-45%   AKCE

Inspirace - Nálepky - Obývací pokoj

Malebná nálepka máky

Malebná nálepka máky

Číslo fotografie: #131806512
Materiál: Klasická nálepka
Rozměry: 100 x 100 cm (šířka x výška)
574,35 CZK
Změnit rozměr

Tolik máků v celém městě!

Kdybychom se Vás zeptali, s čím máte spojeno léto, kromě prázdniny by jednou z nejčastějších odpovědí bylo: obilné lány protkané krásným polním kvítím. Fialové ostrožky, blankytné chrpy a samozřejmě: červené vlčí máky. Právě ty propůjčují polím letní půvab, ke kterému se tak rádi vracíme ve vzpomínkách. Není se tedy čemu divit, že i umělci zbožňují tyto barvy a zobrazují je na plátnech s venkovskou, idylickou tématikou.

Letní kvítí ve spojení se zelení – a dále pak se zlatem obilných lánů – nabízí zkrátka fantastickou podívanou. Jejich přirozená barva září jako by ji namaloval sám Vincent van Gogh, a proto je tento květinový motiv také dokonalou volbou, když chceme vytvořit delikátní a zároveň výjimečnou aranžaci interiéru v rustikálním duchu. Pomůže nám v tom nálepka na zeď, která bude představovat neotřelou a výjimečně krásnou nástěnnou dekoraci. Jestli toužíme po delikátní venkovské atmosféře, stojí za to vsadit na velký formát, díky kterému získáme efektní obraz v otevřené kompozici, která nenaruší aranžaci místnosti.

V obývacím pokoji nad pohovkou vlčí máky vypadat překrásně. Máky, které nám připomnou letní příhody z prázdniny a které navazují na klasické malířství, mají v sobě kapku romantiky a zároveň jsou velmi elegantní. Nálepka na zeď s jejich motivem propůjčí interiéru neopakovatelný charakter a ještě nechá volný prostor pro představivost.

S květinami můžeme dobře komponovat světlé barvy – zvláště v případě, kdy na nálepce převažuje červeň máků. Odstíny šedé, bílé a béžové budou dobrým pozadím, které stojí za to ozvláštnit přírodními doplňky. Světlé dřevo, ale také lněné povlaky na polštářky ještě zvýrazní rustiku místnosti. Čerstvé květiny je dobré vystavit v konvicích, bandaskách na mléko, a vedle nich postavit vonné svíce, které nás po večerech zapalované také přenesou do vzdálených venkovských oblastí. Květiny se dokonale hodí také do stylu boho – vlčí máky ve spojení s konopnými provazy, macramé závěsným křeslem budou na jednu stranu navazovat na indiánskou atmosféru, na druhou nám umožní svobodně odpočívat na evropském venkově. Polní kvítí jsou vzpomínkou na léto, které – ač krátké – zůstane v naší paměti na dlouho.