Nálepky podle kategorie - Růže

Nálepky růže to nejsou pouze krásné, ale především také odvážné ozdoby do interiéru. Umístíte-li takovou dekoraci do svého domu, snadno tak můžete zvýraznit svůj rozhodný, ale zároveň romantický charakter. Nástěnné ozdoby se hodí do mnoha dekoratérských stylů, díky čemuž můžete bez obtíží vytvořit zajímavou, estetickou aranžaci s královnou květin v hlavní roli. Nástěnné nálepky růže v Myloview – to je bohatá nabídka různorodých vzorů a barev – každý si zde najde pro sebe to pravé! Tyto výjimečné dekorace mohou plnit roli zároveň romantické ozdoby v dámském bytě, stejně jako estetického prvku v aranžaci rodinného domu.

76 nálepek

 

Nálepky růže. Smyslná ozdoba pro (ne)jen femme fatale

Kdyby mezi květinami existovala hierarchie, pak by růže jistě obsadila místo královny. Její krása, omamná vůně a sytá červená či subtilní růžová barva zahanbují svět přírody svou neokázalou smělostí. Není tedy žádným překvapením, že vzhled a vůně růže jsou využívány zároveň jak výrobci kosmetiky, tak i oblečení a ... doplňků do interiérů. A při tom posledním bychom se dnes chtěli zastavit, protože jsme pro Vás připravili něco speciálního! Nálepky růže ozdobí zdi Vašeho domova, když jim propůjčí výjimečný, smyslný charakter.

Nálepky na zdi růže – obývací pokoj v odvážném provedení

Květiny jsou v jistém slova smyslu jako ženy: jedny jsou nesmělé a jemné, jiné horkokrevné a vášnivé. Kdyby měla být růže obrazem ženy, pak by jistě bylo možné srovnat s femme fatale: božsky nádherné, která ale při sblížení dokáže poranit. Těm z nás, kteří jsme z jistých důvodů přitahováni právě takovými typy, se jistě zalíbí nápad, kdy je dům zařízen s motivem růže v hlavní roli. Nálepky růže můžeme vystavit například v obývacím pokoji, tedy na místě, kde se „točí“ nejvíce hostů. Tímto způsobem majitel zvýrazní svou smyslnou a romantickou přirozenost – vždyť přeci každá ozdoba vypovídá něco o člověku, který si ji vybral.

Pokud však chceme zařídit obývací pokoj v takto smělém provedení, musíme mít přeci jenom trochu odvahy – a především dekoratérských znalostí. Nástěnné nálepky růže jsou totiž, navzdory prvnímu dojmu, ozdobou, která na nás klade poměrně vysoké nároky (zvláště pokud máme na mysli „klasické“ květiny zalité sytou červenou barvou). Proč si to myslíme? Protože aby celá aranžace vypadala dobře, pak k takové nálepce musíme vybrat také další vhodné prvky! Samozřejmě – dá se to udělat také opačně, tedy vybrat ozdobu, která bude nejblíže stylu našeho obývacího pokoje. Jde přeci hlavně o to, abychom dosáhli harmonického efektu, který nás nadchne. Například naprosto fantasticky budou tyto odvážné dekorace působit v obývacím pokoji na pozadí červeného nábytku a bílých zdí. Podobně tomu bude i ve společnosti moderních, lesklých materiálů – např. černých, laminovaných čel či desek.

Nálepky růže v ložnici, čili soukromé útočiště v krásném provedení

Když mluvíme o smyslnosti a romantice, pak nemůžeme vynechat ložnici. Právě tam nálepky na zeď růže budou vypadat nejlépe, protože se dokonale hodí k charakteru místnosti. Tady můžeme také trochu víc popustit uzdu fantazii – zvláště v případě, že máme k dispozici velký prostor – snímky a grafiky s růžemi, především pak červenými, můžeme obklopit tmavým pozadím a fascinujícími geometrickými doplňky (alespoň modernistickou lampou, zajímavými figurkami na poličkách atd.). Nálepky růže s květy v poněkud subtilnějších barvách – na příklad čajové nebo pudrové – budou zase dobře vypadat v případě, když je vyexponujeme na jasném pozadí, nejlépe ve stylu navazujícím na přírodu. Mile viděny jsou tu pak doplňky jako např. dřevo, kámen či cihla spojené s teplými barvami, nebo s bílou na zdech.

Nálepka na zeď růže pro mladého (i staršího) dobrodruha

Ne všichni vědí, že růže není pouze květinou. Kdybychom potkali nějakého starého námořníka, určitě by nám ukázal jiný způsob použití tohoto slova: konkrétně pak „větrná růžice“. Tato tajemná formulace neznamená nic jiného než způsob, jak jinými slovy popsat dno kompasu, v němž jsou nakresleny propojené kosočtverce, které vytvářejí tvar růže. Nálepka větrná růžice zrcadlí vzory nanášené na staré mořské mapy, jež byly užívány lodníky ještě dávno před tím, než se začal používat magnetický kompas. Větrná růžice – nazývána také jako směrová růžice nebo hvězdný kříž – je grafickou ilustrací statistik směrů a rychlosti jakou se pohybují větry ze všech světových stran. Takový „tahák“ je výjimečně nápomocný pro meteorology, ačkoliv hodí se jistě i dnešním jachtařům. Nálepka větrná růžice může úspěšně plnit funkci ozdoby v pokoji mladého dobrodruha, který touží stát se námořníkem. Možná se i on naučí číst takový diagram? Kdoví, jestli ho díky tomu nezaujme také kariéra meteorologa. Nálepku tohoto typu můžeme také propojit s jinými „cestovatelskými“ dekoracemi do pokoje – například s globusem, plakátem s mapou, která bude stylizována jako starověká, nebo fotografiemi těch nejzajímavějších míst na světě.