Plakáty podle kategorie - Žena

Mona Lisa je, zcela beze sporu, nejslavnějším uměleckým dílem v celých lidských dějinách. A zároveň jednoznačně nejlépe rozpoznatelným obrazem na světě je portrét ženy: náhoda? Nemyslíme si! Podobizny žen patří k nevděčnějším tématům každého umělce i umělkyně: a není tedy nic divného na tom, že plakáty, které jsme zde sebrali, patří k nejrůznorodějším kategoriím v celém našem katalogu! Vhodný plakát ženy zde nalezne ten, kdo hledá vkusnou, výjimečnou ozdobu obývacího pokoje, i ten, kdo potřebuje konkrétní portrét ženy, který se jasně hodí do typu podnikání firmy, jejíž kancelář má obraz ozdobit. Každý plakát ženy byl pečlivě vybrán z mnoha desítek miliónů grafik v našem katalogu: díky tomu Vám můžeme zajistit nejen nejvyšší kvalitu provedení, ale také obrovský výběr!

62 plakátů

 

V ženském rodě: vybíráme plakát se ženou do interiéru

Ženy měly své místo v umění od samého počátku jeho existence: jeden z antických řeckých spisovatelů dokonce tvrdí, že umění bylo vymyšleno právě ženou, která na stěnu nakreslila skicu svého milovaného. A přestože po staletí, respektive spíše po tisíciletí, nebyly ženy rozhodně doceněné jako umělkyně – je to trend, který teprve začíná zanikat – tak jako téma obrazů působily rozruch už od samotného počátku.

Plakát ženy patří k těm vůbec nejpopulárnějším vzorům plakátů. Modelkami na některých z nich jsou slavné herečky, zpěvačky a další hvězdy – speciální popularitě se těší vzory s  Marylin Monroe a Audrey Hepburn – ale velmi oblíbené jsou také takové, které zobrazují naprosto anonymní ženy. Protože plakát se ženou je jednou z těch ozdob, které můžeme využít při dekorování téměř každého interiéru, připravili jsme pro Vás několik nápadů, jak to udělat elegantně a ve velkém stylu.

Jak vybrat plakát se ženou do stylu interiéru?

Každá žena je jiná, a proto je také každý náš plakát se ženou jiný! V této různorodosti se člověk může ztratit, a proto pro Vás máme několik rad, jak si vybrat skutečně dobrý plakát žena do stylu i charakteru interiéru.

  • V interiéru zařízeném v minimalistickém stylu budou skvěle vypadat černobílé plakáty, případně takové, které vypadají spíše jako skici perem než jako grafiky. Černobílé snímky zde také jistě budou vypadat naprosto skvěle!
  • Máte rádi skandinávský styl? Vyberte si jednoduchý a příjemný plakát žena, nejlépe v teplé barevné tónině. V každém případě si k němu vyberte také rám v barvě dřeva!
  • Milovníci populárního stylu shabby chic budou jistě nadšení z našich portrétů žen ve stylu vintage. To nejsou pouze reprodukce černobílých a sépiových snímků, ale také grafiky stylizované jako „portrét předka v ženské linii” a další romantické portréty s vlastním charakterem.
  • Je Vám blízký styl boho, inspirovaný estetikou oblíbenou členy hippies a dalších členů bohémy minulého století? Sáhněte po symbolických portrétech nebo po takových plakátech, které ukazují ženy se zvířaty: jeden z oblíbených motivů tohoto stylu.

Ženy: plakát jako dekorace elegantního obývacího pokoje

Už starověcí Římané a Řeci zbožňovali využívat ženské portréty k dekorování svých bytů a prostor veřejného charakteru: proč si je nevzít za příklad a nevyužít plakát se ženou k vyzdobení obývacího pokoje? Jestliže chcete, aby se taková moderní dekorace dobře hodila dokonce i do toho nejklasičtějšího elegantního obývacího pokoje, vyberte si stylový vzor, nejlépe pak v černobílé koloristice: například fotografii ve vintage stylu nebo grafiku stylizovanou na skicu perem? Nezapomeňte také na vhodné orámování, a to zcela doslova: vyberte plakátu rám v odstínu, který nejen že se bude hodit k jeho koloristice, ale který nebudete mít problém zakomponovat do celku aranžace – k barvě nábytku, zdí a dalších velkých elementů zařízení interiéru.

Plakát ženský akt: kontroverze, nebo nic nového?

Vyzdobení ložnice a soukromé koupelny podobiznami obnažených žen je řešením, které není ani nové, ani nijak výrazně kontroverzní. Problém začíná ve chvíli, kdy přemýšlíme o tom, zda stojí za to – nebo dokonce „jestli vůbec můžeme” – pověsit plakát ženský akt v místnosti, v níž přijímáme hosty, zvláště pak v takové, ve které mohou přebývat také děti. Mnoho lidí se domnívá, že každý akt se rovná pornografie, a že jako takový (byť sebe vkusnější) musí být ukrývaný. A co si o tom myslíme my? No, klíčovým slovem je zde „vkusný”, samozřejmě! Subtilně erotické – nebo dokonce zcela neerotické, protože kdo tvrdí, že každý akt musí být za každou cenu erotický? – plakáty můžeme úspěšně využít k ozdobení obývacího pokoje, předsíně či jiného interiéru. Pokud však máte pochybnosti, ale zároveň velmi chcete ozdobit stěnu tiskem tohoto typu, můžete si místo velkého plakátu zavěšeného na centrálním a pozornost přitahujícím místě vybrat plakát v menším formátu a pověsit ho na nějaké diskrétnější místečko v místnosti.