-45%   AKCE

Inspirace - Fototapety - Obývací pokoj

Moderní fototapeta s květinami

Moderní fototapeta s květinami

Číslo fotografie: #176571112
Materiál: Vinylová fototapeta
Rozměry: 100 x 100 cm (šířka x výška)
568,07 CZK
Změnit rozměr

Květiny, ach ty květiny – nádherný motiv v aranžaci interiérů

Odstíny bílé, béžové, růžové a jemné zelené – takové propojení barev nám bude připomínat jarní probuzení přírody, přivolá vzpomínky na květnové a červnové víkendy strávené v botanických zahradách, jako bychom ucítili vůni magnólie a pivoňky. Jsou to barvy, které mají uklidňující účinky, dopřejí oddech naší duši – a navíc v sobě mají kapku magie, která probouzí ospalou romantiku. Co ho takhle využít i v interiérech našeho domu?

Květiny máme spojeny především s anglickým či provensálským stylem, ale mohou se také stát zdrojem inspirace na cestě za sebepoznáním. Nemusíme pátrat na levandulových ostrůvcích či polích, abychom u sebe doma pocítili trošku romantické aury. Aby však interiéry byly zařízeny vkusně, je dobré se inspirovat přírodou – a ta má skutečně hodně co nabídnout! A co je nejdůležitější – dokonale nám umí napovědět, jak spolu propojovat barvy tak, aby v zátiší našeho domu panoval oku lahodící pořádek.

Začněme od nástěnných dekorací, které mohou být dekorací samy o sobě. Fototapeta s květinovými vzory, zvláště pokud je v pastelových tónech, bude dokonalým pozadím pro moderní, ale také pro rustikální nábytek a doplňky. Zbožňuje pudrové textilie, takové jak závěsy, a nábytek: křesla či pohovky, díky nimž bude působit jako impresionistický obraz, takže budeme mít chuť na piknik v lůně přírody.

V interiérech tohoto typu se budeme dobře cítit po celý rok – na jaře a v létě se budou skvěle doplňovat se zelení kolem nás, na podzim a v zimě dodají našim interiérům teplo, díky kterému se zkrátka budeme cítit příjemně a dobře. Během krátkých, pochmurných dní, když nám chybí sluníčko, místnosti, v nichž vládnou květiny, budou prostornější a jemnější – přesně tak, jako ve scenérii romantické komedie. Není to však vzor pouze a výlučně pro zasněné dámy! Květiny v aranžaci interiérů představují také eleganci a klasu, stačí jen obstarat vhodné doplňky. Abychom zdůraznili krásu zdi, je dobré řídit se zásadou: méně znamená více. Co takhle květina v jemném květináči? Knihy stojící na dřevěných poličkách? Nechme se unést vlastní představivostí – vždyť je to přeci vzor, který miluje vše, co je přirozené!