Plakáty podle kategorie - Komiks

Ačkoliv by tomu dnešní děti jen sotva uvěřily, tak v dávných dobách plnily roli kreslených seriálů komiksy. Obrázkové příběhy, čtvereček za čtverečkem, vyprávěly zároveň o osudech superhrdinů a stejně tak i o obyčejných obyvatelích planety Země. Komiksový plakát se jistě trefí do vkusu lidem takové generace, která právě na komiksech vyrůstala. Podiví se ten, kdo si myslí, že taková ozdoba působí perfektně pouze v pokoji teenagera. Vhodně vybraný plakát z komiksu se může stát skvělým doplňkem moderního obývacího pokoje, ložnice, a dokonce i kuchyně. Komiksová estetika była také inspiračním pramenem pro představitele Pop-Artu, díky čemuž může plakát komiks připomínat stylové dílo současného umění.

60 plakátů

 

Plakát komiksový v obývacím pokoji

Jestli Vám v dobách Vašeho dětství komiksy nabízely tolik emocí, kolik vyvolávají dnešní pohádky a největší filmové produkce o superhrdinech, pak možná stojí za to vrátit se na chvíli do těch dávných let, nemyslíte?

Plakát komiks nabízí skvělý způsob vyzodbení moderního obývacího pokoje, který může zároveň také plnit funkci brány do minulosti. Najděte si takový vzor, který prezentuje Váš oblíbený příběh z dětství nebo navazuje na obálku milovaného komiksu, a pověste ho na centrální místo pokoje. Takto vybraný komiksový plakát pro Vás bude znamenat mnohem více než jen obyčejná ozdoba v aranžaci. Stane se akcentem plným nostalgie, který Vám bude připomínat bezstarostné dny Vašeho dětství. Zajímavou možnost zvýraznění takové ozdoby je autorský triptych, který z ní můžeme vytvořit. Vyberte si plakát z komiksu, který bude centrálním prvkem kompozice a následně k němu vyberte dva vzory – jeden s charakteristickým onomatopoickým výrazem jako jsou „Boom”, „Splash!” nebo „Bang”, a druhý s Vaším oblíbeným hrdinou. Tímto způsobem vytvoříte aranžaci jedinou svého typu, která Vám bude přinášet pozitivní emoce každý den.

Spiderman vs. Batman - plakáty superhrdinů v dětském pokoji

Ačkoliv hlavní sláva komiksů je spojena především s 80. a 90.lety 20. stol. tak i dnes se těší obrovské popularitě. Jestli se Vaše dítě nechalo vtáhnout do obrázkového světa neuvěřitelných příběhů, pak může být plakát komiks s jeho oblíbenými hrdiny skvělým nápadem na aranžaci pokoje. A pokud ještě Vaše ratolest neměla možnost zjistit, co to jsou komiksy, ale zná superhrdiny z velkých filmových superprodukcí, tak možná právě přišla ta správná chvíle, abyste mu představili barevné komiksové série. Plakáty superhrdinů s Batmanem, Supermanem, Spidermanem nebo Iron Manem ve formě obrázkových příběhů budou dokonalým úvodem.

Plakát z komiksu v pop-art stylu

Komiksový plakát v ložnici? Samozřejmě, že ano! Takové řešení se trefí do vkusu nejen milovníkům obrázkových příběhů. Dekorace v této konvenci se zalíbí také fanouškům současného umění. Slavná díla představitelů pop-artu nejednou navazovala právě na estetiku komiksu. Sáhněte po plakátech v duchu prací Roye Lichtensteina, které se hodí do aranžace ložnice jak málokteré jiné. Zobrazení ženy držící sluchátko s komiksovým obláčkem oznamujícím ”Oh, Jeff, I love you too, but….” nebo „Maybe he became ill and couldn’t leave the studio!” představující milostné příběhy a s nimi spojené s citovými meandry, originálním způsobem zpestří moderní interiér.

Pokoj ve stylu „Woooow!”

Jednou ze základních vlastností všech komiksů jsou charakteristické onomatopoické výrazy, které imitují reálné zvuky, které denně slýcháme v běžném životě. Plakát komiks s velikým barevným nápisem: „Boom”, „Splash”, „Bang”, „Pow”, „Ka-boom” nebo „Wow!” bude zábavnou dekorací v aranžaci pokoje teenagera. Nejlepšího efektu dosáhnete, když pověsíte vedle sebe dva nebo tři takové plakáty a vytvoříte tak celou symfonii komiksových zvuků. Výhodou takových dekorací je to, že se hodí zároveň do pokoje plného barev, tak i do tlumeného interiéru, který oživí a dodají mu dynamiku.

Hostina jak z obrázku: komiksový plakát v kuchyňské aranžaci

To je naše poslední nabídka – komiksová dekorace na zeď v kuchyni. Tentokrát nebudeme nabízet ani superhrdiny ani romantické příběhy. Sáhněme po něčem, co bude v kuchyni báječně vypadat – po jídle! Komiksové představení hranolek, hamburgerů, talíře špaget nebo sladkého koláče je trefou do černého. Barevný plakát komiks perfektně doplní moderní tlumenou aranžaci, stejně jako i pokoj v retro stylu, zvláště pokud navazuje na 60. léta 20. stol., když se pop-art těšil největším úspěchům. Ale… jestli se cítíte být skutečným hrdinou v kuchyni a vaření je Vaší největší supersilou, pak nic nebrání tomu, aby se nad kuchyňským stolem objevil plakát se Supermanem!