Fototapety podle kategorie - Skandinávský styl

Fototapeta ve skandinávském stylu je perfektní volbou při aranžování moderního,  monochromatického interiéru. Pokud jste milovníkem minimalismu a úsporných dekorací, Vaše životní maxima zní „méně znamená více”, pak je skandinávská fototapeta dokonalou volbou. Tlumené barvy, severské, lidové ornamenty a grafické zobrazení přírody způsobí, že Váš interiér získá eleganci a charakter. Skandinávské vzory z nabídky našeho obchodu to nejsou pouze krásné a unikátní vzory. Je to také záruka výběru nejlepšího produktu za nejlepší cenu.

Fototapeta skandinávský design

Fototapeta skandinávský design

Geometrické motivy dominují na zdech interiéru zařízeného ve skandinávském stylu. Spojme je s nábytkem vyrobeným z přírodních surovin.
Skandinávská fototapeta jeleni

Skandinávská fototapeta jeleni

Minimalistická fototapeta ve skandinávském stylu osvěží klasický obývací pokoj.
89 fototapet
Fototapeta skandinávský folk

Fototapeta skandinávský folk

Skandinávský styl se neomezuje pouze na černou a bílou. Příklad? Žlutá fototapeta s folkovým motivem.
Fototapeta skandinávský minimal

Fototapeta skandinávský minimal

Dynamický, ačkoliv minimalistický vzor fototapety bude skvěle vypadat v úzké předsíni.
Fototapeta scandi pro děti

Fototapeta scandi pro děti

Dětský pokoj zařízený ve skandinávském stylu získává teplý a moderní charakter.
Fototapeta skandinávský folklor

Fototapeta skandinávský folklor

Fototapeta s takovým vzorem doplní stylizaci ve stylu eko. Umístěme ji na jedné ze zdí interiéru.
Fototapeta abstraktní motiv

Fototapeta abstraktní motiv

Skandinávský styl může být útulný – jen se podívejte výše na variantu aranžace ložnice.
Fototapeta černobílé symboly

Fototapeta černobílé symboly

Pro total look v černé a bílé se rozhodněme ve velikém bytě, abychom své prostory vizuálně nezastínili monochromatickými doplňky.
Fototapeta skandinávský vzor

Fototapeta skandinávský vzor

Díky doplňkům ve skandinávském stylu se obytné prostory stanou modernějšími.
Fototapeta černý les

Fototapeta černý les

Černobílý motiv stromů na fototapetě můžeme umístit do obývacího pokoje na zeď za pohovku. Zbylé plochy natřeme na bílo.
Pastelová fototapeta: zvířata

Pastelová fototapeta: zvířata

Skandinávský styl to není pouze černá a bílá. Mile viděné jsou pastelové barvy, blankyt nebo také odstíny šedé.
Fototapeta skandinávská geometrie

Fototapeta skandinávská geometrie

Výrazné linie na fototapetě dodají aranžaci dynamiku. Mějme na paměti, abychom interiér ve skandinávském stylu zdobili úsporně.

 

Fototapeta ve skandinávském stylu, čili bílá nade vše

Už jste přemýšleli, proč je ve skandinávském stylu všechno bílé: od zdí přes nábytek až po doplňky? Jako Skandinávie je označována severní část Evropy, která zahrnuje země jako Švédsko, Norsko a Dánsko. Tato oblast je charakteristická studeným a surovým klimatem, který má vliv na velmi specifickou faunu a floru. Dlouhé zimy a krátké dny, jaké vládnou v nejsevernějších oblastech, způsobují neustálý nedostatek světla a slunečních paprsků. A právě proto charakterizuje skandinávský styl všudypřítomná bílá a světlé doplňky, které kompenzují dlouhé polární noci. Fototapeta skandinávský styl v pastelových barvách, odstínech šedé či bílé způsobí, že prostory se stávají nejen světlejšími, ale zároveň také působí větším dojmem, než jaké jsou ve skutečnosti. Skandinávský design může mít různé formy, které však pojí jedna zásadní vlastnost: minimalismus.

Fototapeta skandinávský vzor: les, jeleni a dalarnský koník

Grafiky ve skandinávském stylu navazují na tři hlavní motivy: krajina, zvířata a mytologie. Z bohaté nabídky fototapet Vás jistě nadchnou:

  • Skandinávská fototapeta s představením zimního lesa zbaveného listí – taková dekorace bude dokonale působit v nevelkém pokoji, v němž motiv vertikálních stromů prodlouží prostory, zatímco dojem hloubky vytvořený vedle sebe stojícími kmeny opticky zvětší pokoj.
  • Fototapeta Skandinávie s podobiznou jelena či losa – tento výjimečně populární motiv se trefí do vkusu nejen milovníkům zvířat. Elegantní postava zvířete, které pyšně prezentuje své paroží, bude dokonalou dominantou moderní aranžace. Milovníkům radikálního minimalismu se zase jistě trefí do vkusu fototapeta skandinávský design s motivem jeleních parohů v ornamentálním provedení.
  • Fototapeta skandinávský vzor se symbolem Švédska, čili dalarnským koníkem – to je ručně vyřezávanou figurkou koně, které jsou přiznávány kouzelné vlastnosti. Podle lidové tradice měl dřevěný koník odhánět zlé duchy a kdo si ho pověsil nad vchodem do domu, ten měl zajištěný klid a bezpečí. A přestože dnes, kdy bydlíme ve velkých aglomeracích, nevěříme na zlomyslné démony, tak fototapeta s podobiznou dalarnského koníka bude unikátní dekorací navazující na severské tradice.

Fototapeta skandinávský styl v moderním interiéru

Taková grafika bude dokonale působit nejen v severském provedení. Světlé fototapety zobrazující přírodu nebo barevné lidové ornamenty budou báječně vypadat také v industriálním obývacím pokoji. Dekorace s motivem lesa bude skvěle korespondovat s prostorným interiérem, moderním nábytkem ze skla a oceli i s cihlovými zdmi. Motiv přírody způsobí, že se interiér stane útulnějším a příjemnějším. Fototapeta Skandinávie může být také dokonalou dekorací interiéru rustikálního obývacího pokoje. V takovém stylu bude fototapeta zobrazující jelena trefou do černého.

Fototapeta ve skandinávském stylu v ložnici

Zařizujeme-li ložnici, stojí za to sáhnout po dekoracích v delikátních a tlumených barvách. Skandinávská fototapeta s motivem lesa nebo jelena způsobí, že se interiér stane útulnějším a bude připomínat nevelkou horskou chatku. Naopak lidové motivy ornamentálního charakteru oživí prostory a dodají jim barvy.

Skandinávská fototapeta pro děti

V dětském pokoji bude dokonale působit fototapeta s motivem dřevěného dalarnského koníka. Výrazně barevná figurka oživí pokoj a nadchne každého malého milovníka zvířat. V prostorném pokoji bude dobře vypadat také fototapeta zobrazující pohádkový les s majestátním jelenem.