-55%   AKCE  Zbývají pouze:  
Skrýt
O nás
Objednávky
Naše materiály

Inspirace - Obrazy - Ložnice

Obraz s jelenem

Obraz s jelenem

Číslo fotografie: #154577616
Materiál: Obraz na plátně
Rozměry: 30 x 20 cm
324,64 CZK
Změnit rozměr

Síla, elegance, krása – poznejte kouzlo jelena a využijte ho v aranžaci interiérů

Mohutný a majestátní savec inspiroval lidstvo už od počátků dějin. Jeho podobizna zdobila stěny jeskyní. Rychle pronikla také do malířství. V šedesátých a sedmdesátých letech 20. století získala velkou popularitu představení Cervus elaphu v říji. S postupem doby zájem o tuto tématiku výrazně opadl a zvířecí hvězda pohasla, tak aby nyní – po více než čtyřech dekádách – znovu zazářila, mimo jiné i díky našim obrazům tištěným na plátně. Rozhodli jsme se však přestat se stereotypním vyobrazováním a ukázat jelena v jiné, méně tradiční podobě, zahaleného aurou tajemství a nesoucího na svém paroží celou zeměkouli nebo… No právě… Popusťte uzdu fantazii a dokončete větu podle vlastní představivosti. Všechny nápady jsou dovoleny...

Popisovaný zvířecí motiv bude fantasticky působit v prostorách inspirovaných atmosférou strohého, dalekého severu. Nástěnný obraz s jelenem a skandinávský styl – jen těžko najdete sehranější dvojici ve světě designu. Zmíněná grafika v sobě spojuje vše to, co je v nordických interiérech nejdůležitější. Má jasné, tlumené barvy (odstíny bílé, šedé a hnědé), výrazného hlavního „hrdinu” a – což je neméně důležité – výrazně navazuje na přírodu. Kromě toho nám přivádí myšlenky na postavu Eikthyrnira, mýtického zvířete s kouzelnou mocí, obyvatele Valhally, krajiny věčného štěstí, kam směřovali všichni dobří vikingští bojovníci, kteří zemřeli v boji.

Obraz na plátně s výjimečným jelenem se ideálně hodí nejen do skandinávských aranžací. Můžeme ho pověsit také na zeď v obývacím pokoji, v ložnici, předsíni nebo jakékoliv jiné místnosti zařízené v duchu modernity a minimalismu. Abstraktní grafika vnese do interiéru špetku extravagance a propůjčí mu netypickou, lehce šelmovskou podobu – a nuda zmizí jak mávnutím kouzelné hůlky.