-50%   AKCE  Zbývají pouze:  

Inspirace - Nálepky - Ložnice

Nálepka v provensálském stylu

Nálepka v provensálském stylu

Číslo fotografie: #102613474
Materiál: Klasická nálepka
Rozměry: 100 x 100 cm (šířka x výška)
522,14 CZK
Změnit rozměr

Když Skandinávie potká Provence – minimalismus spojený s teplem

Skandinávský minimalismus prožívá boom – to už není jen aranžace interiérů, ale především přístup k životu. A není v tom nic divného, protože severská filosofie nabízí všechno, co potřebujeme ke štěstí spojenému s blízkostí přírody. A co když tam dodáme trošku provensálských barev? No, pak se přeneseme na báječnou cestu po Evropě, na níž budeme stále cítit teplo domácího krbu!

Odstíny bílé, béžové a šedé spojené s jemností přírodního dřeva se hodí do každého typu interiérů – i do prostorných domů i mikro garsoniér. Jednoduchý design zajišťuje, že v takových místnostech odpočíváme, cítíme se tam doma a zároveň nám tam nic nechybí. Tato magická záležitost je vlastně výslednicí barev, které neruší, ale naopak nám umožňují soustředit se na naše vlastní já. Není však od věci občas tuto jednoduchost trošku zatraktivnit – dodejme do ní výjimečné prvky, které budou zároveň jak v centru pozornosti, tak i fantastickým pozadím pro ostatní doplňky.

Takové jsou právě nálepky na zeď – vhodně dobrané ke zbytku aranžace způsobí, že celá místnost získá nový, neotřelý a především individuální charakter. A i když si skandinávský styl cení jednoduchosti, je dobré do něj zapojit trochu více přírody – na příklad té přímo z Francouzských polí. Kytice levandule v romantických pastelových barvách nezastíní zbytek aranžace a zároveň jí dodá výjimečné teplo.

A co je v tomto případě důležité, stále zůstáváme v naturalistické atmosféře! Tyto výjimečné fialové květiny jsou přeci symbolem herbářů, které dokonale vypadají ve světlých, jednoduchých místnostech. Nálepka s takovým motivem zavěšená nad postelí nás přenese na hranici stylů: provensálského, rustikálního a právě skandinávského. Zároveň nám umožní svobodnou volbu doplňků podle našeho vkusu. Můžeme tedy přidat svíčky, které po večerech zapalované budou nejen svítit, ale nabídnou nám i domácí aromaterapii. A co byste řekli na čerstvé květiny stojící v jednoduché váze, které nám budou připomínat teplé jaro? Takový mix bude nejen balzámem pro oči, ale především pro duši, protože jí umožní putovat po hranicích designérských stylů a přizpůsobovat je našemu vkusu i kouzlu okamžiku.