Inspirace - Fototapety - Obývací pokoj

Fototapeta levandulové pole

Fototapeta levandulové pole

Materiál: Vinylová fototapeta
Rozměry: 100 x 80 cm (šířka x výška)

Krásná a praktická, tedy fototapeta levandulové pole

Levandule je známá svojí pestrou škálou vlastností. Používáme ji v kosmetickém průmyslu kvůli nádherně vonícímu olejíčku, který z ní získáváme, dále pak ve farmakologii, protože uklidňuje bolest a léčí záněty. Nalezneme ji také v kuchyni, protože přidaná do připravovaného jídla zlepšuje funkčnost naší trávicí soustavy. Tato fialová  rostlina s jemnými kvítky je také vynikajícím dekoračním prvkem, který dokáže zařídit, že naše interiéry získají romantický charakter. Fototapeta levandule bude skvěle vypadat jak v ložnici, zařízené v provensálském stylu, tak i v neveliké koupelně, ve které fototapeta levandulové pole opticky zvětší prostor.

Voňavý éterický olejíček získaný z této fialové rostlinky nám usnadní usínání a fototapeta levandule způsobí, že naše ložnice získá stylový charakter. Motiv levandule vypadá skvěle v podstatě v každé aranžaci. Naše srdce nám však ukradl romantický provensálský styl! Bělený, dřevěný nábytek, pastelové barvy zdí, klasické pohovky s jasným čalouněním a fototapeta levandulové pole, která je fantastickou pomyslnou třešničkou na dortu naší aranžace. Jestliže se právě připravujete na zařízení interiéru, mějte na paměti, že levandulová fototapeta do ložnice je univerzální dekorací nadčasové krásy. 

Díky tomu, že levandule má praktické použití v gastronomii, může se stát dokonalou ozdobou naší kuchyně. Zobrazený vzor na fototapetě levandule i na dalších doplňcích bude skvěle vypadat nejen v rustikálním interiéru, ve kterém dominuje dřevěný nábytek v přírodní barvě. V monochromatické, minimalisticky zařízené kuchyni oteplí barva dřeva interiér a fialové okvětní plátky levandule oživí prostor. Levandule se hodí nejen jako fototapeta do ložnice a kuchyně. Patří také mezi vynikající nápady na aranžaci koupelny. Fototapeta levandulové pole, ať už laminovaná nebo na skle (odolná proti vlhkosti), skvěle vypadá v bílé nebo pastelové koupelně ozdobené proutěným košem a skleněnými nádobami.