-45%   AKCE

Inspirace - Fototapety - Obývací pokoj

Fototapeta palmy vintage

Fototapeta palmy vintage

Číslo fotografie: #191897299
Materiál: Vinylová fototapeta
Rozměry: 100 x 100 cm (šířka x výška)
568,07 CZK
Změnit rozměr

Vintage na exotických prázdninách

Móda vintage se má dobře – a vděčí za to především krásnému designu, který se dokonale hodí zároveň jak do moderních, tak i do rustikálních místností – všechno záleží jen na naší představivosti a... na individuálním vkusu.

Styl vintage můžeme snadno přizpůsobit vlastním potřebám a vkusu zvláště proto, že se ze své podstaty vztahuje k historii, takže i k nábytku a doplňkům s duší. Můžeme ho také propojit s jinými stylistikami - všechno záleží na tom, co nám skutečně působí radost a na našich koníčcích. A co v případě, že milujeme květiny, zvláště pak ty exotické? Žádný problém, zkrátka zvolíme vhodnou fototapetu, která nejenže zvýrazní krásu nábytku, ale především doplňků. Mix stylu vintage a boho – to není pouze zajímavé a neotřelé spojení, ale především elegantní.

Fototapeta stmavými listy představuje dokonalé pozadí pro hnědý nábytek – a to zároveň jak toho ze školy východní Evropy, tak i koloniálního. Už samotný jejich mix sám o sobě způsobí, že obývací pokoj získá výjimečný, exotický a zároveň velmi vkusný charakter. Dokonalým příkladem je využití prosté komody, vedle které stačí postavit proutěné nebo ratanové křeslo. Klíčové jsou zde doplňky ve stylu boho a skleněné lampiony, které po večerech vytvoří neopakovatelnou atmosféru. Listí palmy – nejen ve formě fototapety – zbožňují květiny, zvláště ty veliké, které do místností vnesou závanexotiky. Není tedy nic divného, že tato nástěnná dekorace bude působit výjimečným dojmem nejen v obývacím pokoji.

Také v ložnici můžeme díky užití vhodné fototapety ve stylu vintage vytvořit neopakovatelné "entourage". Na takovém pozadí bude velmi elegantně vypadat stará, tmavě hnědá postel – zvláště pokud máme doma takovou, která je stylizována do předválečné podoby. Ale také na okenní zdi – obzvlášť máme-li parapety s obrovským množstvím květin – propůjčí místnosti klasický "look" boho. Rozhodneme-li se pro fototapetu s listím palmy ve stylu vintage, je dobré mít na paměti, že je to vzor, který zbožňuje přírodní barvy: odstíny hnědé a béžové, a proto na něm tak dobře vynikne design 60. a 70. let. Jejich propojení s květinami nás přenese tak trochu do jiného světa, který známe z koloniálních výprav.