Fototapety podle kategorie - Motýli

Člověk zřejmě nemusí být entomolog, aby souhlasil s tvrzením, že motýli jsou nejhezčím hmyzem. Jejich barevná křidélka vypadají, jako byste je vytáhli přímo z pohádky - není tedy divu, že často bývají označováni za létající květiny! Tapety motýli dodá každému interiéru jak duhové barvy, tak i lehkost a kouzlo. Přestože může připomínat barokní styl plný přepychu, tapeta s motýly se dokonale hodí do nejrůznějších aranžačních stylů: především proto, že tapety na zeď motýli jsou tak různorodé, jak i samotní motýli! Můžou být jak duhově barevné, tak i subtilní - záleží jen na tom, co si přejete. A nikdy Vám neodletí...
48 fototapet

 


Prchavé květiny: tapety na zeď motýli

Motýli jsou skutečně podivuhodné maličké bytůstky... ne, stop. Copak je možné říct, že jsou to „maličké bytůstky”, když největší motýli můžou být větší než někteří ptáci? Rozpětí křídel některých druhů motýlů dosahuje dokonce až 30 centimetrů! Vezmeme-li v potza, že jde o hmyz, tak je to téměř nepředstavitelné číslo.

Škrtněme tedy "maličké" a začněme od začátku: Motýli jsou podivuhodní, ale především jejich krása je dechberoucí. Je něco téměř magického v pozorování motýla, který na chviličku usedl na jakémsi kvítku či lístku a, podle toho, zda akorát složil, nebo rozložil křidélka, vypadá chvíli jako nepříliš zajímavý kousek suchého lístku, chvíli jako zářící živá duha. Není tedy divu, že naše tapety motýli jsou tak populární!

Tapety motýli lepší než skuteční motýli?

No dobře, možná ne tak úplně lepší... Je však třeba přiznat, že z několika úhlů pohledu poráží tapeta na zeď motýli svůj hmyzí vzor na hlavu. Motýli, ačkoliv jsou překrásní, jsou také velmi křehcí a jemní: nejlehčí dotyk způsobí, že se z jejich křidélek oddělují malinké barevné šupinky, což pro motýla znamená doslova tragédii, protože poškození tohoto typu mu velmi ztěžují létání - a to v drsném a nekompromisním světě přírody pro něj znamená jistou smrt. V porovnání s tím je nástěnná tapeta motýli téměř opancéřovaná: nejen že ji nepoškodí dotek (což se může jevit jako velmi důležité v bytech, ve kterých se nacházejí maličké neposedné prstíky...), ale ani další škodlivé vlivy, jakými jsou například intenzivní sluneční záření, zvýšená teplota nebo vlhkost vzduchu. Naše tapeta motýli na zeď je tak odolná, že ji můžete dokonce omývat - postačí jemně utřít zašpiněné místo lehce navlhčenou utěrkou nebo houbičkou.

Tapety motýli v dětském pokoji

Množství lidí, když slyší o vzoru s motýli, v první řadě myslí právě na výzdobu dětského pokoje - pochopitelně, takhle barevné a nádherné vzory se sem hodí prostě dokonale! Když máte tapety motýli, pak už nepotřebujete o moc víc k dekoraci pokoje: sama totiž dokáže „udělat” celou výzdobu! Naše fototapety se do dětského pokoje hodí také proto, že je můžete omývat - a zde, jak už jsme si sugerovali dříve, to může být skutečně nezbytné...

Jaký interiér ozdobit fototapetou s motýly?

Barevná motýlí křidélka (samozřejmě ve verzi cruelty free: žádný hmyz netrpěl při výrobě našich fototapet!) mohou být nádhernou ozdobou různých interiérů - a to jak soukromých místností, tak i firemních kanceláří. Na co bychom měli obrátit pozornost při výběru motivu? Máme pro Vás několik nápověď, které se Vám mohou hodit!

- Barva. Při dekorování interiéru je koloristika naprosto zásadní! Jestliže uvažujete o tom, že si pořídíte tapety motýli, pak jste velmi pravděpodobně člověkem, který má rád barevné dekorace - jenže není barva jako barva! Interiéry, ve kterých už je spousta různých drobnůstek a ozdůbek, je nejlepší vyzdobit fototapetou s bílými motýly, případně takovou, na které je jenom jeden, velký motýl (a ne např. celé hejno s různými barvami a různých tvarů). Díky tomu uniknete dojmu strakatosti a zahlcení barvami. Právě naopak to ale vypadá s místnostmi, které jsou vyzdobeny minimalisticky nebo jsou zařízeny v jiném úsporném stylu, na příklad skandinávském: zde se nemusíme kontrolovat a můžeme popustit uzdu fantazii - vyzkoušejte pestré vzory, interiér na tom jenom vydělá!

- Jeden motýl, nebo celé hejno? Klíčovou roli zde hrají proporce. Jestliže vyzdobíte výrazně malý interiér - například typickou mikroskopickou koupelnu - fototapetou s velkou makrofotografií motýla, pak tento velký vzor může doslova zabít interiér, protože v porovnání s ním se bude zdát ještě menším. Na druhou stranu to ale funguje úplně stejně: tapety motýli s malinkými, subtilními motýlky nebude dostatečně výrazná, aby Vám zajistila správně silný efekt ve velmi prostorném interiéru. Harmonie je základ!

- Světlé, nebo tmavé? Zde se znovu hlásí o slovo rozměry interiéru: většina dekoratérů odrazuje od zdobení stěn nevelkých místností tmavými barvami, protože mohou opticky ještě více zmenšit interiér. Tapety na zeď motýli na černém pozadí, jakkoliv nádherně vypadají, tak tedy odpadá, jestliže plánujete vyzdobit úzkou předsíň. Jestli ale chcete interiéru dodat centimetry, sáhnete po fototapetách v jasné, možná dokonce v pastelové koloristice: světlé barvy a vzor s motýly dodají lehkosti každé místnosti, dokonce i té nejmenší!