-45%   AKCE

Obrazy s květinami – univerzální dekorace bytu

Obraz květiny - banální? Nic takového! Univerzální floristické motivy mohou mít své místo v jakékoliv estetice prostoru, ale to neznamená, že jsou nudné. Aby se podařilo zbavit obrazů na plátně květiny typických zobrazení, doporučujeme Vám několik velmi zajímavých stylistických řešení. Které z nich se objeví na Vašich zdech?

Obraz s květinami
Obraz s květinami - myloview.cz, visualizace: Adam

Nejen růže a tulipány. Obraz kytice a další motivy zvěčněné na plátně

Obrazy na plátně květiny v nás nejčastěji evokují tradiční vizualizace romantických růží a jarních kytic z červených tulipánů. Samozřejmě, takové obrazy květin ve váze vypadají velmi pěkně a v podstatě se hodí do jakékoliv stylizace. Ale mějme na paměti, že krása rostlin nekončí růžemi a tulipány. Co se takhle porozhlédnout po inspiraci mezi exotickými květinami nebo... lučním kvítím?!
  • máky na pasece – největší umělci se nechávali nadchnout nádherou vesnických krajin! Mezi nejznámější obrazy s květinami, na nichž je zachyceno luční kvítí, patří „Pole s vlčími máky u Argenteuil” od Clauda Moneta.  

  • chrpy – modré, drobné rozkošné kvítky nádherně vypadají na fotografiích i grafikách se západem slunce. V dějinách umění je proslavil vynikající realista Sergej Ivanovič Osipov.  

Použijeme-li v minimalistickém interiéru alespoň jeden obraz na plátně květiny, okamžitě oživíme a oteplíme aranžaci. Rudá barva máků propůjčí charakter a zároveň způsobí, že místnost bude příjemnější i pohodlnější. 
Co kromě polních inspirací? Například slunečnice.
  • slunečnice – ty nejslavnější vznikly díky géniovi Vincenta van Gogha. Zajímavé je, že „Slunečnice” to není pouze jeden obraz s květinami, ale až 11 různých realizací!
Milovníci výrazných prvků se mohou rozhodnout pro nástěnnou dekoraci s orchidejí nebo peonií. A nástěnný tisk rozkvetlé višně nebo aromatického bezu doplní interiér, kterému chybí pozitivní energie.  

Krásné květiny! Obrazy s květinami

Nepochybnou předností obrazu květy ve váze je statické vyznění takové grafiky. Pohled na obraz kytice uklidňuje a osvěžuje chaotické stylizace, kterou zároveň nedynamizuje. K dispozici máme neměnnou grafiku, která je zajímavým doplňkem interiéru. Nemusím ji ani věšet na zeď – obraz kytice může stát klidně i na regálu. Můžeme ho postavit na podlahu a opřít o stěnu nebo skříň. To je zajímavý trik, jak odlehčit interiér. „Nedbalé” ustavení dekorací je originálním způsobem, jak do místnosti vnést moderní prvek.

Obraz květiny
 Obraz květiny - myloview.cz, visualizace: Adam

Obraz květiny nemusí podléhat klasickým konvencím. Fascinujícího efektu dosáhneme pomocí akvarelu s květinami. Minimalistické skicy a grafiky v černé a bílé jsou možností pro fanoušky asketických prostor. Dále máme k dispozici barokní vizualizace, inspirace zdobností rokoka i secese.
  • pelargonie, kosatce, zantedeschie, lekníny i lilie jsou nejčastěji využívanými motivy v secesním zdobení.
Rozkvetlý byt, tedy voňavá kytice do každého interiéru:

a) do obývacího pokoje či salónu – jde o reprezentační místnost našeho domu, a proto bychom se měli snažit dbát o jeho bezvadný vzhled. Eleganci mu dodá nenucená krása obrazu květy. A rozhodně se sem hodí rovněž triptych květinových obrazů. 

b) do ložnice – v této místnosti je hlavní klid, svěžest a harmonie, to jsou hodnoty, na které se zaměříme. Obrazy s květinami z rajské zahrady je možností pro romantiky, zatímco obraz květy v moderním provedení doplní modernistický interiér i garsoniéru. 

c) do kuchyně i jídelny – zde se máme cítit jako u mámy! Výjimečnou krásu dodají těmto místnostem obrazy s květinami, např. s lučním kvítím, inspiraci můžeme hledat třeba právě u Clauda Moneta.

d) do kanceláře – obraz květy v moderním provedení bude tím nejlepším řešením. V těchto prostorách skvěle vypadají geometrické grafické formy i skici. 

Obraz květiny v nápaditých kompozicích

Obraz na plátně květiny
Obraz na plátně květiny - myloview.cz, visualizace: Adam

Občas je jeden obraz zkrátka málo. S myšlenkou o všech milovnících moderního umění designu interiérů vznikla nabídka nástěnných grafických kompozicí. Máme-li několik obrazů květin (nejlépe udržených v té samé konvenci), zkusme z nich složit zajímavou konfiguraci. Můžeme vedle sebe na zeď pověsit tři obrazy kytice, můžeme je srovnat svisle, ale stejně dobře i diagonálně. Jestliže máte k dispozici velký povrch, vyberte si obrazy květiny v různých velikostech - A5, A4, nejlépe nepravidelných tvarů. Tímto způsobem rozproudíte dynamiku interiéru. Nástěnná kompozice skvěle působí v předsíni i na stěnách hned u schodů.