Plakáty podle interiérů - Dívčí pokoj

Snažíte se ulovit stylové plakáty do pokoje holčičky? To nemáte snadný úkol! Všude na Vás vykukují růžová a jednorožci, ale co si počít, když si Vaše dcerka zamilovala piráty, dinosaury a psy? Najednou se výběr jeví výrazně zúžený. Naštěstí ne u nás: představujeme Vám plakáty pro holčičky tak různorodé, jak různorodé bývají zájmy: od astronomie po zoologii, od baletu po fotbal. Budete překvapeni, jak báječně  různorodé vzory jsme připravili pro Vás i Vaše dcerky. A jako obvykle, připravili jsme také krátkého rádce, ze kterého se dozvíte, jak plakáty použití v interiéru, abyste vytvořili dekoraci s charakterem.

Plakát baletka s balóny

Plakát baletka s balóny

Pro malé milovnice baletu máme lahůdku! Plakát ve výjimečně holčičích barvách se jim jistě trefí do vkusu.
Plakát malá mořská víla

Plakát malá mořská víla

Pokud je Vaše dcerka fascinována příběhy o mořských vílách a podvodních stvořeních, dopřejte jí plakát s naší verzí malé mořské víly.
168 plakátů
Plakát pro holčičky s princeznou

Plakát pro holčičky s princeznou

Díky naší pohádkové grafice se pokoj Vaší dcerky promění v opravdovou komnatu princezny.
Plakát plyšový králík

Plakát plyšový králík

Kdo z nás si nerad hrál s plyšáky? Pokud i Vaše dítě patří do této skupiny, takový plakát se mu jistě trefí do vkusu.
Typografický plakát pro holčičky

Typografický plakát pro holčičky

Plakát s nápisem "holka" ve výjimečně originální formě ideálně zdůrazní holčičí charakter interiéru.
Plakát pro holky: lamy

Plakát pro holky: lamy

Pokud hledáte dekoraci do pokoje dcery, která vyvolá úsměv na její tváři, rozhodně si pořiďte plakát s rozkošnými lamami.
Plakát srdce z květin

Plakát srdce z květin

Univerzální vzor s květinovým srdcem je dekorací, kterí bude sloužit Vaší dcerce po dlouhá léta a společně s ní bude dospívat.
Plakát pro holčičky jednorožec

Plakát pro holčičky jednorožec

Pokud v pokoji Vaší dcerky dominuje růžová a bílá, pak ideálním doplňkem této koloristické palety bude náš plakát s jednorožcem.
Plakát do pokoje holčičky: srna

Plakát do pokoje holčičky: srna

Zvířecí vzor je ozdoba, která se trefí do vkusu každé holčičce, bez ohledu na její zájmy.
Plakát skandinávský styl pro děti

Plakát skandinávský styl pro děti

Do pokoje trošku starší holčičky jsme připravili plakát ve skandinávském stylu, s prostým, ale pozornost přitahujícím vzorem.

 

Girl power: plakáty do pokoje holčičky

V dnešních časech je výzdoba pokoje holčičky mnohem zajímavějším a mnohem pestřejším úkolem než ještě před několika lety, kdy (alespoň na první pohled) absolutně vládla růžová a přeslazené doplňky pro „princezny”. Dnes si jak rodiče, tak i tvůrci ozdob konečně všimli, že zájmy dívek zahrnují mnohem, mnohem víc!

Pokud se Vám kdykoliv stalo, že jste prohlíželi internet a hledali nápady, jak vytvořit výjimečnou aranžaci, a přitom jste po nějaké době pochopili, že je to zbytečná práce, protože všechny nejen že jsou si navzájem šíleně podobné, ale také působí domýšlivým, přeslazeným – a co nalhávat, také strašně infantilním dojmem, pak... máte v mnoha ohledech pravdu. Časy se však mění, naštěstí: nyní si Vy a Vaše dcerka můžete vybírat plakáty do dívčího pokoje mezi tisíci zajímavých vzorů, které navazují na různé oblasti zájmů – takových jako sport, hudba, umění, příroda, historie a mnoho, mnoho dalších. Je konec pokojům, které jsou si podobné jak vejce vejci! Dnes mohou být plakáty pro holčičky tak výjimečné, jak konečná aranžace pokoje, který zdobí. Přečtěte si rádce, kterého jsme pro Vás připravili, a dozvíte se, jak vhodně vybrat plakát do konkrétního interiéru tak, abyste dosáhli svého typu jedinečného efektu.

Jakou funkci mohou plnit plakáty do pokoje holčičky

Výuka a domácí úkoly mohou být buď oblíbenou částí dne, nebo nepříjemnou povinností – záleží na tom, jaký přístup vyznává konkrétní holčička. Přesto však existuje způsob, jak můžeme tento proces usnadnit a zpříjemnit: a tím je vytvoření v pokojíčku koutku určeného k výuce, který bude nejen dobře vypadat, ale zároveň bude vhodný ke koncentraci na zadané úkoly. Jak nám v tom mohou pomoct plakáty do dívčího pokoje? Především mohou plnit inspirativní funkci: plakát s heslem, které motivuje k učení, podnese dítě na duchu a připomene mu, že vzdělání patří k nejdůležitějším hodnotám v životě.

Plakáty mohou nést také konkrétní edukativní obsah: mohou to být taháky s násobilkou, mapami, seznamy anglických slovíček, geometrické vzorečky... Už pouze samotné dívání se na dekorace tohoto typu způsobí, že v nich obsažené informace bude snazší si osvojit, pochopit je a zapamatovat si. Neměli bychom také zapomínat na to, že už samo vyzdobení jedné z oblastí pokoje – na příklad okolí psacího stolu nebo pohodlného křesla na čtení – právě takovým „vědeckým” plakátem může být symbolickým označením „oblasti učení se” nebo „oblasti soustředění se”.

Sbohem, růžová: proč už plakáty holek nejsou růžové?

Dnes velké množství rodičů dívek, především pak mladších holčiček, přemýšlí, jestli se mají v aranžaci vyhýbat růžové jako barvě, která je vnímána výrazně stereotypně, a to dokonce i v situacích, kdy jejich dcerka naléhá na její využití, nebo jestli by raději neměli souhlasit s proměnou ložnice dcerky na růžovou komnatu princezny. Je to bohužel jeden z těch problémů, který zkrátka nemá dobré řešení. Anebo bychom to měli uchopit trošku jinak: řešení je tolik, kolik je holčiček.

Dovolíme si však cosi jemně sugerovat: fakt, že dekorování celého interiéru od podlahy po strop cukrovým odstínem růžové je už v každém případě passé, vůbec neznamená, že se této barvě musíme vyhýbat za každou cenu a za všech okolností. Růžový prvek, takový jakým je plakát pro holčičku představující baletku v růžových sukénkách nebo kytice růžových květin, náhle nezpůsobí, že interiér bude působit přeslazeně či kýčovitě. Rozhodně také „nezestárne” tak rychle, jako první zmíněný typ aranžace: zatímco růžová komnata bude vypadat špatně (a pravděpodobně se také okouká) už po poměrně nedlouhé době, tak neutrální aranžace s několika subtilními růžovými prvky se jistě ukáže jako mnohem univerzálnější. Můžeme si ji snadno představit jak v pokoji malé holčičky, tak zároveň žákyně či dokonce teenegerky.

Existuje takový plakát do pokoje holčičky, který zestárne důstojně?

Pro mnoho rodičů je problémem vyzdobení pokoje takovým způsobem, aby aranžace nevypadala „neaktuálně” už po dvou či třech letech. Děti rostou šíleným tempem a jejich vkus se mění minimálně stejně tak rychle! Což nám podsouvá poměrně očividnou otázku: jak vybrat takový plakát, který bude vypadat dobře po dlouhá léta? Jako obvykle máme několik návrhů. Nejdůležitější je vybírat vzory, které nepůsobí až příliš dětinsky. Když zvířata, tak ne pohádkové postavičky, ale fotografie skutečných zvířat. Když květiny, tak ne verze pro předškoláky, ale ve vkusném provedení, které by klidně mohlo viset v ložnici či obývacím pokoji. Druhá rada: vsaďte na solidní materiály! Co nám pomůže, že vzor „nezestárne”, když papír zežloutne a potisk vybledne? Naše plakáty pro holčičky jsou tištěny na papír vysoké kvality za použití inovativní technologie latexového tisku, díky čemuž si zachovávají svěží, krásný vzhled po dlouhá léta.