Fototapety podle interiérů - Obývací pokoj

Srdcem jak nevelkého bytu, tak i prostorného domu je bezpochyby obývací pokoj. To právě zde trávíme volná odpoledne po práci, po večerech tu relaxujeme při dobrém filmu a setkáváme se s nejbližšími v rámci svátečních příležitostí a rodinných oslav. Při zařizování této části bytu tedy mějme na paměti, že chceme, aby byla nejen funkční, ale také efektní. V bohaté nabídce vzorů nalezneme jak městská panoramata, krajinky, abstrakce, tak i  fototapety do obývacího pokoje 3D, které nám opticky zvětší pokoj. Nezapomínejme, že vybereme-li si fototapetu do obývacího pokoje s univerzálním vzorem, vytvoříme interiér nadčasového charakteru a nepomíjející krásou. Módní tapety do obývacího pokoje nás mohou rychle začít nudit - věřme tedy vlastnímu vkusu.

Fototapeta obývací pokoj 3D

Fototapeta obývací pokoj 3D

Nástěnný 3D motiv dokonale zdůrazní moderní aranžaci obývacího pokoje, když účinně zdynamizuje interiér.
Fototapeta obývací pokoj barvy

Fototapeta obývací pokoj barvy

Fototapeta s abstraktním vzorem vnese do obývacího pokoje spoustu barev. Taková tapeta nahradí jiné nástěnné dekorace.
110 fototapet
Černobílá fototapeta obývací pokoj

Černobílá fototapeta obývací pokoj

Černobílý vzor na fototapetě je výrazný a dynamický. Zdůrazní minimalistický charakter stylizace.
Fototapeta obývací pokoj Asie

Fototapeta obývací pokoj Asie

Fototapeta s pohledem na památkovou architekturu Asie vypadá báječně v obývacím pokoji ve stylu vintage.
Fototapeta obývací pokoj šeď

Fototapeta obývací pokoj šeď

Fototapeta 3D je v obývacím pokoji silným prvkem, a proto s ní ozdobme moderní a syrové prostory.
Fototapeta obývací pokoj vesmír

Fototapeta obývací pokoj vesmír

Motiv vesmíru ve formě fototapety osvěží monotónní prostory obývacího pokoje, když mu propůjčí zajímavý charakter.
Fototapeta obývací pokoj koně

Fototapeta obývací pokoj koně

V elegantním obývacím pokoji vypadají nejlépe subtilní dekorace, jako např. Fototapeta s bílými koňmi ve cvalu.
Fototapeta obývací pokoj příroda

Fototapeta obývací pokoj příroda

Fototapeta s přírodní krajinou je variantou do obývacího pokoje, ve kterém dominuje dřevo a paleta barev země.
Fototapeta obývací pokoj hory

Fototapeta obývací pokoj hory

Fototapeta západ slunce je univerzální dekorací do obývacího pokoje. Měla by být na jedné ze stěn.
Fototapeta obývací pokoj krajina

Fototapeta obývací pokoj krajina

Horská krajina zdůrazní aranžaci obývacího pokoje v přírodním a eklektickém stylu. Fototapeta je doporučována do prostorného interiéru.
Fototapeta obývací pokoj les

Fototapeta obývací pokoj les

Zeleně není nikdy dost! Fototapeta s pohledem na hustý les je nádhernou dekorací každého obývacího pokoje.
Fototapeta obývací pokoj město

Fototapeta obývací pokoj město

Panorama města na fototapetě do obývacího pokoje nabízí variantu, jak opticky zvětšit prostor.

Abstraktní fototapeta s panoramatem města v noci je ideální variantou pro všechny milovníky industriálních, tmavých aranžací. Klasický motiv města v moderním pojetí bude výrazným dekoračním prvkem každé stěny. 

Fototapeta s levandulí v makro měřítku patří k nejkrásnějším vzorům fototapet do obývacího pokoje. Nejenže vnese do místnosti barevný nádech, ale propůjčí jí atmosféru provensálských městeček.

Pro všechny milovníky přírody jsme připravili fototapetu s motýlem v měřítku makro. Tento vzor vnese do místnosti dekoratérský závan svěžesti a zároveň zpestří monotónní jasnou aranžaci
 

Fototapety do obývacího pokoje, čili dva kroky ke krásnému interiéru

Prohlížíme-li si fototapety na zeď do obývacího pokoje, které jsou dostupné na internetu, snadno se nám z toho můžeme zamotat hlava. Počet vzorů a motivů je na tolik neuvěřitelný, že je až příliš lehké se v něm ztratit a přijít tak o svou dekoratérskou linii. Abychom nemuseli poslepu bloudit houštinami možností, je dobré se při výběru fototapety do obývacího pokoje řídit dvěma zásadními faktory: parametry pokoje a našimi estetickými hodnotami. Díky tomu získá náš pokoj praktickou i nadčasovou krásu. 

Fototapeta do obývacího pokoje mozaika

KROK 1. VĚŘTE SAMI V SEBE. Módní tapety do obývacího pokoje nás mohou velmi lákat, ale mějme na paměti, że trend na konkrétní vzor mine stejně rychle, jak se objevil. Jestliže nejste milovníkem abstrakce nebo geometrických vzorů, tak si nic podobného nekupujte jen proto, že to doporučují všechny časopisy, které se specializují na dekoraci interiérů. Věřte svému vkusu a sáhněte po takových fototapetách do obývacího pokoje, které se Vám líbí bez ohledu na právě platné trendy. Pouze tehdy budete mít jistotu, že si vybíráte vzor, který Vás nejenom že nezačne nudit, ale naopak Vás bude každý den znovu těšit s tou samou intenzitou jako prvního dne!

KROK 2. BUĎTE PRAKTIČTÍ. Musíme mít přesto na paměti, že když se rozhodneme pro konkrétní vzor fototapety do obývacího pokoje, měli bychom také vzít v potaz parametry našeho interiéru - především metráž a množství denního světla, které se dostane do pokoje. Nevelké místnosti pochopitelně nepotřebují tmavé barvy, které způsobí, že se obývací pokoj bude zdát ještě menší. V případě komorního interiéru je vhodné sáhnout po fototapetách do obývacího pokoje, které mají jasnou koloristiku a rozsvítí nám aranžaci. Vynikající volbou jsou také fototapety do obývacího pokoje 3D, které díky prostorovému tisku způsobí, že se obývací pokoj bude zdát mnohem větší. Naopak tmavý pokoj bychom měli rozjasnit tím, že sáhneme po fototapetách na zeď, které zobrazují panorama města, které se právě koupe ve slunečním světle, nebo krajinky v energických barvách či abstrakce s jasnými barvami.

Fototapety do obývacího pokoje mapa New Yorku

Jestli jste milovníkem velkoměstského životního stylu, okouzlují Vás panoramata obrovských metropolí a neumíte si představit noční nebe bez letadel létajících křížem krážem a rozsvícených mrakodrapů, pak jsou fototapety s městy dokonalou volbou. Dech beroucí pohledy na New York, Paříž nebo Londýn se stanou stylovou a univerzální dekorací jak v minimalistickém, tak i v industriálním interiéru. Navíc, tapety do obývacího pokoje v 3D provedení, které zobrazují panoramata měst z ptačího pohledu, vytvoří pocit hloubky, díky čemuž bude dokonce nevelký obývací pokoj působit dojmem mnohem většího, než ve skutečnosti je. Jestliže však disponujeme prostorným a dobře osvětleným pokojem, zajímavou variantou jsou tapety s pohledem na noční město. Tmavě modré nebe a záře tisíců světel vytvářejí fantastickou kompozici, která oživí minimalisticky zařízený interiér.

Prostorové fototapety do obývacího pokoje v rustikálním stylu

Jestliže se však městskému halasu vyhýbáte a nade vše si ceníte ticha a krásy přírody, máme tu pro Vás neustále módní fototapety do obývacího pokoje s krajinami, květinami a zvířaty. Takové vzory budou výborně vypadat v rustikálním obývacím pokoji, ve kterém dominuje dřevěný nábytek v přirozených barvách, květinové vzory a proutěné ozdoby. Hory, louky, vodopády, moře či lesy - to je pouze několik možností z bohaté nabídky našeho obchodu. A jestliže patříte k milovníkům zvířat, jistě Vás nadchnou tapety do obývacího pokoje 3D zobrazující majestátní koně ve cvalu.

Fototapety do obývacího pokoje moderní, čili abstrakce na mušce

Jestliže hledáte originální a nadčasové inspirace, pak moderní tapety do obývacího pokoje zobrazující abstrakci nebo geometrické vzory, jsou trefou do černého. Kubistické kompozice, volně pojatá barevná skvrna nebo tvary, které vytvářejí optické klamy,  dokonale doplní moderní, minimalistický interiér. Moderní tapety se hodí také v případě komorního interiéru. Nevelkou místnost můžeme snadno zvětšit, vybereme-li si tapetu s geometrickým vzorem v provedení 3D. Taková tapeta pak vytvoří pocit hloubky a dodatečného prostoru.

Černobílé fototapety, neboli less is more

Černobílé fototapety, neboli less is more

Černobílé tapety patří právě k těmto nesmrtelným akcentům. Moderní, monochromatické interiéry jsou dokonalým prostorem, abychom je zařídili pomocí černobílé fototapety se zobrazením měst, s geometrickými tvary nebo s architektonickými prvky.
Mid-century moder: modernita v retro stylu

Mid-century moder: modernita v retro stylu

Patříte i Vy k – velmi početné! – skupině fanoušků seriálu Mad Men, tedy česky Šílenci z Manhattanu? Hitu, který před pár lety vyprávěl o zážitcích Dona Drapera, talentovaného kreativního ředitele v newyorské reklamní agentuře v 60. letech minulého století, muže, který svůj výjimečný talent na vymýšlení reklamních sloganů spojuje se stejně fantastickou neschopností udržet si trvalý vztah? Jestliže ano, pak jste si nemohli nevšimnout způsobu, jakým byly zařízené seriálové interiéry.