-55%   AKCE  Zbývají pouze:  
Skrýt
O nás
Objednávky
Naše materiály

Inspirace - Obrazy - Obývací pokoj

Obraz Velká vlna mimo Kanagawa

Obraz Velká vlna mimo Kanagawa

Číslo fotografie: #117800942
Materiál: Obraz na plátně
Rozměry: 30 x 20 cm
218,57 CZK
Změnit rozměr

Aranžace na vlně, čili věšíme slavný japonský dřevoryt

Trendy, jaké se objevují ve světě aranžací interiéru i v oblékání, jsou charakteristické tím, že jsou dočasné. Za to umění je na opačném pólu. Je trvalé a nadčasové. Navzdory uplynulým rokům, desetiletím či staletím nás stále dovede nadchnout se stejnou nebo i větší intenzitou. A právě proto jsou nástěnné obrazy s reprodukcemi světoznámých arciděl dokonalým receptem na elegantní a nestárnoucí aranžaci. Jestli dominantu naší stylizace uděláme z japonského dřevorytu„Velká vlna u pobřeží Kanagawy”, jehož autorem je Kacušika Hokusai, získáme aranžaci neopakovatelné kvality. V originále je to dílo nevelkých rozměrů. Pokud tedy chceme, aby ovládlo celou místnost, vsaďme na velkoformátové plátno.

Otázka, kterou si teď můžeme položit, zní: musí náš obývací pokoj mít orientální charakter, abychom si v něm mohli pověsit na zeď takovou reprodukci? Ve světě aranžací interiéru se dokonale osvědčila překvapivá řešení, a proto stojí za to vsadit na efektní eklektismus. V tomto případě vznikne eklektismus na dvou úrovních. Zaprvé spojíme japonské umění s typicky evropským designem. Zadruhé dílo pocházející z první poloviny 19. století umístíme mezi retro nábytek inspirovaný 60. a 70. lety 20. století. Přestože to pro spoustu lidí může být překvapivé, taková aranžace bude působit výjimečně elegantně a harmonicky.

Příklad této japonské reprodukce je nejlepším důkazem toho, že obrazy tištěné na plátně nemusí být extravagantní a ani nemusí pulsovat barvami, abych dosavadní stylizace získala zcela nový charakter. „Velká vlna u pobřeží Kanagawy” je dřevoryt v tlumených odstínech, který zobrazuje krajinu. Přesto dynamická kompozice plná vervy způsobuje, že od tohoto díla v podstatě nelze odtrhnout pohled! Tak jak současné abstraktní umění může obrátit aranžaci vzhůru nohama, tak i dřevoryt Kacušika Hokusaiho způsobí v místnosti revoluci, ačkoliv udělá to v typicky japonském stylu – s citem a půvabem.