Inspirace - Fototapety

Fototapeta arabské koně

Fototapeta arabské koně

Materiál: Vinylová fototapeta
Rozměry: 100 x 70 cm (šířka x výška)

Čtyři podkovy, tedy nápady na fototapety s koňmi

Postava koně je výjimečně ceněný a populární motiv ve středoevropském malířství. S ohledem na naši rytířskou, následně potom šlechticko-zemanskou tradici, bylo toto zvíře neodmyslitelnou součástí jak běžného každodenního života, tak i historických bitev. Jeho výjimečná síla, nádhera a půvab byly tématem nejslavnějších středoevropských malířů, mezi nimiž nutno zmínit Juliusze Kossaka – mistra náročné a komplikované koňské anatomie.

Prezentovaná fototapeta arabské koně je dokonalým spojením středoevropské tradice a moderního designu. Umělecká, černobílá fotografie představuje dvě zvířecí postavy, které jsou ve vzájemném koloristickém kontrastu. Jde o stylovou a zároveň nadčasovou dekoraci, která bude skvěle vypadat v tradičním, stejně jako v moderním interiéru. Speciálně pro Vás jsme připravili několik nápadů, jak využít tento typ fototapety.

Fototapeta arabské koně skvěle doplní klasický obývací pokoj, kterému dominuje historický, antikvární nábytek, těžké mosazné lampy a vzorované koberce. Originálního efektu také dosáhneme, když spojíme monochromatickou fototapetu s koňmi s barevným, extravagantním boho stylem. Eklektický nábytek, patchworkové přehozy nebo polštářky a mnohobarevné stěny vyrovnáme dekorací v mírné, tlumené koloristice. Motiv koně je také vynikajícím můstkem ke kultuře hippies, tak blízké estetice boho. Univerzální charakter černobílé fototapety s koňmi způsobí, že bude vypadat skvěle také v minimalistickém, moderním obývacím pokoji či salóně. Charakteristická tapeta zobrazující postavy bílého a černého koně, kteří jsou vzájemně v nádherném kontrastu, vytvoří výraznou dominantu, která oživí interiér. Zobrazení zvířat, které se k sobě navzájem tulí, je také skvělou variantou do komorní ložnice. Tento romantický vzor umístěný nad postelí bude subtilní, procítěnou dekorací, která se hodí zároveň do industriální i tradiční aranžace.