-50%   AKCE

Inspirace - Obrazy - Obývací pokoj

Obraz hvězdná noc

Obraz hvězdná noc

Číslo fotografie: #341510138
Materiál: Obraz na plátně
Rozměry: 30 x 20 cm
371,43 CZK
Změnit rozměr

Velké umění na dosah ruky

Umění je nadčasové a nevychází z módy, a proto milovníkům krásných a stylových ineriérů s chutí nabízíme reprodukce slavných umělců, kteří jsou již navždy zapsáni do historie. Hvězdná noc je příkladem jednoho z nejčastěji reprodukovaných arciděl, která jsou známá po celém světě, a to nejen mezi znalci umění. A i když by se mohlo zdát, že příliš velká popularita sedřela z této malby punc výjimečnosti, nic není vzdálenější pravdě. Pokaždé, když se díváme na toto dílo, obraz upoutá náš zrak.

To, co je na této noční krajině neovyklé, jsou výrazné, odvážné tahy štětcem na plátně, které ve spojení s výraznými barvami, které jsou ve vzájemném kontrastu, dávají výsledný vibrující efekt. Kupovité mraky ozářené světlem hvězd vypadají, jako by se před našima očima pohybovaly! Expresivita této kompozice se nikterak nezmenšuje, a to ani v případě, že ji pozorujeme den co den. A právě proto je obraz tištěný na plátno s reprodukcí tohoto arcidíla skvělou volbou, jak zapojit výrazný prvek do tlumené, moderní aranžace. Díváme-li se na tuto kompozici z perspektivy aranžování interiérů, je třeba přiznat, že je to dílo naprosto ideální. Pověsíme-li totiž na zeď plátno s dílem van Gogha, můžeme kompletně proměnit dosavadní charakter interiéru, aniž bychom přitom museli vyměnit kteroukoliv z jiných částí. To je recept na metamorfózu s využitím jednoho jediného nového prvku!

Hvězdná noc Vincenta van Gogha pulzuje energickými barvami, a proto by se mohlo zdát, že bude dobře vypadat pouze na bílém pozadí. Nicméně zajímavější bude, když tuto kompozici spojíme s výrazným odstínem. Noční krajinka pověšená na zdi ocelového, malachitového nebo tmavě modrého odstínu se stane ještě silnější dominantou v aranžaci. Takový koloristický kontrast mezi jednotlivými elementy způsobí, že interiér získá příslovečné drápky. Pokud nám to jen metráž místnosti umožní, je dobré zvolit velkoformátové plátno, aby arcidílo v aranžaci dominovalo. A právě velké rozměry obrazu zajistí, že malířské nuance a tahy štětcem budou dokonale vidět.