-50%   AKCE  Zbývají pouze:  

Inspirace - Nálepky - Ložnice

Nálepka lesní zvířátka

Nálepka lesní zvířátka

Číslo fotografie: #225579560
Materiál: Klasická nálepka
Rozměry: 100 x 100 cm (šířka x výška)
545,00 CZK
Změnit rozměr

Lesní přátelé – jak zařídit výjimečný koutek pro děti?

Aranžace dětského pokoje, v níž jsou hlavní dekorativním prvkem zvířata, nabízí dokonalou možnost, jak dítě naučit soužití s přírodou. Kromě edukativní hodnoty bude navíc takový vkusně zařízený pokojík rozvíjet smysly, a především – estetické cítění, což je velmi důležité během prvních let života. Jak tedy vybrat jednotlivé prvky zařízení pokoje tak, aby se v něm děcko cítilo svobodně, a zároveň tak, aby celý interiér působil vkusným dojmem?

Leitmotiv v dětském pokoji je velmi důležitý – to díky němu se dítě cítí na daném místě bezpečně a může se svobodně rozvíjet. Styl boho, v němž se vyskytují zvířata, využívá přírodní materiály – je to také fantastická aranžace, která rozvíjí představivost, ale především děti nenásilně učí. Než naše ratolest usne, můžeme mu vyprávět pohádku, v níž bude hlavní roli hrát na příklad medvídek odpočívající pod stromem, který zdobí zeď u postýlky.

Kromě pohádkovosti se nástěnné nálepky do dětských pokojů hodí k různému typu doplňků, a proto se dětská ložnice může stále proměňovat – nebudeme totiž mít žádný problém se vzájemným propojením všech prvků. Umělci, kteří se specializují na nástěnné dekorace ve stylu boho, se snaží zachovat výjimečné přírodní barvy – umožní nám to vytvořit velmi estetický interiér, v němž budou i rodiče mít chuť trávit více času. Zvířátka odpočívající na louce dobře navazují na první hračky, které rozvíjejí motoriku – jako horolezecká zeď – či tradiční plyšáky.

Rozhodneme-li se pro aranžaci dětského pokoje, zvažme také, co bychom své dítě chtěli naučit. Kromě estetiky má velký význam také kontakt s přírodou, a proto je důležité zvolit i vhodný nábytek. Nejde tu pouze o atesty, ale také o materiály, z jakých je vyroben. Maria Montessori, vědkyně, která zkoumala dětský rozvoj, tvrdila, že se děti nejlépe rozvíjejí, když jsou obklopeny dřevem. Je tedy dobré na něj vsadit i v aranžaci, zvláště proto, že dětský nábytek může být kouzelně rozkošný. Nejen že se bude skvěle hodit do stylu boho, ale s nástěnnou nálepkou vytvoří dítěti neopakovatelný pohádkový svět, v němž bude chtít trávit tolik času, kolik jen bude možné!