen zvířata, která jsou charakteristická pro tuto část světa, ale také vlastnosti lidí, kteří tam žijí. Díky tomu si dítě snadno osvojí geografické znalosti, které mu pak ve škole při hodině umožní zazářit. Rodiče také mohou dítěti pomoct vytvořit mapu míst, které už navštívilo – na nálepku si dítě připichuje špendlík na místo, které už poznalo.

Safari v dětském pokojíčku

Leit motivem takového pokoje může být safari. Děti milují zvířata, a proto je jistě potěší vize, která jim takto upraví pokoj. Zvířecí vzory – na příklad tygří pruhy nebo leopardí skvrny – se skvěle hodí na povlečení nebo na závěsy v dětském pokoji. Nesmíme zapomenout na plyšáky v podobě exotických zvířátek, kteří doplní naši aranžaci. Samolepka na zeď mapa pro děti může být ozdobou pokoje, ale zároveň také didaktickou pomůckou. Je důležité takovou dekoraci uzpůsobit věku dítěte. Čím menší děcko, tím obrázkovější by měla mapa být a měla by zobrazovat charakteristické vlastnosti konkrétního místa na zemi pomocí kreseb. Pro starší děti je vhodnější nálepka na stěnu mapa, která zobrazuje např. pouze kontury kontinentů a hranice států. Mohou být vyrobeny z materiálu, na který můžete psát křídou nebo smazatelnou fixou. Díky tomu si tak dítě může samostatně popisovat konkrétní státy a procvičovat si tak už dosažené znalosti.