-45%   AKCE  Zbývají pouze:  

Doplňky do dívčího pokoje v 5 nejmódnějších barvách

Barvy do dětského pokoje patří k nejdůležitějším věcem, kterým stojí za to věnovat trochu více pozornosti. Barevné schéma interiéru – světlé, vícebarevné nebo pastelové – bude mít do značné míry vliv na atmosféru a náladu, jaká bude v aranžaci panovat. Není to tedy pouze estetická otázka, ale také velmi důležitý faktor, který bude nepřímo ovlivňovat rozpoložení naší ratolesti. Neexistuje samozřejmě jedno jediné řešení pro všechny, protože děti – stejně jako dospělí – jsou každé jiné. Přemýšlíme-li tedy, jakou barvu do dívčího pokoje vybrat, rozhodli jsme se pro pět naprosto rozdílných variant. Jsme si jistí, že každý rodič zde najde verzi, která bude ideální právě pro jeho dítě.

Spojení dekorací do dívčího pokoje
Pastelové dekorace do dívčího pokoje jsou trefou do černého! - 1. Abstraktní nálepky na skříňku, 2. Rozkošný plakát splameňákem

1. Bílá barva do dívčího pokoje? Ano, ale narušme ji barevnými akcenty! 

Začneme, zdá se, poměrně tradičně, protože si pod lupu vezmeme bílé dekorace do dívčího pokoje. Nezůstaneme však pouze u bílé. Tato barva má v sobě cosi neutrálního, univerzálního a nadčasového (což je rozhodně velkým plusem), ale zároveň způsobuje, že interiér působí chladným a asketickým dojmem. A v dětské aranžaci nám jistě nejde o takovou atmosféru. A proto se rozhodněme právě pro taková řešení, která jsou narušená barevnými prvky. Dokonalým příkladem je bílá fototapeta s barevnými tečkami. Takový vzor během okamžiku způsobí, že se pokoj stane příjemným a radostným místem. Kromě puntíků je samozřejmě ještě jeden vzor, který je potřeba vzít v potaz – a to jsou samozřejmě proužky. Nebojme se dokonce ani bílo-černých proužků, vytvoří zajímavý kontrast s barevnými tečkami na zdech!

Fototapeta s barevnými tečkami
Takový vzor během okamžiku způsobí, že se aranžace stane příjemnou a radostnou - myloview.cz

2. Teplé barvy do dětského pokoje, čili broskvové textilie plné slunce

V dětské aranžaci perfektně vyniknou teplé a sluneční odstíny. Stojí za to mít na paměti, že žijeme v takovém podnebním pásu, kde nás poměrně často trápí nedostatek slunce. A ačkoliv na počasí za oknem nemáme vliv, tak to, co se děje v pokojíku našich dětí, máme téměř bezvýhradně ve svých rukou. Vsaďme tedy na doplňky do dívčího pokoje v oranžových a žlutých odstínech.

Fototapeta s lesním motivem
Delikátní fototapeta s lesními zvířátky se skvěle hodí do minimalisticky zařízeného pokoje - myloview.cz

Tyto barvy máme spojeny nejen s krásným počasím a létem, ale také se sladkými, velmi chutnými broskvemi! Přehoz přes postýlku a polštářky či kobereček na podlaze v těchto barvách bude jasnou trefou do černého. Aby byl interiér ještě útulnější, přidejme lesní akcenty. Lesní fototapetu se srnkami a zajíci si zamiluje každá holčička, která miluje zvířátka.   

3. Doplňky do dívčího pokoje v originálním odstínu zelené patiny 

Zelená patří k barvám, které jsou při aranžování interiérů vybírány nejčastěji. Módní byla barva sytá greenery vybraná institutem Pantone před několika lety, lahvový i malachitový odstín, stejně jako mátový či tyrkysový. Naše volba však padla na trošku jinou barvu – originální a oku lahodící –, která skvěle vynikne v dětské aranžaci. Je to zelená patina. Tato pastelová barva vypadá naprosto fantasticky, když ji spojíme s květinovými akcenty. Pokud chceme vytvořit  aranžaci, ze které naše děcko jen tak nevyroste, pak právě květinové vzory nabízejí dobré řešení. Umístěme na zeď fototapetu s rozkvetlými pupeny a do místnosti vpusťme doplňky v barvě vanilky nebo slonoviny. V takové stylizaci můžeme využít také baldachýn na postelí – to je jeden z nejžhavějších hitů posledních měsíců.

Fototapeta růžové květiny
Pastelové barvy vypadají fantasticky, když je spojíme s květinovými akcenty - myloview.cz

4. Magický jednorožec a pudrově růžové dekorace do dívčího pokoje

Řekli jsme si už dřív, že růžová je jako barva do dívčího pokoje tím, co nás napadá často jako první. Zároveň to však není jediné možné řešení, pro které se můžeme rozhodnout. Pokud však naše dcera má tuto barvu ráda, není důvod hledat jinou variantu. Naší radou však je vsadit na mírné odstíny této barvy. Špinavá a pudrová růžová budou mnohem vhodnější než neónové doplňky, které budou pokoji dominovat a až příliš budou bít do očí.

Plakát s jednorožcem
Dětský motiv na plakátě s jednorožcem - myloview.cz

Čím dál častěji se upozorňuje, že bychom se v dětských aranžacích měli vyhýbat příliš agresivním barvám, protože mohou dítě rušit v každodenních činnostech – a dokonce mu narušovat koncentraci. Tlumené doplňky jsou tedy skvělou volbou. A když už mluvíme o růžové aranžaci, její třešničkou na dortu by se měl stát portrét krásného jednorožce zavěšený nad záhlavím postele.

5. Útulný holčičí pokoj: barvy zdí a doplňku v hnědých odstínech 

Na konec jsme si nechali barvu, který nemáme spojený s dětský – tím spíše pak už vůbec ne s dívčí – aranžací pokoje, ale v každém případě stojí za to se na ni podívat znovu a lépe. Mluvíme o hnědé – krásném odstínu připomínajícím mléčnou čokoládu. Taková barva skvěle působí ve spojení s bílými, ale také modrými i tmavomodrými doplňky. V takovém spojení získává velmi příjemný charakter. Letos se velké popularitě těší stylizace v duchu eko a tento trend také můžeme využít v dětské aranžaci. Zapojme do interiéru nejen dřevěný nábytek v přírodním odstínu, ale také dřevěné hračky – ty jsou nejen ekologické, ale i skutečně krásné. K tomu proutěné doplňky a přírodní textilie – bavlněné, lněné i z juty. Přidejme na zeď pohádkovou fototapetu s vílami, řetěz lampiček nad postel a vysněná aranžace je hotová!

Fototapeta s lesními zvířaty
Pohádková fototapeta na zdi s vílami, řetěz lampiček nad postelí a vysněná aranžace je hotová! - myloview.cz

To jsou naše návrhy na pokoj pro holčičky. Barvy zdí a doplňků jsou velmi důležité, a proto je nenechávejme náhodě. Nechte se inspirovat nápady, které jsme zde pro Vás připravili, a zajistěte svým dětem každodennost plnou barev!