Obrazy podle kategorie - Baroko

Epocha baroka je obdobím nové estetiky. Barokní umělci přervali spojení s klasickou krásou a mírným stylem a začali směřovat k dynamické hře světla a stínu. Barokní obrazy jsou hluboce zasazeny do náboženské a mytologické tématiky, přestože početně stejně jsou reprezentovány portrétním malířstvím a zátišími. Díky výrazným formám a výrazné koloristice jsou barokní obrazy čím dál častěji využívány jako dekorace bytových prostor a kanceláří. Rembrandt, Caravaggio, Velázquez a další vytvořili výjimečná díla, která nám dnes slouží jako fascinující inspirace do našich interiérů.

Obraz baroko do ložnice

Obraz baroko do ložnice

Klasické barokní umění zvěčněné ve formě obrazu vnese barvy do monochromatické ložnice.
Obraz barokní freska s andělem

Obraz barokní freska s andělem

Velký barokní obraz se stane originální ozdobou moderního interiéru. Eklekticismus je v módě!
45 obrazů
Obraz barokní s cherubíny

Obraz barokní s cherubíny

Rozkošní andílci jsou jedním z nejdůležitějších barokních motivů, který je s chutí využíván při stylizaci obytných interiérů.
Obraz baroko malířství

Obraz baroko malířství

Obrazy v baroku jsou charakteristické svými sytými barvami a originální hrou světla a stínu. Takový obraz může najít své místo např. v obývacím pokoji.
Obraz barokní motiv

Obraz barokní motiv

Bohaté vzory barokního umění vypadají skvěle na obrazech: taková dekorace zpestří interiér obývacího pokoje.
Obraz barokní freska

Obraz barokní freska

Barokní obrazy stojí za to si vybrat ve velkých formátech - potom budeme mít jistotu, že každá barva i detail budou dobře viditelné.
Obraz vídeňská freska

Obraz vídeňská freska

Tato nádherná freska se nachází ve vídeňském kostele sv. Karla Boromějského. Ve formě obrazu se může ocitnout rovněž i ve Vašem domě!
Obraz barokní s anděly

Obraz barokní s anděly

Černobílý obraz s barokními anděly vypadá naprosto báječně na surové, neomítnuté zdi.
Obraz černobílý baroko

Obraz černobílý baroko

Barokní obraz - anebo možná spíš už rokoko? Černobílá grafika inspirovaná velkým uměním bude ozdobou minimalistického obývacího pokoje.
Obraz barokní styl

Obraz barokní styl

Velký obraz v barokním stylu se stane hrdinou aranžace - pověsme ho nad pohovkou, na šedou nebo bílou zeď.

 

Kontrolovaný přepych: obrazy baroko

Díky tomu, že nastoupil ihned po renesanci, ve které dominoval racionalistický přístup k umění, vymezil barok nové hranice estetiky. Barokní malířství je neuvěřitelně efektní a charakteristické, díky čemuž by nikdo neměl mít problém rozlišit díla Rubense a Pozza. Hluboká symbolika a výrazný kontrast barev na barokních obrazech došly uznání nejen v očích kritiků umění, ale také v aranžačních pracích v interiérech. Obrazy baroko představují bohatství ozdobnosti a nejednoznačnosti, a proto - rozhodneme-li se pro takovou ozdobu místnosti - je důležité promyslet vzhled celé stylizace. Kancelář, obývací pokoj, jídelna - které místo bude nejvhodnější?

Barok obrazy v moderní stylizaci místností

Obrazy v barokním stylu se stanou silným bodem aranžace obývacího pokoje, který je zařízen v rustikálním nebo klasickém stylu. Veduta (obraz představující výsek panoramatu města, např. Canalettovo Novoměstské náměstí) je konkrétním příkladem takového obrazu. Takové barokní panorama může najít své místo např. v eklektické ložnici. Barokní obrazy vždy přitahují pozornost, a proto bychom je měli umístit např. na hladké stěně nad postelí nebo v centrálním bodě obývacího pokoje. Můžeme obraz zarámovat do zlatého rámu nebo ho nechat v syrovém stavu. Na Vás už necháváme výběr velikosti barokního obrazu.

Velký barokní obraz pověšený uprostřed stěny v obývacím pokoji bude hlavním akcentem, který bude rozhodovat o konečném charakteru stylizace. Právě on určí koloristiku a dynamiku kompozice interiéru. Vyberme si krajinu, západ slunce, zátiší nebo žánrovou scénu.

Barok obraz v menších rozměrech je univerzálnější, a proto stojí za to využít ho např. v kompozici jídelny. Můžeme se rozhodnout pro jedno plátno, nebo pověsit dva či tři obrazy té samé velikosti. Reprodukce Zátiší od Pietera Claesze nabízí zajímavou variantu do monochromatické kanceláře, zatímco Rubensovy Tři Grácie zdůrazní zajímavou stylizaci obývacího pokoje ve stylu art deco. 

Klasické téma v zajímavém provedení – zátiší na barokních obrazech

Zátiší je vděčné téma, kterému se s chutí věnovali malíři všech epoch. V baroku umělci využívali osobních symbolů a motivů. Nejdůležitějším byl „vanitas”, tedy motiv pomíjivosti. Obrazy baroko se zátiším měly připomínat prchavost chvil. Na obrazech barokních malířů často nacházíme takové symboly jako hodiny, šperky, knihy, kytice květin a lebky. Barokní zátiší skutečně dělá dojem! Barokní obrazy se zátiším nemusíme věšet na zeď. Můžeme je opřít o skříň nebo postavit na komodě. Takové blízké setkání s uměním může probudit naši představivost. Reprodukce uměleckého díla umístěná do ložnice teenagera může vyprovokovat mladé lidi a mít vliv na jejich zájem o malířství. Výrazná koloristika a mocná forma obrazu se zátiším doplní každý monochromatický prostor. Tento výrazný doplněk bude provokovat a dominovat celé stylizace, takže bychom mu neměli vytvářet další konkurenci. Umístěme ho na dobře viditelné místo a stane se vhodným tématem k povídání s našimi hosty.

Obrazy z baroka přenesené do současnosti

V různých typech stylizací interiérů skvěle vyniknou nejen moderní abstrakce a impresionistické krajiny. Hledáme-li neobvyklé inspirace, zaměřme svoji pozornost na dávno minulá období. Romantické krajiny nebo v aktuální galerii uváděné barokní obrazy - žánrové scénky - nabízejí způsob, jak bleskurychle proměnit aranžaci místnosti. S pomocí takového doplňku získá dokonce i ten úplně nejvíc minimalisticky zařízený interiér zajímavé vyznění. Barokní obrazy nabízejí dekorační variantu, která stojí za pozornost, a pro kterou se mohou rozhodnout stejně tak skuteční milovníci umění, jak i fanoušci originálních stylizací. Barokní malířství může být kontroverzní (například Rubensova Hlava Medúzy), nebo subtilní (Caravaggiův Košík s ovocem). Rozhodněte sami, který typ barokních obrazů k Vám promlouvá výrazněji.