Fototapety podle kategorie - Panoramata měst

Město nebo vesnice, vesnicenebo město? Obě tato místa mají své plusy i mínusy. My bychom se však dnes rádi soustředili na velkoměstský život, konkrétně potom na výhledy, jaké nám nabízí a jaké se před námi rozprostírají. A to doslovně myšleno. Fototapeta panorama města představující Londýn nebo New York plný mrakodrapů a impozantních mostů, to je dechberoucí pohled, který se stane fantastickou dekorací moderního bytu. Stejně krásné za dne jako v noci, fototapety panoramata měst vnesou romantickou atmosféru do ložnice a oživí kuchyňskou aranžaci. A jestli Vás už nudí krajinka za oknem, fototapeta představující asijskou metropoli bude zajímavou změnou.

Fototapeta New York v noci

Fototapeta New York v noci

Fototapeta s panoramatem velkoměsta se proměňuje díky desítkám barev, které se skvěle hodí do eklekticky zařízených prostor.
Fototapeta panorama Budapešti

Fototapeta panorama Budapešti

Památky Budapešti patří k těm nejkrásnějším v Evropě. Zvěčněné na fototapetě budou originální ozdobou prostorného obývacího pokoje.
48 fototapet
Fototapeta město v noci

Fototapeta město v noci

Fototapeta s panoramatem města v noci bude báječně působit v moderní aranžaci bytu, např. v obývacím pokoji.
Fototapeta černobílé panorama

Fototapeta černobílé panorama

Panorama města v černé a bílé zvýrazní styl interiéru. Ať se fototapeta stane pozadím pro výrazný, barevný nábytek.
Fototapeta panorama Londýna

Fototapeta panorama Londýna

V restauraci bychom měli dbát o správnou atmosféru. Velkoměstský charakter interiéru zvýrazní fototapeta s panoramatem města.
Fototapeta panorama města 3D

Fototapeta panorama města 3D

Pohled na město... v obývacím pokoji! Panorama obohatí klasickou kompozici interiéru, když do něj vnese závan modernity.
Moderní fototapeta panorama

Moderní fototapeta panorama

A co takhle si místo jednolité barvy na zeď vybrat moderní fototapetu inspirovanou velkými metropolemi?
Fototapeta Salt Lake City

Fototapeta Salt Lake City

V kolekci fototapet s městy naleznete panoramata nejzajímavějších metropolí Spojených států, mezi jinými také Salt Lake City.
Fototapeta panorama minimal

Fototapeta panorama minimal

Minimalistický obývací pokoj nebude vypadat nudně a nezajímavě, když na jednu ze zdí umístíme fototapetu s vysokými mrakodrapy v černé a bílé.
Fototapeta Barcelona v noci

Fototapeta Barcelona v noci

Město rozzářené světlem pouličních lamp – to je fototapeta doporučovaná do moderních aranžací v prostorných interiérech.
Fototapeta NY Times Square

Fototapeta NY Times Square

Fototapeta s pohledem na Times Square vnese kapku stylizačního bláznovství do prostor jídelny.
Fototapeta panorama Paříže

Fototapeta panorama Paříže

Romantická aranžace obývacího pokoje nemusí být nudná. Stačí ji prolomit výjimečným doplňkem, např. fototapetou s panoramatem města.

 

Fototapety panoramata měst, čili městský styl na fototape

Pro každé město je charakteristická jiná atmosféra, vůně a dojmy, které vyvolává. A je to vidět už na úrovni panoramatu, které zdůrazňuje ty nejcharakterističtější vlastnosti každé metropole. V Londýně je to Big Ben a London Eye, čili veliké vyhlídkové kolo, v Paříži je to samozřejmě především Eiffelova věž, zatímco v New Yorku zase les prosklených mrakodrapů. Fototapeta panorama sta prezentující jednu ze zmiňovaných slavných památek se stane báječnou dekorací moderního obývacího pokoje. Minimalisticky zařízený interiér, jednoduchý nábytek a tlumená koloristika zajistí, že fototapeta bude hrát hlavní roli v aranžaci místnosti, které propůjčí charakter a městskou eleganci. Pokud hledáte originální dekoraci, pak fototapeta panorama města představujícíhlavní město Saudské Arábie – Rijád – bude vynikající volbou. Nad siluetou města se totiž vyvyšuje budova charakteristického tvaru – Kingdom Centre – nejvyšší mrakodrap v zemi, který má neuvěřitelných 99 podlaží!

Stroj času – fototapeta panorama města v retro stylu

Ne všechna města jsou ukázkou modernity a ne všude dominujíprosklené mrakodrapy. Pokud milujete krásu starodávných měst, které působí dojmem, že jsou zakonzervovány v dobách minulých, pak se Vám fototapeta zobrazující Řím nebo Benátky jistě trefí do vkusu. Nádherné staré nízké kamenné domky, fantaskní renesanční baziliky s kopulemi a charakteristickou červenou střechou vytvářejí obraz jediný svého typu, který dokonale ozdobí obývací pokoj v retro stylu. A pokud hledáte inspiraci dávnými epochami, doporučujeme dekorace v estetice vintage. Skříňky na tenkých nožičkách, charakteristické židle a křesla i kultovní keramika chytí druhou mízu, když je dovedně zvýrazníme a zapojíme do našeho současného obývacího pokoje.

Černobílé fototapety vobývacím pokoji

Kouzlo tlumených, černobílých snímků spočívá v tom, že zvýrazňují prvky a detaily, kterým bychom na barevné fotografii nevěnovali pozornost. A právě proto nás tak dovedou nadchnout monochromatické fototapety panoramata měst. Omezená koloristika způsobuje, že si začínáme důkladněji prohlížet detaily, tvary jednotlivých budov nebo topografii města. Černobílá fototapeta nabízí také skvělé řešení v případě interiéru, v němž jsou výrazné barvy. Pokud máme v obývacím pokoji modrou pohovku, zelená křesla a vzorované závěsy, pak tlumená fototapeta nabídne protiváhu a v interiéru ztiší intenzivní akcenty. Pokud hledáte zlatou střední cestu, připravili jsme fototapety panoramata měst s jedním, za to však výrazným barevným prvkem. Může to být podbarvený most nebo mrakodrap, případně žlutá skvrna světla dosažená dlouhou dobou expozice. Takový vzor dokonale vyváží paletu barev v obývacím pokoji.

Orientální kuchyně, čili sladko-kyselé fototapety panoramata měst

A co byste řekli na rychlý výlet do vzdálených zákoutí Asie? Výborná orientální jídla, nádherná architektura a unikátní památky? Pokud se chcete těšit z dechberoucích výhledů každý den, pak bude fototapeta představující jednu z tamějších metropolí dokonalou volbou. Hong Kong nacházející se nad mořským břehem, Peking s charakteristickým Náměstím Nebeského klidu nebo Dillí s fantastickou svatyní ve tvaru lotosu zajistí, že se přenesete o stovky kilometrů daleko do zcela nové reality – a to aniž byste museli vyjít z domu. Naopak fototapeta panorama města v noci ukazující rozzářené Tokio nadchne všechny milovníky japonské kultury. Orientální dekorace je skvělou variantou při aranžování kuchyně, protože nás bude inspirovat ke zkoušení nových receptů na asijská jídla!

Noční procházka po Říměnápad na romantickou ložnici

Jestli chcete vytvořit v ložnici romantickouatmosféru, pak je dekoratérským must have fototapeta panorama města v noci. Pohled na překrásně rozzářený Řím, v němž se ze tmy vynořují nádherné památky s Koloseem na čele nebo představení Benátek, jejichž hradby se odrážejí v četných kanálech, vytvářejí fantastické dekorace, které se hodí zároveň jak do moderní, tak i do tradiční aranžace. Fototapety panoramata měst také nabízejí skvělý způsob jak opticky zvětšit komorní ložnici. Efekt trojrozměrnosti, který můžeme zesílit tím, že na protilehlou zeď pověsíme zrcadlo, způsobí, že se bude místnost zdát větší hned o několik metrů čtverečních.