-45%   AKCE

Inspirace - Fototapety - Obývací pokoj

Fototapeta knihovnička

Fototapeta knihovnička

Číslo fotografie: #37924899
Materiál: Vinylová fototapeta
Rozměry: 100 x 100 cm (šířka x výška)
530,36 CZK
Změnit rozměr

Dekorace, která si hraje s Vaším zrakem

Jestliže miluje knížky a doslova je hltáte v obrovském množství, je dobré svou vášeň zdůraznit v aranžaci bytu. Na pomoc přichází naše efektní fototapeta s knihovničkou. Je to vzor, který by mohl plnit spoustu různých funkcí. Zaprvé, bude ilustrovat to, co je Vaší vášní - tedy knížky. Takový vzor na zdi dá všem okamžitě najevo, že tady bydlí skutečný bibliofil! Zadruhé je to skvělý způsob, jak můžeme vizuálně oteplit místnost. Vzor s poličkami, které jsou až po strop plné dlouhých řad knih, promění dosavadní aranžaci o 180 stupňů, a přitom nezabere žádný prostor. Plochý tisk na rozdíl od skutečné knihovničky nezabírá místo, což je důležité, když má náš byt nevelkou metráž. A zatřetí může taková nástěnná fototapeta opticky zvětšit komorní prostory pomocí optické iluze. Místo ploché zdi dosáhnete efektu, jako by byl pokoj větší o těchto několik desítek centimetrů – o tolik, kolik může mít regál na knížky.

To, co způsobuje, že je tento vzor tak elegantní, je forma knihovničky představené na fototapetě. Je to kus nábytku klasické formy, o čemž svědčí vyřezávané sloupky, které budou připomínat antické, řecké svatyně. Naopak světlá koloristika nám přinese lehkost, která bude v kontrastu se sbírkou knih, v níž dominují knihy v hnědých odstínech. Právě to způsobuje, že je to takový vzor fototapety, který se hodí dokonce i do nevelké místnosti, protože ji opticky nezmenší. Je to skvělé řešení do domácí pracovny i firemní kanceláře, zvláště pokud pracujeme jako právníci nebo historici. Hodí se však také do ložnice, pokud právě v ní nejčastěji knihy čteme.

Předností takové fototapety je její nadčasový charakter. Jde o řešení, které odolává módním trendům. Působí dokonale bez ohledu na to, jaké aranžační nápady jsou právě na vrcholu. Pokud milujete knížky, ale nemáte dostatek místa, abyste si vytvořili svou vlastní sbírku knih, pak Vám právě nástěnná dekorace umožní dosáhnout takového efektu, jako by byl pokoj naplněn knihami až po strop!