-45%   AKCE

Inspirace - Fototapety - Obývací pokoj

Fototapeta květiny vintage

Fototapeta květiny vintage

Číslo fotografie: #162680959
Materiál: Vinylová fototapeta
Rozměry: 100 x 100 cm (šířka x výška)
542,93 CZK
Změnit rozměr

Vintage v plné kráse

Interiéry ve stylu vintage jsou v poslední době v módě – není to nic překvapivého, protože je to styl, v němž si něco pro sebe najde každý, kdo má rád eleganci, ale zároveň i teplo spojené s rodinným domem. Principiálně má tento trend ukazovat kousek historie, nábytek by tedy měl být lehce poškozen. Ale jak to udělat, aby působil skutečně dobře, a místo náhodnosti vytvářel celek? Zde nám na pomoc přicházejí zdi – konkrétně potom… fototapeta!

Ačkoliv má vintage rád poškozený nábytek, na kterém se podepsal zub času, jeho prosté umístění do bytu může probouzet nemalé kontroverze. Místo jeho krásy totiž získáme jen náhodnost – a to navíc takovou, která v sobě nemá ani eleganci ani styl. A proto, aby dům působil upraveným dojmem a samotné doplňky vypadaly okázale, je potřeba dobré pozadí. Bílé zdi jsou sice neutrální, ale nemají v sobě to kouzelné „cosi”, klasické tapety se zase těžko nalepují a jejich vzory se nám ne vždy trefí do vkusu. Záchranu tak nabízí fototapeta, pomocí které zajistíme místnostem ve stylu vintage vytoužený charakter.

Dobrou volbou je květinový motiv, ale ne jen tak ledajaký! V bílo-černém provedení propůjčí místnostem umělecký vzhled. Představuje také dokonalé pozadí pro stolky a komody různého typu, na kterých mohou stár rostliny v keramických květináčích. Tento motiv způsobuje, že interiér získává lesk, působí elegantním dojmem, ale zároveň neztrácí tu svou specifickou uhlazenost, která definuje styl vintage.

Bílo-černé květiny můžeme snadno zakomponovat také do jiných místností – a navzdory své vzorovanosti nám opticky zvětší naše prostory. Není dobré na ně věšet fotografie či obrázky, které by poněkud narušily celkový dojem, ale výborně zde budou působit velké zrcadlové tabule – nejlépe v mírně poškozeném stylu vintage! A doplňky, jako obvykle, budou stylové drobné dekorační předměty – a i když tento trend zbožňuje přepych, tak rozhodneme-li se pro výraznou nástěnnou dekoraci, bude lepším řešením minimalismus v podobě váz či nádherných svíček. Budou plnit také další roli – aromaterapii, zároveň jak v době kvetoucího lučního kvítí, tak i v zimě, kdy se u nás bude vznášet vůně voskových olejíčků. Fototapeta s elegantními bílo-černými květinami je dokonalou volbou pro ty z nás, kteří toužíme po interiérech s duší, ale i na úrovni!