-50%   AKCE  Zbývají pouze:  

Inspirace - Plakáty - Ložnice

Plakát moře a pláž

Plakát moře a pláž

Číslo fotografie: #246113449
Materiál: Plakát
145,00 CZK
Změnit rozměr

Mořské vlny uprostřed anglické zelené

Tmavá anglická zelená, ačkoliv je v aranžaci výjimečně příjemná, není populární barvou. A to je škoda, protože jde o dokonalé pozadí, na kterém můžeme vytvořit teplý rustikální styl, minimalistický skandinávský, nebo zkrátka představit své touhy či vzpomínky. Co takhle mořské vlny, které lačně omývají mořský písek?

Lahvová, anglická, tmavá zelená na nás na první pohled možná nepůsobí jako přirodní odstín. Jenže právě takové jsou mořské hlubiny, a proto vodní motiv představuje dokonalý doplněk místností v tomto stylu. Tato zelená je také barvou herbáře, na kterém nádherně vypadají jemné růžové a fialové květy zbožňované divokými opylovači – je to tedy odstín výjimečně přírodní, a dokonce… prázdninový, ale přitom zároveň velmi elegantní!

Oživení tohoto typu barvy na zdi je možné díky použití vhodných nástěnných dekorací. Nápomocny zde budou plakáty – takové jak mořské vlny! Zatímco omývají jemně písek, budou nám připomínat letní procházky na pobřeží, a zároveň se dokonale hodí k mořské zelené, které dodají hloubku a opticky zvětší místnost. Neotřelé provedení zajistí, že takový doplněk je zároveň velmi zajímavý a bude v nás probouzet chuť k dalším výletům k moři či k jezerům. Rozhodneme-li se pro takovou nástěnnou dekoraci, je dobré ji zarámovat. Rámy v barvě zdi mírně zvýrazní plakát a zároveň propůjčí kompozici otevřený výraz. Můžeme také zvážit těžké, vyřezávané, zlacené rámy – díky tomu místo moderního plakátu získáme výjimečný obraz hodný umělecké galerie.

Tento osvěžující (protože připomíná moře a písek) plakát nabízí také skvělou možnost oživení koupelny – zvláště v případě, že místo aby visel na zdi, jemně ho opřeme. Když k tomu přidáme rustikální doplňky, zajistíme si, že se čas trávený v koupelně promění v dalekou výpravu! Místnosti, v nichž hlavní dekoraci představuje plakát, získávají moderní lesk a zároveň zůstávají elegantní. Důležitá je zde především volba koloristiky – všechny barvy by se měly delikátně proplétat a vytvářet propojený celek. Sáhneme-li pro motiv bezprostředně spojený s přírodou, velmi si svůj úkol usnadníme, protože to právě ona vytváří nejkrásnější kompozice.