-50%   AKCE

Inspirace - Fototapety - Předsíň

Fototapeta s motivem břízy

Fototapeta s motivem břízy

Číslo fotografie: #221935813
Materiál: Vinylová fototapeta
Rozměry: 100 x 100 cm (šířka x výška)
516,43 CZK
Změnit rozměr

Břízy – mezi minimalismem a venkovským stylem

V době klimatických změn by měla být péče o stromy naší povinností, nejen že produkují kyslík, ale nabízí útočiště mnoha důležitým živočišným druhům – a především nás všechny učí, co je krása. Protože jsou štíhlé a vysoké, zdají se díky tomu také výjimečně jemné, ale přesto jsou schopny vydržet silné vichřice! A přestože jsou všechny svým způsobem krásné, břízy jsou obzvlášť nádherné – dokonce i bez listí zdobí zahrady díky své kůře.

V české krajině je bříza běžným stromem, ale přesto nás dovede nadchnout – ať už ta, co roste sama na mezi, tak ty, které tvoří alej podél cesty, ale i ty v lese, který má díky nim neopakovatelnou, kouzelnou atmosféru. Březové dřevo je také dokonalým aranžačním doplňkem, za což vděčí bílo-černé kůře – z ní vyrobené svícny jsou skutečně kouzelné, ale stále častěji se v interiérech objevuje v podobě větví, které minimalisticky a zároveň venkovsky zdobí bílé zdi nebo stropy.

Březová kůra je také fantastickou dekorací zdí – díky své přirozenosti představuje báječné pozadí pro rustikální doplňky. V podobě fototapety je ideálním doplňkem do delikátních interiérů. Na jednu stranu je rozjasňuje, na druhou jim propůjčuje charakter. Můžeme také vytvořit otevřenou kompozici, díky níž opticky zvětšíme místnost – a jen tak mimochodem nejednou zatoužíme po podzimní procházce po lese. Několik malých doplňků v podobě proutěných košů či ptáků vyšperkuje atmosféru a místnost díky nim získá na kvalitě, ale především na eleganci – a o to přeci při projektování interiérů jde.

Stromy, zvláště pak břízy představují skvělý aranžační doplněk také v loftových či minimalistických místnostech. Bílo-černá kůra souzní s elegantním i prostým nábytkem, ale jakoby mimochodem způsobuje, že daná místnost získává neopakovatelný charakter – ze syrového se stává teplý, ale ne nepříjemně. Za takový efekt je odpovědná právě příroda, díky které se v každém, a to dokonce i v industriálním interiéru budeme cítit jak na lesní procházce. Prosté kmeny úsporné v barvách jsou za to kvintesencí minimalismu na úrovni – stojí za zvážení taková aranžace v prostorách každého typu! A potom už zveme na krátkou procházku po březovém háji, abyste se mohli přesvědčit, že nikdo jiný nedokáže aranžovat svět jak sama Matka Příroda!