Plakáty podle interiérů - Chlapecký pokoj

Jak ti malí, tak i ti trošku větší kluci mají obvykle poměrně jasnou představu toho, jak by měl vypadat jejich pokoj. Často mají hobby, které prostě milují – věnují mu spoustu času a pozornosti, mají jasně definováno, co se jim líbí a také jak by měli trávit svůj volný čas... A proto si myslíme, že když už člověk vybírá plakáty pro chlapce, stojí a to nechat finální rozhodnutí právě na samotném obyvateli pokoje. A to tím spíš, že se plakát často ukáže jako nejvýraznější prvek aranžace! Připravili jsme pro Vás hrst inspirací a nápadů, které Vám – jak alespoň doufáme – pomohou vybrat nejzajímavější plakáty do pokoje chlapce a vytvořit neopakovatelnou aranžaci.

31 plakátů

 

Dinosauři, muzika a vesmírné cesty: plakáty do pokoje chlapce

Dekorování dětského pokoje je vždy svého druhu výzvou. Každý rodič dobře ví, že zvláště v případě trošku starších dětí, jsou zde naprosto nezbytné vyjednávací schopnosti: protože jak jinak nalézt rovnováhu mezi už rozvinutým vkusem rodiče a teprve se formujícím vkusem dítěte.

V případě chlapeckého pokoje je to ještě o to těžší, že si většina výrobců dekorací zřejmě myslí, že kluci prostě mají rádi pouze modrou barvu, auta a fotbal. A přitom jsou jejich zájmy mnohem, mnohem pestřejší! A vlastně nejenom jejich zájmy, ale také – a to možná především – jejich vkus. Přesto Vás nepřemlouváme, abyste zcela rezignovali na využití modré barvy při vytváření aranžace v chlapeckém stylu. Modrá je přeci, jak dokazují různé výzkumy, nejoblíbenější barvou na světě: v anketách nejvíce lidí, a to zároveň žen i mužů, uvádí, že je to jejich oblíbená barva. Jednoznačně však doporučujeme pojmout tento úkol tak trochu... ze široka. Plakát pro chlapce nám zde může výrazně pomoct! Abychom Vás inspirovali k vlastnímu stylovému zkoumání, připravili jsme pro Vás ne jeden, ne dva, ale hned tři nápady na aranžaci klučičího pokoje, které nejsou založeny jen na modré barvě od dveří až po okna. V každém Vám nabízíme možnosti, jak tvůrčím způsobem využít orginální plakáty. Zaujali jsme Vás? Tak to se rozhodně seznamte s naším rádcem!

Na dobrou strunu: plakáty pro chlapce a aranžace v hudebním stylu

Pro spoustu mladých lidí, a to jak chlapců, tak i dívek, je hudba jedním z nejdůležitějších prvků při vytváření obrazu sebe sama. Už dokonce mladší teenageři jsou schopni se velmi silně identifikovat se svým oblíbeným hudebním stylem: bez ohledu na to, zda jde o hip-hop, punk, heavy metal nebo melodie jiného druhu. Pokud si Váš syn neumí představit život bez milovaných písniček na pozadí, stoprocentně ho nadchne aranžace pokoje ve stylu inspirovaném hudbou! Plakát pro kluka ozdobený podobiznou jeho oblíbeného interpreta nebo skupiny – nebo, ještě lépe, několik plakátů tohoto typu – se stane báječným doplňkem aranžace tohoto typu. Stojí za to zbylé prvky aranžace přizpůsobit oblíbenému hudebnímu stylu Vašeho syna: pokud má rád hip-hop, můžete jednu zeď pokrýt imitací cihel, na které pak může na příklad i sprejovat graffiti. A pokud má zase rád rock, určitě ocení rockové prvky aranžace – třeba kožené křeslo nebo tapetu s kytarami.

S kamerou mezi zvířaty

Když se narodilo první royal baby, kníže George, všichni reportéři bulvárních časopisů byli zvědaví, jak bude zařízen jeho první pokojíček. Zanedlouho se objevil drb, který byl rychle potvrzen – alespoň neoficiálně: pokoj bude vyzdoben motivy navazujícími na africkou savanu a zvířata, která v ní žijí! Není těžké se domyslet, že popularita „zvířecích” ozdob vyskočila o stovky procent – a přitom vždy byla skutečně vysoká, protože zvířata patří k nejkouzelnějším vzorům, jaké můžeme v dětských pokojích použít. Pokud se i Vám líbí různého typu motivy se zvířátky, naleznete u nás plakáty pro chlapce (zdobené právě takovými grafikami) v tak velkém množství, až se Vám z toho zatočí hlava. Nemusíte se omezovat na motiv savany: stejně dobře můžete samozřejmě sáhnout i po zobrazeních zvířat tuzemských lesů (přidejte k tomu tmavě zelené zdi a pár dekorací s motivy stromů či hub, na příklad), fauny moří a oceánů (zde zase vyniknou modré zdi!)... Možností je tu skutečně nepočítaně. Mladý milovník zvířat, který touží na příklad po tom, že chce, až vyroste, pracovat jako veterinář, si takovou aranžaci beze sporu zamiluje.

Minimalismus ve skandinávském stylu: moderní plakáty do pokoje chlapce

Minimalismus už poměrně dlouhou dobu patří k nejvýraznějším trendům v aranžacích interiérů – je tedy přirozené, že jím nejsou inspirovány pouze aranžace „dospělých” interiérů, ale také zařízení dětských pokojů. A přestože se zdá může někomu zdát nevhodný – nedostatečně různorodý, příliš málo barevný, vůbec ne „pohádkový”, navzdory tomu si myslíme, že pro to, abyste ho v tomto typu interiéru použili, existuje hned několik silných argumentů. Nejdůležitějším z nich je svého typu „nadčasovost” tohoto druhu aranžace: můžete si být jistí, že nebude působit infantilně po velmi dlouhou dobu! Minimalistické plakáty do pokoje kluka s takovými vzory jako typografie, jednoduché geometrické obrazce nebo abstrakce – vzory, které by se mohly zalíbit také dospělým – se stanou skvělým doplňkem prostého, funkčně zařízeného pokoje v jasných, neutrálních barvách.

Hudební plakáty v pokoji teenagera

Hudební plakáty v pokoji teenagera

Zřejmě se s námi shodnete, že takový pokoj teenagera, ve kterém by nevisel alespoň jeden hudební plakát, by zkrátka vypadal trochu divně. Souhlasíte? Děti si rádi zdobí své stěny plakáty konkrétních koncertů nebo prostě takovými, které zobrazují jejich oblíbené hvězdy. A jestliže už mají dobrý hudební vkus (doufejme!), tak proč by se nemohli naučit také něco o estetice zařizování interiérů?