Fototapety podle kategorie - Style • Fototapeta

Ukažte mi Váš obývací pokoj, a já Vám řeknu, kým jste. Tohle zábavné a na první pohled neseriózní tvrzení však obsahuje spoustu pravdy. To, jakým způsobem aranžujeme naše interiéry, totiž odpovídá našemu vkusu a estetickým kritériím, která vynikají přímo z našeho charakteru a naší osobnosti. Stylové tapety Vám umožní zařídit místnost přesně v takovém  stylu, jaký jste si zamilovali. Jestliže jste milovníkem estetiky vintage, fototapety v retro stylu budou dobře korespondovat s antikvárním nábytkem. Pokud si ceníte minimalismu a světlých barev, fototapety ve skandinávském stylu budou trefou do černého. Široká paleta vzorů Vám zaručí, že naleznete přesně takovou tapetu, jakou jste si vysnili. 

Fototapeta styl shabby chic

Fototapeta styl shabby chic

Dámský a romantický styl shabby chic bude skvěle působit jako leitmotiv v aranžaci malé kavárny.
Fototapeta abstraktní vzor

Fototapeta abstraktní vzor

Abstraktní nástěnný motiv se báječně hodí téměř do všech typů stylizace - od klasické, po moderní, minimalistické interiéry.
1 390 fototapet
Fototapeta černobílý vzor

Fototapeta černobílý vzor

Fototapeta s černobílou optickou iluzí je ideálním doplňkem do výrazně moderní kompozice obývacího pokoje nebo předsíně.
Fototapeta barevná textura

Fototapeta barevná textura

Fototapeta vynikne v roli nosiče barvy – nebo spíše spousty barev! Tato inspirace se skvěle hodí do eklektických místností.
Fototapeta nebe a mraky

Fototapeta nebe a mraky

Eklektický styl je směsí estetik. Přírodní motivy propojme s moderními prvky, čímž získáme zajímavý celek.
Fototapeta francouzský styl

Fototapeta francouzský styl

Elegantní francouzský styl - to je zajímavé spojení klasických prvků s příjemným minimalismem.
Fototapeta moderní styl

Fototapeta moderní styl

V moderním interiéru si můžeme dovolit trochu víc: smíchat různé estetiky, propojovat barvy i povrchy - zdá se to tak jednoduché!
Fototapeta romantický styl

Fototapeta romantický styl

Kapka romantiky nezaškodí! Fototapeta s ptáky a květinami oteplí interiér obývacího pokoje nebo garsoniéry.
Fototapeta stylová ulička

Fototapeta stylová ulička

Dekorujeme-li kuchyni fototapetou s kresbou barevné uličky, dodáme místnosti moderní a zároveň elegantní charakter.
Fototapeta s graffiti

Fototapeta s graffiti

Pro koho fototapeta graffiti? Milovníci umění ulice pro ni jistě najdou místo ve svém interiéru!

 

Neustále módní stylové fototapety

Stylové tapety jsou dokonalou volbou při aranžaci interiérů. Proč? Móda se mění rychleji než obrázky v kaleidoskopu. Můžeme to pozorovat nejen na trendech, které se objevují každou sezónu v oděvním průmyslu. Tendence týkající se aranžace interiérů se vyvíjejí stejně rychle. Pastelové barvy, módní v jednom roce, přepouštějí místo neónovým barvám, zatímco geometrické vzory začínají být passé, protože je vystrnadily  rostlinné vzory. Existují však určité styly s nadčasovou krásou, které nikdy nevycházejí z módy. Zařídíme-li si interiér v jednom z nich, máme jistotu, že vytvoříme univerzální aranžaci, která bude nesmírně těšit naše smysly po dlouhá léta. Zde je několik našich nabídek. 

  • Fototapeta skandinávský styl. Tento typ tapety je charakteristický tlumenou koloristikou a minimalismem. Ačkoliv navazuje na kulturu a estetiku skandinávských zemí, velmi dobře se hodí také do monochromatického, moderního interiéru. Fototapeta skandinávský styl představuje obvykle jednoduché, grafické zobrazení skandinávských lesů, černobílé snímky horské přírody, pestrobarevné lidové vzory nebo koníka z Dalarny – dřevěnou figurku, která nosí štěstí. Jestli našemu obývacímu pokoji dominuje bílá a odstíny šedé, dřevěný nebo bělený nábytek a úsporná dekorace, fototapety ve skandinávském stylu budou vždy dobře zvolenou volbou. Pokud však naopak disponujeme moderním obývacím pokojem v industriálním stylu, pak nám tento typ dekorace báječně rozjasní místnost, zatímco tapeta s lidovým motivem bude zajímavou protiváhou městskému charakteru interiéru.
  • Fototapety v retro stylu. Interiéry zařízené ve shodě se stylistikou, která panovala v dávných časech vyžadují vhodně vybrané doplňky a dekorace, aby se nám podařilo zachovat dekoratérskou konzistenci. V závislosti na tom, jestli naše zařízení navazuje na 80., 60., meziválečná léta nebo na secesi, je potřeba sáhnout po jiném vzoru.  V klasickém, tradičním obývacím pokoji, kterému dominuje elegantní nábytek ve stylu biedermeier, působí skvěle fototapety ve stylu retro představující dávné podoby známých měst. Dokonale budou vypadat zvláště tehdy, kdy námi vybrané stylové fototapety budou připomínat staromódní fotografii v sépii. V obývacím pokoji zařízeném v secesním duchu, v němž jsou hlavní dominantou měkké, organické linie a květinové vzory, bude tapeta pretty style zajímavým řešením. Ušlechtilé, tmavé barvy nebo delikátní, perlové odstíny a všudypřítomný rostlinný vzor se bude fantasticky komponovat se secesním zařízením.

Stylové fototapety v ložnici

Delikátní, romantická aranžace ložnice je vždycky dobrý nápad. Tapeta pretty style v ušlechtilých barvách bude dobře vypadat zároveň v klasickém, jak i v moderním interiéru. V závislosti na metráži ložnice vybírejme také barvu. Tmavé odstíny jako purpurová, burgundská nebo tmavě modrá jsou doporučovány především do prostorných interiérů. V případě, že je naše ložnice nevelká, vsaďme na jasné, světlé barvy, které nám opticky zvětší místnost. Jestliže si však ceníte nade vše minimalismu, fototapeta skandinávský styl představující prostý lidový vzor se Vám jistě trefí do vkusu. 

Provensálská koupelna

Jestliže milujete přírodní rostlinné výrobky a levandule je hlavní částí složení Vašich parfémů a kosmetiky, pak je koupelna ve francouzském stylu trefou do černého. Fototapeta v provensálském stylu představující větvičky levandule svázané stužkou nebo sahající až po horizont plantáže těchto rostlin vytvoří stylovou a nadčasovou aranžaci, která Vás dokáže znovu a znovu nadchnout každý nový den.

Interiéry zařízené v tomto stylu budou splněním snů a tužeb každého romantika. Delikátní barvy: fialová, bílá, blankytná a odstíny šedé, nábytek z přírodního, na bílo natřeného dřeva, množství drobnůstek a všudypřítomný motiv levandule – tak můžeme v krátkosti popsat provensálskou aranžaci. Tyto útulné, plné tepla interiéry budou dokonale vypadat s květinovými vzory na zdech. Stylové tapety provensálskéhotypu mohou zobrazovat zároveň rozkvetlé levandulové pole, stejně jako i jednotlivé větvičky této rostliny, ale také drobný floristický vzorek vytvořený z polních květin nebo motiv mříže v pastelových barvách.