-45%   AKCE

Inspirace - Fototapety - Obývací pokoj

Fototapeta tajemná džungle

Fototapeta tajemná džungle

Číslo fotografie: #154123228
Materiál: Vinylová fototapeta
Rozměry: 100 x 100 cm (šířka x výška)
542,93 CZK
Změnit rozměr

Pánský minimalismus v exotickém provedení

Pánský obývací pokoj nemusí být nudný a ponurý – může za to být tajemný a zároveň neotřele elegantní, a to díky výjimečným vzorům, které přenesou majitele i jeho hosty na výpravu po amazonské džungli! Vhodně zvolená fototapeta zde má klíčový význam.

Syrové, šedé a černé – to si představíme, když se řekne "pánský obývací pokoj". A přestože pánové skutečně jen zřídka sázejí na širokou paletu barev, závan přírody vpuštěný do interiérů s sebou nutně nemusí přinášet spousty doplňků. Velmi zajímavou, odvážnou a zároveň fascinující barvou je takzvaná anglická zelená. Navzdory poměrně tmavému odstínu navazuje na přírodu – skutečnou džungli, která přitahuje cestovatele toužící po dobrodružství. Jak takové dobrodružství pozvat k sobě domů? Pomůže nám v tom fototapeta – exotická džungle může mít v sobě auru tajemna, která bude přitahovat pozornost našich hostů. Taková atmosféra je dokonalým aranžačním motivem pro samotáře, ale také pro pány, kteří chtějí zaujmout své partnerky.

Na zdi ozdobené fototapetou tohoto typu bude dokonale působit prostý, minimalistický nábytek – a to jak moderní, tak i ten ve stylu vintage. Retro křeslo, závěsná lampa a stolek – co víc muž potřebuje, aby vytvořil neotřelou atmosféru? Možná trochu živých květin, díky kterým se pánská – a zároveň tajemná – džungle stane ještě doslovnější. Tajemná džungle vynikne také v ložnici, ale zde je potřeba zvolit vhodné doplňky, které prostory poněkud rozjasní. Ratanový paraván, ale i osvětlení ve stylu boho nejenže budou stimulovat naše smysly, ale především vynikajícím způsobem zdůrazní exotickou atmosféru amazonské džungle.

V místnostech, ve kterých hlavní roli hraje fototapeta tohoto typu, mají živé květiny dvojitou funkci: jsou užitečným doplňkem čistícím vzduch, ale zároveň způsobují, že se pokoj doslovně promění v džungli, v níž budou dominovat skutečné instinkty! Odpočinek na takovém místě nám a mysl přivádět exotické prázdniny, ke kterým se budeme chtít vracet nedočkaví stále nových dobrodružství – a při dekoraci interiérů jde přeci právě o to, abychom každý den objevovali nové prvky, díky kterým budeme rádi trávit čas doma.