-50%   AKCE  Zbývají pouze:  

Plakát rostliny – 8 vzorů doporučených Myloview

Dekorativní motivy inspirované přírodou, takové jako plakát rostliny, se těší obrovské popularitě ve světě aranžací interiérů. Hodí se zároveň jak do v současné době populárních stylů boho, eko či urban jungle, tak i do většiny jiných stylizací. A co víc, díky nim můžete vnést do aranžace trošku zeleně a způsobit, že přírodu budete mít u sebe doma doslova na dosah ruky.

Velkým trumfem je také široký výběr vzorů umístěných na takových plakátech. Rostlinný motiv mohou být bylinky z louky, exotické květiny, ale také listí palem a kapradin či dekorativní trávy. Díky pestré nabídce najdete zobrazení, které se ideálně trefí do Vašeho vkusu. 

Černobílý plakát rostliny
Rostlinné plakáty nabízejí efektní a univerzální nápad na vyzdobení interiéru - myloview.cz

Plakát rostliny – čemu věnovat pozornost při jeho výběru?

Plakáty s rostlinným motivem, stejně jako každá nástěnná dekorace, by měly být vybírány tak, aby se hodily do prostředí, kde budou viset. Aby aranžace působila harmonickým dojmem, vezměte v potaz několik faktorů. Napovíme, čemu věnovat pozornost! Takže:

 • Koloristika

Začněme od toho, že na výběr není jen zelený plakát. Rostliny, které máme spojeny hlavně s touto barvou, mohou být zobrazeny v různých odstínech podle toho, jakým způsobem budou představeny. Z širokého sortimentu dostupných dekorací máte na výběr nejen fotografie, ale také moderní ilustrace a také černobílé skici. Můžete vsadit na vzor, který se bude hodit do místnosti, v níž ho umístíte, nebo který s ní bude v kontrastu a oživí tak aranžaci.

Rychlý způsob efektní metamorfózy místnosti může nabídnout právě barvami pulzující exotický plakát rostliny pověšený v minimalistickém interiéru.

Prohlédněte si také: Aranžace zdi nad schody – 5 nápadů, kterým se nedá odolat!

 • Metráž

Velikost místnosti je dalším důležitým kritériem, který je potřeba vzít v potaz, když vybíráme plakát. Rostliny představené na nástěnné dekoraci totiž mohou mít vliv na to, jak vnímáme metráž. Dokonalým příkladem je barevný a výrazný vzor pověšený v prostorném pokoji. Takový prvek způsobí, že dokonce i loftový interiér bude mnohem útulnější. Naopak minimalistická a výrazově prostá kompozice se bude hodit do maličkého pokoje, protože místnost nebude působit stísněnějším dojmem.

 • Styl

Plakát rostlinyje dobrépřizpůsobit také stylu, v jakém je zařízený interiér. Nejlepší bude to ukázat na několika příkladech. Exotický vzor orámovaný pozlaceným rámem se hodí do stylu glamour, botanická rytina v dávném stylu do retro aranžace, zatímco výrazově úsporná umělecká kompozice vynikne v současné aranžaci v tlumené koloristice.

Stojí však za zdůraznění, že světě zařizování interiérů je populární také eklektické řešení, a proto můžete směle propojit rostlinné plakáty v duchu vintage s industriální aranžací, díky čemuž vytvoříte neobvyklé spojení. 

Plakát rostlinná abstrakce
Populárním nápadem jsou eklektická řešení, a proto můžete směle propojovat rostlinné plakáty v duchu vintage s industriální aranžací a vytvořit nečekané spojení - myloview.cz

Plakát rostliny – 8 vzorů doporučovaných našimi experty

Experti Myloview níže vybrali nejzajímavější plakáty z nabídky našeho obchodu. Rostliny jsou na nich prezentovány velmi různorodými způsoby, díky čemuž se Vám povede najít řešení, které se bude hodit do moderní, tradiční či elegantní stylizace bytu. Přišel čas, aby Vaše dosavadní interiéry naplnila bujná vegetace!

Přečtětesi také: Dekorace na léto – vpusťte do své aranžace prázdninovou atmosféru!

 • Zelené houští

Velkému zájmu se těší elegantní plakáty na zeď. Rostliny s velikými a bujnými listy orámované pozlaceným rámem budou fantasticky vypadat jak ve stylu glamour, v němž dominuje malachitová zeleň, tak i v aranžaci urban jungle, který propojuje prvky ze světa přírody s moderním designem. Intenzivní barva plakátu se stane silnou dominantou v místnosti, ale zároveň interiéru nebude dominovat, jen ho harmonicky doplní. Takový vzor bude dokonale působit ve společnosti skutečných rostlin. 

 • Malovaná monstera

V nabídce Myloview jsou také malířské plakáty. Rostliny, i když jsou vytištěny na papír, vypadají jako by byly ručně namalované vodními barvami. Taková kompozice je typická velmi delikátním a uměleckým charakterem.

Experti vsadili na listy monstery prezentované na bílém pozadí. Taková kompozice je výrazově lehká, a proto ji můžeme využít dokonce i k ozdobení velmi malého pokoje. Takový motiv stojí za využití v domácí kanceláři nebo v nevelké předsíni. Krásně pak bude vypadat v dřevěném rámu.

Plakát zelené listí
Rostliny, ačkoliv jsou vytištěné na papíru, vypadají jako ručně namalované vodovými barvami. Taková kompozice je charakteristická velmi jemným a uměleckým vyzněním - myloview.cz

 • Pampová tráva

Ve světě aranžací interiérů jsou skutečným hitem dekorace s motivem pampové trávy. Takovýplakát rostlinyskvěle vynikne v mnoha různých stylizacích. Bezpochyby ho můžeme využít v aranžaci boho, v níž vládne proutí a ratan, ve stylu eko, kde hrajou prim přírodní materiály, v minimalistické aranžaci, v níž nejlépe působí tlumené prvky, ale také i v letošní sezóně velmi módním béžovém interiéru. Takový vzor je dobré spojit s kyticemi sušeného polního kvítí nebo dekorativních trav.

Prohlédněte si také: Africký styl – objevte divokou přírodu ve svém bytě

Plakát list ve stylu boho
Takový vzor je dobré spojit s kyticemi sušených polních kvítků nebo dekorativních trav - myloview.cz

 • Exotický kaktus

Přišel čas na netypický plakát. Rostliny to nejsou jen druhy s bujným listím. Jsou to také exotické kaktusy překvapivých tvarů a s velikými bodlinami. Velkoformátovývzor celkově promění dosavadníaranžaci, pokud vsadíte na barevnou kompozici. Naši experti vybrali dva návrhy.

První plakát představuje štíhlé kaktusy na intenzivně růžovém pozadí. Takové zobrazení se bude hodit do moderního obývacího pokoje s barevnými nábytkem – na příklad se zelenou nebo modrou sedací soupravou nebo se vzorovanými sedacími vaky. Druhý nápad je vzor v retro stylu ukazující rozkvetlé kaktusy.

 • Starodávná rytina

Další možností je varianta, kterou můžeme využít dvěma různými způsoby. Naši experti vybrali retro plakáty. Rostliny představené jako na starodávné botanické rytině jsou výjimečně efektní dekorací, která umožní vnést do interiéru atmosféru minulých dekád.

Takovývzor bude jistě dokonale působitv retro aranžaci, když ho postavíme na antikvární psací stůl nebo pověsíme nad vintage pohovku. Zajímavé je, že takovou rytinu je možné využít také k ozdobení moderní stylizace, stačí zajímavě a nápaditě propojit minulost se současností.

Přečtětesi také: Line art: minimalistické plakáty, které dokazují, že méně znamená více

Plakát rostliny retro
Rostliny představené jako na starodávné botanické rytině jsou výjimečně efektní dekorací, která Vám umožní vpustit do interiéru atmosféru minulých dekád - myloview.cz

 • Umělecká skica

Plakát rostliny může představovat také kompozici připomínající skicu. Velké popularitě se těší obrázky lučního kvítí, rostlin a bylinek. Chceme-li vnést do interiéru poněku exotičtější atmosféru, tak aby prázdninová nálada vládla po celý rok, vsaďte na bujné a rozložité agáve. Velkoformátový plakát pověšený nad sekretářem v retro stylu se stane originální třešničkou na dortu naší aranžace. Je to skvělá varianta do domácí kanceláře.

 • Minimalistická rostlina

Jedna ze zásad ve světě aranžací interiérů říká: méně znamená více. Dekorace tedy může mít minimalistický charakter, ale zároveň může být velmi výrazná. Dokonalým příkladem je rostlinná kompozice ve stylu line art, čili vzor vytvořený ze sotva několikašikovně vedených čar, které ve výrazu tvořícelek. Toto je ideální varianta pro minimalistickou a skandinávskou aranžaci, ale také pro interiéry zařízené podle japonské filozofie wabi-sabi. Stačí vzor orámovat dřevěnými rámy. 

Plakát rostliny line art
Dokonalým příkladem je rostlinná kompozice ve stylu line art, čili vzor vytvořený sotva několika šikovně vedenými čarami, které dají dohromady celek úsporný ve výrazu - myloview.cz

 • Moderní motiv

Plakát v bílo-zelené koloristice vnese do dosavadní aranžace závan svěžesti a přirozenosti. Šalvějovou barvou malované listí spojené s bílo-černými větvičkami vytváří efektní kompozici, které, ačkoliv je tlumená, je těžké si nevšimnout. Takový vzor doporučují experti Myloview zarámovat do bílého rámu, aby se zdůraznil skandinávský charakter zobrazení. Je to plakát, který vynikne zároveň jak v moderní kuchyni, tak i v domácí kanceláři či v pokoji teenagerky. 

Ať jsou Vaše interiéry výjimečné – vsaďte na plakáty s rostlinným motivem!

Plakáty s rostlinami promění interiér, vpustí do aranžace závan přírody a umožní nám radovat se z efektního dekoračního prvku v místnosti. Je to jeden z ověřených receptů na bleskurychlou metamorfózu, která vždy končí úspěchem. Exotické druhy, dekorativní pampová tráva nebo třeba skica ve stylu vintage? Hledáte-li další inspirace, rozhodně si prohlédněte nabídku plakátů v obchodě Myloview.cz.