Fototapety podle kategorie - Style • Fototapeta

Ukažte mi Váš obývací pokoj, a já Vám řeknu, kým jste. Tohle zábavné a na první pohled neseriózní tvrzení však obsahuje spoustu pravdy. To, jakým způsobem aranžujeme naše interiéry, totiž odpovídá našemu vkusu a estetickým kritériím, která vynikají přímo z našeho charakteru a naší osobnosti. Stylové tapety Vám umožní zařídit místnost přesně v takovém  stylu, jaký jste si zamilovali. Jestliže jste milovníkem estetiky vintage, fototapety v retro stylu budou dobře korespondovat s antikvárním nábytkem. Pokud si ceníte minimalismu a světlých barev, fototapety ve skandinávském stylu budou trefou do černého. Široká paleta vzorů Vám zaručí, že naleznete přesně takovou tapetu, jakou jste si vysnili. 

Abstraktní fototapeta do dětského pokoje

Abstraktní fototapeta do dětského pokoje

Tento krásný pastelový vzor zajímavě ozdobí pokoj Vašeho dítěte. Pomůže mu rozvíjet představivost a "poroste" s ním.
Floral fototapeta do obývacího pokoje

Floral fototapeta do obývacího pokoje

Dámský a romantický styl shabby chic se hodí jako leit motiv v aranžaci malé kavárny.
1 400 fototapet
Fototapeta v rustikálním stylu

Fototapeta v rustikálním stylu

Rustikální nástěnný motiv se hodí téměř do každé stylizace – od klasické po moderní, minimalistické interiéry.
Fototapeta ve stylu art-deco

Fototapeta ve stylu art-deco

Fototapeta s elegantním motivem art-deco je ideálním doplňkem jak do moderní, tak i do klasické kompozice obývacího pokoje či předsíně.
Delikátní fototapeta do ložnice

Delikátní fototapeta do ložnice

Tento delikátní motiv art-deco se ideálně hodí do světlé místnosti. Přidejme k němu prvky ve stylu boho, čímž vznikne originální spojení.
Barevná fototapeta v lidovém stylu

Barevná fototapeta v lidovém stylu

Fototapeta se hodí do role nositele barvy – nebo spíš spousty barev! Výše uvedená inspirace působí báječně v jasných místnostech.
Fototapeta ve stylu street cafe

Fototapeta ve stylu street cafe

Elegantní motiv street cafe – to je dovedné spojení klasických prvků s mírným minimalismem.
Fototapeta v moderním stylu

Fototapeta v moderním stylu

V moderním interiéru si můžeme dovolit trochu více: míchání estetik, propojování barev a faktur – zdá se to zde výjimečně snadné!
Fototapeta ve skandinávském stylu

Fototapeta ve skandinávském stylu

Když zdobíme dětský pokoj, tak barevnými obrázky místnosti propůjčíme moderní a zároveň dětský charakter.
Fototapeta ve stylu memphis

Fototapeta ve stylu memphis

Styl memphis – to je směs barev a různých geometrických obrazců. Takový motiv spojme s moderními prvky, čímž vytvoříme zajímavý celek.
Fototapeta s abstraktním vzorem

Fototapeta s abstraktním vzorem

Díky barevné fototapetě se náš byt bude zdát větší a stylizace získá moderní vyznění.
Fototapeta do obývacího pokoje

Fototapeta do obývacího pokoje

Rostlinné motivy jsou velmi dekorativní, a proto je doporučujeme pro všechny styly, které postrádají dynamiku a barvu.

 

Neustále módní stylové fototapety

Stylové tapety jsou dokonalou volbou při aranžaci interiérů. Proč? Móda se mění rychleji než obrázky v kaleidoskopu. Můžeme to pozorovat nejen na trendech, které se objevují každou sezónu v oděvním průmyslu. Tendence týkající se aranžace interiérů se vyvíjejí stejně rychle. Pastelové barvy, módní v jednom roce, přepouštějí místo neónovým barvám, zatímco geometrické vzory začínají být passé, protože je vystrnadily  rostlinné vzory. Existují však určité styly s nadčasovou krásou, které nikdy nevycházejí z módy. Zařídíme-li si interiér v jednom z nich, máme jistotu, že vytvoříme univerzální aranžaci, která bude nesmírně těšit naše smysly po dlouhá léta. Zde je několik našich nabídek. 

  • Fototapeta skandinávský styl. Tento typ tapety je charakteristický tlumenou koloristikou a minimalismem. Ačkoliv navazuje na kulturu a estetiku skandinávských zemí, velmi dobře se hodí také do monochromatického, moderního interiéru. Fototapeta skandinávský styl představuje obvykle jednoduché, grafické zobrazení skandinávských lesů, černobílé snímky horské přírody, pestrobarevné lidové vzory nebo koníka z Dalarny – dřevěnou figurku, která nosí štěstí. Jestli našemu obývacímu pokoji dominuje bílá a odstíny šedé, dřevěný nebo bělený nábytek a úsporná dekorace, fototapety ve skandinávském stylu budou vždy dobře zvolenou volbou. Pokud však naopak disponujeme moderním obývacím pokojem v industriálním stylu, pak nám tento typ dekorace báječně rozjasní místnost, zatímco tapeta s lidovým motivem bude zajímavou protiváhou městskému charakteru interiéru.
  • Fototapety v retro stylu. Interiéry zařízené ve shodě se stylistikou, která panovala v dávných časech vyžadují vhodně vybrané doplňky a dekorace, aby se nám podařilo zachovat dekoratérskou konzistenci. V závislosti na tom, jestli naše zařízení navazuje na 80., 60., meziválečná léta nebo na secesi, je potřeba sáhnout po jiném vzoru.  V klasickém, tradičním obývacím pokoji, kterému dominuje elegantní nábytek ve stylu biedermeier, působí skvěle fototapety ve stylu retro představující dávné podoby známých měst. Dokonale budou vypadat zvláště tehdy, kdy námi vybrané stylové fototapety budou připomínat staromódní fotografii v sépii. V obývacím pokoji zařízeném v secesním duchu, v němž jsou hlavní dominantou měkké, organické linie a květinové vzory, bude tapeta pretty style zajímavým řešením. Ušlechtilé, tmavé barvy nebo delikátní, perlové odstíny a všudypřítomný rostlinný vzor se bude fantasticky komponovat se secesním zařízením.

Stylové fototapety v ložnici

Delikátní, romantická aranžace ložnice je vždycky dobrý nápad. Tapeta pretty style v ušlechtilých barvách bude dobře vypadat zároveň v klasickém, jak i v moderním interiéru. V závislosti na metráži ložnice vybírejme také barvu. Tmavé odstíny jako purpurová, burgundská nebo tmavě modrá jsou doporučovány především do prostorných interiérů. V případě, že je naše ložnice nevelká, vsaďme na jasné, světlé barvy, které nám opticky zvětší místnost. Jestliže si však ceníte nade vše minimalismu, fototapeta skandinávský styl představující prostý lidový vzor se Vám jistě trefí do vkusu. 

Provensálská koupelna

Jestliže milujete přírodní rostlinné výrobky a levandule je hlavní částí složení Vašich parfémů a kosmetiky, pak je koupelna ve francouzském stylu trefou do černého. Fototapeta v provensálském stylu představující větvičky levandule svázané stužkou nebo sahající až po horizont plantáže těchto rostlin vytvoří stylovou a nadčasovou aranžaci, která Vás dokáže znovu a znovu nadchnout každý nový den.

Interiéry zařízené v tomto stylu budou splněním snů a tužeb každého romantika. Delikátní barvy: fialová, bílá, blankytná a odstíny šedé, nábytek z přírodního, na bílo natřeného dřeva, množství drobnůstek a všudypřítomný motiv levandule – tak můžeme v krátkosti popsat provensálskou aranžaci. Tyto útulné, plné tepla interiéry budou dokonale vypadat s květinovými vzory na zdech. Stylové tapety provensálskéhotypu mohou zobrazovat zároveň rozkvetlé levandulové pole, stejně jako i jednotlivé větvičky této rostliny, ale také drobný floristický vzorek vytvořený z polních květin nebo motiv mříže v pastelových barvách.

Fototapety ve stylu boho

Fototapety ve stylu boho

Dnes už nemám skutečné hippies, ale to neznamená, že styl, který začali, není dobrý. „Dělá si dobře,“ říká se jen stěží: Boho styl v interiéru je stále relevantní a nutí nás zůstat s námi mnoho let!
Mid-century modern: modernita v retro stylu

Mid-century modern: modernita v retro stylu

Patříte i Vy k – velmi početné! – skupině fanoušků seriálu Mad Men, tedy česky Šílenci z Manhattanu? Hitu, který před pár lety vyprávěl o zážitcích Dona Drapera, talentovaného kreativního ředitele v newyorské reklamní agentuře v 60. letech minulého století, muže, který svůj výjimečný talent na vymýšlení reklamních sloganů spojuje se stejně fantastickou neschopností udržet si trvalý vztah? Jestliže ano, pak jste si nemohli nevšimnout způsobu, jakým byly zařízené seriálové interiéry.