Fototapety podle interiérů - Obývací pokoj

Srdcem jak nevelkého bytu, tak i prostorného domu je bezpochyby obývací pokoj. To právě zde trávíme volná odpoledne po práci, po večerech tu relaxujeme při dobrém filmu a setkáváme se s nejbližšími v rámci svátečních příležitostí a rodinných oslav. Při zařizování této části bytu tedy mějme na paměti, že chceme, aby byla nejen funkční, ale také efektní. V bohaté nabídce vzorů nalezneme jak městská panoramata, krajinky, abstrakce, tak i  fototapety do obývacího pokoje 3D, které nám opticky zvětší pokoj. Nezapomínejme, že vybereme-li si fototapetu do obývacího pokoje s univerzálním vzorem, vytvoříme interiér nadčasového charakteru a nepomíjející krásou. Módní tapety do obývacího pokoje nás mohou rychle začít nudit - věřme tedy vlastnímu vkusu.

Fototapeta jarní květiny

Fototapeta jarní květiny

Subtilní motiv květin propůjčí interiéru dojem útulnosti a způsobí, že relaxace ve Vašem zátiší bude ještě příjemnější.
Fototapeta černobílá skica města

Fototapeta černobílá skica města

Navzdory zdánlivé jednoduchosti dbá tento vzor o detaily. Černobílé panorama bude dobře vypadat v každém interiéru.
227 fototapet
Fototapeta obývací pokoj příroda

Fototapeta obývací pokoj příroda

Fototapeta s přírodní krajinou je variantou do obývacího pokoje, ve kterém dominuje dřevo a paleta barev země.
Fototapeta imitace dřeva

Fototapeta imitace dřeva

Imitace starého dřeva je vzorem, který se ideálně hodí do interiéru ve stylu shabby chic. Zajistí, že se obývací pokoj stane místem s "duší".
Fototapeta do obývacího pokoje galaxie

Fototapeta do obývacího pokoje galaxie

Motiv galaxie v obývacím pokoji je dobrou volbou pro fanoušky fantasy. Tento vskutku filmový motiv dodá interiéru energii a zpříjemní Vám relaxaci.
Fototapeta s květinovým vzorem

Fototapeta s květinovým vzorem

Floristický motiv nemusí být doménou dámského obývacího pokoje. Elegantní, černé květiny jsou volbou, která promění každý interiér.
Fototapeta mapa vintage do obývacího pokoje

Fototapeta mapa vintage do obývacího pokoje

Fototapeta s mapou dokonale doplní obývací pokoj cestovatele. A díky stylistice vintage můžeme pocítit závan dávných časů.
Fototapeta palmový list

Fototapeta palmový list

Dovolte svým stěnám, aby se na nich ve Vašem denním pokoji usídlila troška přírody! Zelený motiv vnese dovnitř závan svěžesti.
Fototapeta obývací pokoj hory

Fototapeta obývací pokoj hory

Fototapeta západ slunce je univerzální dekorací do obývacího pokoje. Měla by být na jedné ze stěn.
Fototapeta obývací pokoj krajina

Fototapeta obývací pokoj krajina

Horská krajina zdůrazní aranžaci obývacího pokoje v přírodním a eklektickém stylu. Fototapeta je doporučována do prostorného interiéru.
Fototapeta modrý akvarel

Fototapeta modrý akvarel

Zařiďte, aby se Váš obývací pokoj proměnil v království klidu. Příjemný modrý odstín tento úkol splní dokonale!
Fototapeta růžové květy orchidejí

Fototapeta růžové květy orchidejí

Vdechněte svému obývacímu pokoji pozitivní energii! Květiny v optimistických barvách povzbudí Vaši kreativitu a dodají Vám zápal do práce.

Fototapety na zeď s malebným výhledem nabízejí báječný způsob, jak pocítit blízkost přírody dokonce tehdy, kdy bydlíme ve velkoměstě. Zelené, lesní zákoutí v obývacím pokoji je nejlepším receptem na aranžaci, ve které budeme moct relaxovat a dobít baterky po dni plném výzev.

Fototapeta retro s květinovým vzorem způsobí, že různé interiéry např. v romantickém či industriálním stylu získají výjimečný charakter. Floristické motivy vládnou této sezóně. Nástěnná dekorace může být nejen originálním doplňkem, ale také inspirací a základem pro vytvoření zajímavé stylizace.

Toužíte po výjimečném interiéru s romantickou duší? V takovém případě by v něm v žádném případě neměla chybět fototapeta s… květinami. Veliký, výrazný a zároveň nečekaně subtilní vzor Vás přenese do kouzelného světa známého z románů Jane Austenové, Byrona nebo Goetheho…

Máte rádi šedesátá a sedmdesátá léta 20. století? Je Vám obzvlášť blízká epocha hippies? Vyjádřete to ve svém interiéru! Sáhněte pro nástěnné fototapety s květinovým motivem v retro stylu a zastavte hodinové ručičky. Nechť je s Vámi flower power!

 

Fototapety do obývacího pokoje, čili dva kroky ke krásnému interiéru

Prohlížíme-li si fototapety na zeď do obývacího pokoje, které jsou dostupné na internetu, snadno se nám z toho můžeme zamotat hlava. Počet vzorů a motivů je na tolik neuvěřitelný, že je až příliš lehké se v něm ztratit a přijít tak o svou dekoratérskou linii. Abychom nemuseli poslepu bloudit houštinami možností, je dobré se při výběru fototapety do obývacího pokoje řídit dvěma zásadními faktory: parametry pokoje a našimi estetickými hodnotami. Díky tomu získá náš pokoj praktickou i nadčasovou krásu. 

Fototapeta do obývacího pokoje mozaika

KROK 1. VĚŘTE SAMI V SEBE. Módní tapety do obývacího pokoje nás mohou velmi lákat, ale mějme na paměti, że trend na konkrétní vzor mine stejně rychle, jak se objevil. Jestliže nejste milovníkem abstrakce nebo geometrických vzorů, tak si nic podobného nekupujte jen proto, že to doporučují všechny časopisy, které se specializují na dekoraci interiérů. Věřte svému vkusu a sáhněte po takových fototapetách do obývacího pokoje, které se Vám líbí bez ohledu na právě platné trendy. Pouze tehdy budete mít jistotu, že si vybíráte vzor, který Vás nejenom že nezačne nudit, ale naopak Vás bude každý den znovu těšit s tou samou intenzitou jako prvního dne!

KROK 2. BUĎTE PRAKTIČTÍ. Musíme mít přesto na paměti, že když se rozhodneme pro konkrétní vzor fototapety do obývacího pokoje, měli bychom také vzít v potaz parametry našeho interiéru - především metráž a množství denního světla, které se dostane do pokoje. Nevelké místnosti pochopitelně nepotřebují tmavé barvy, které způsobí, že se obývací pokoj bude zdát ještě menší. V případě komorního interiéru je vhodné sáhnout po fototapetách do obývacího pokoje, které mají jasnou koloristiku a rozsvítí nám aranžaci. Vynikající volbou jsou také fototapety do obývacího pokoje 3D, které díky prostorovému tisku způsobí, že se obývací pokoj bude zdát mnohem větší. Naopak tmavý pokoj bychom měli rozjasnit tím, že sáhneme po fototapetách na zeď, které zobrazují panorama města, které se právě koupe ve slunečním světle, nebo krajinky v energických barvách či abstrakce s jasnými barvami.

Fototapety do obývacího pokoje mapa New Yorku

Jestli jste milovníkem velkoměstského životního stylu, okouzlují Vás panoramata obrovských metropolí a neumíte si představit noční nebe bez letadel létajících křížem krážem a rozsvícených mrakodrapů, pak jsou fototapety s městy dokonalou volbou. Dech beroucí pohledy na New York, Paříž nebo Londýn se stanou stylovou a univerzální dekorací jak v minimalistickém, tak i v industriálním interiéru. Navíc, tapety do obývacího pokoje v 3D provedení, které zobrazují panoramata měst z ptačího pohledu, vytvoří pocit hloubky, díky čemuž bude dokonce nevelký obývací pokoj působit dojmem mnohem většího, než ve skutečnosti je. Jestliže však disponujeme prostorným a dobře osvětleným pokojem, zajímavou variantou jsou tapety s pohledem na noční město. Tmavě modré nebe a záře tisíců světel vytvářejí fantastickou kompozici, která oživí minimalisticky zařízený interiér.

Prostorové fototapety do obývacího pokoje v rustikálním stylu

Jestliže se však městskému halasu vyhýbáte a nade vše si ceníte ticha a krásy přírody, máme tu pro Vás neustále módní fototapety do obývacího pokoje s krajinami, květinami a zvířaty. Takové vzory budou výborně vypadat v rustikálním obývacím pokoji, ve kterém dominuje dřevěný nábytek v přirozených barvách, květinové vzory a proutěné ozdoby. Hory, louky, vodopády, moře či lesy - to je pouze několik možností z bohaté nabídky našeho obchodu. A jestliže patříte k milovníkům zvířat, jistě Vás nadchnou tapety do obývacího pokoje 3D zobrazující majestátní koně ve cvalu.

Fototapety do obývacího pokoje moderní, čili abstrakce na mušce

Jestliže hledáte originální a nadčasové inspirace, pak moderní tapety do obývacího pokoje zobrazující abstrakci nebo geometrické vzory, jsou trefou do černého. Kubistické kompozice, volně pojatá barevná skvrna nebo tvary, které vytvářejí optické klamy,  dokonale doplní moderní, minimalistický interiér. Moderní tapety se hodí také v případě komorního interiéru. Nevelkou místnost můžeme snadno zvětšit, vybereme-li si tapetu s geometrickým vzorem v provedení 3D. Taková tapeta pak vytvoří pocit hloubky a dodatečného prostoru.

Černobílé fototapety, neboli less is more

Černobílé fototapety, neboli less is more

Černobílé tapety patří právě k těmto nesmrtelným akcentům. Moderní, monochromatické interiéry jsou dokonalým prostorem, abychom je zařídili pomocí černobílé fototapety se zobrazením měst, s geometrickými tvary nebo s architektonickými prvky.
Fototapety ve stylu boho

Fototapety ve stylu boho

Dnes už nemám skutečné hippies, ale to neznamená, že styl, který začali, není dobrý. „Dělá si dobře,“ říká se jen stěží: Boho styl v interiéru je stále relevantní a nutí nás zůstat s námi mnoho let!
Mid-century modern: modernita v retro stylu

Mid-century modern: modernita v retro stylu

Patříte i Vy k – velmi početné! – skupině fanoušků seriálu Mad Men, tedy česky Šílenci z Manhattanu? Hitu, který před pár lety vyprávěl o zážitcích Dona Drapera, talentovaného kreativního ředitele v newyorské reklamní agentuře v 60. letech minulého století, muže, který svůj výjimečný talent na vymýšlení reklamních sloganů spojuje se stejně fantastickou neschopností udržet si trvalý vztah? Jestliže ano, pak jste si nemohli nevšimnout způsobu, jakým byly zařízené seriálové interiéry.