-50%   AKCE  Zbývají pouze:  

Inspirace - Fototapety - Předsíň

Fototapeta zelené listí

Fototapeta zelené listí

Číslo fotografie: #211464994
Materiál: Vinylová fototapeta
Rozměry: 100 x 100 cm (šířka x výška)
516,43 CZK
Změnit rozměr

Je nám zeleně – po celý rok!

Zeleň uklidňuje – to tvrdí vědci, a proto stojí za to mít ji doma! Nejde tu pouze o rostliny, ale také o vzory na zdech, díky kterým celá místnost získá jarní lesk a především výjimečný charakter, který nám po celý rok bude připomínat jaro a léto! Bude fototapeta dobrou volbou?

Zelená barva má nezanedbatelný vliv na lidské zdraví – uklidňuje nervovou soustavu! Týká se to aranžací interiérů, a proto by nám také heslo „je nám zeleně” mělo po celou dobu dělat společnost. Co třeba troška zeleni v kuchyni? V takové barvě jsou čerstvé bylinky, které tak často užíváme: bazalka, jarní cibulka, kopr nebo libeček - nejenže dodávají jídlu fantastickou chuť, ale jsou navíc také velmi aromatické! A co kdyby pozadí pro domácí stojan na bylinky byla fototapeta se zeleným listím? V takovém případě budeme mít zahrádku na dosah ruky – a to doslova.

Zelené listí nabízí dobrou alternativou tradiční kuchyňské zástěry. Velmi dobře ho můžeme zakomponovat do prostor zároveň jak se světlými, tak i tmavými barvami skříněk a pracovních desek. Fototapeta s takovým motivem nám připomene okno, z kterého se můžeme dívat přímo do zelené zahrady. Hodí se k ní dřevěné prvky, a proto ideální okrasou budou různého typu obaly na květináče či krájecí prkénka, které perfektně doplní celou kompozici. Fototapeta se zeleným listím vypadá dobře také v obývacím pokoji – zvláště naproti oknu. Rozjasní místnost a díky kontrastním barvám také opticky zvětší prostory, kterým dodá na svěžesti. Máme-li k dispozici krb, pak vzor tohoto typu nabídne dokonalé řešení! Stojí za to promyslet také zarámované usušené květy, které dodají kapku barev a zároveň nám umožní zůstat blízko přírody.

Dobrým místem, kde můžeme použít vzor tohoto typu, je také tmavá předsíň. To je místo, kde je obtížné udržovat živé květiny v dobrém stavu, ale to neznamená, že si tam nemůžeme dopřát uklidňující pohled na zeleň! Velké listí na fototapetě způsobí, že se toto místo stane světlejším, opticky větším a mnohem příjemnějším. Dobré je doplnit aranžaci o velké zrcadlo v dřevěném rámu a sedací vak, na němž se nám bude příjemně obouvat než vyjdeme na procházku, abychom se pokochali přírodní zelení, která nás obklopuje. Umožněme zeleni, aby nám dělala společnost na každém kroku – i v zátiší domácího ohniště!