-45%   AKCE  Zbývají pouze:  

Černobílé fototapety, neboli less is more

Plánujeme-li výzdobu pokoje, stojí za to hledat inspiraci v univerzálních a nadčasových řešeních. Díky tomu vytvoříme interiér, který se nám nebude líbit pouze jedinou sezónu, ale zůstane s námi po dlouhá léta. Černobílé tapety patří právě k těmto nesmrtelným akcentům. Moderní, monochromatické interiéry jsou dokonalým prostorem, abychom je zařídili pomocí černobílé fototapety se zobrazením měst, s geometrickými tvary nebo s architektonickými prvky. Široký výběr vzorů a téměř neomezená tématika způsobují, že si každý může najít pro sebe to pravé. Černobílé tapety jsou vyzkoušeným způsobem, jak vytvořit stylovou a elegantní aranžaci.

Fototapeta černo-bílá priroda
Fototapeta černo-bílá priroda - myloview.cz, visualizace: Ewelina

Černobíle zařízený interiér 

Mezi trendy, které v dnešní době kralují v interiérovém designu, nalezneme jak nápady na zařízení pokoje ve stylu plném přepychu, tak i minimalistické zařízení vzniklé propojením jen a pouze naprosto nezbytných prvků. Ačkoliv umíme ocenit obě tyto tendence, přikláníme se přeci jenom na stranu té druhé, protože souhlasíme se slavným architektem Ludwigem Mies van der Rohe, že „méně znamená více”. Van der Rohe je označovaný za duchovního otce architektury minimalismu, protože sázel na jednoduché a prostorné interiéry vybavené pouze tím nejpotřebnějším nábytkem proslavené minimalistickou formou a univerzální krásou. Zaměřil také svou pozornost na výběr vzácných surovin a na efekty, kterých je možné dosáhnout pomocí jejich faktury. Vydali jsem se ve stopách velkého mistra minimalismu a připravili jsme černobílé fototapety, které ukazují ve velkém přiblížení materiály jako kámen, beton, rostlinná vlákna nebo žilnatý mramor. Vybereme-li si jeden z těchto vzorů, vytvoříme dekoraci, za kterou by se nestyděl ani sám Ludwig Mies van der Rohe.

Fototapeta černo-bílá textury
Fototapeta černo-bílá textury - myloview.cz, visualizace: Ewelina

Černobílé tapety na zeď 

Nezpochybnitelnou předností, jakou mají naše černobílé tapety na zeď  je to, že se díky univerzálnímu charakteru hodí prakticky do každého interiéru. Jestliže je náš obývací pokoj zařízený v tradičním, klasickém stylu, dokonale se do něj hodí černobílá tapeta antických budov a ruin či černobílá tapeta New York. V romantické ložnici vypadají báječně černobíle tapety, na kterých jsou zobrazeny malebná nebo zákoutí Říma nebo Benátek. Na druhou stranu ve skandinávském obývacím pokoji budou fantasticky působit černobíle tapety, na nichž budou zobrazeny struktury divokých, surových skal, které svým charakterem skvěle doplní pocit severní krajiny. Kolik tapet, tolik nápadů! Níže jsem vybrali několik možností, jak naaranžovat interiér s použitím černobílých tapet na zeď podle toho, co je na nich zobrazeno.

Tapeta black white s geometrickými obrazci. Proužky nebo jedlička, optické iluze navazující na módu pop-artu, panující v 50. a 60. letech, i na vzory v etno stylu se skvěle hodí do moderních, industriálních interiérů, kde se stanou hlavní dekorací.   
  • Krajinomalby. Panoramata, krajinky i pohledy na města představené v koloristice starých fotografií můžeme dokonale zakomponovat do klasických interiérů. Trefou do černého se mohou stát černobílé tapety na zeď  zobrazující panoramata takových měst jako Řím nebo Paříž dob dávno minulých.

  • Architektonické prvky. To je další univerzální možnost. V závislosti na tom, jaký styl vládne našemu obývacímu pokoji, můžeme vybírat buď černobíle tapety zobrazující ultramoderní konstrukce z oceli a skla nebo decentně romantické prvky charakteristických barokních kamenů. Vedle nešlápneme ani s  černobílou tapetou New York.

Zoom na fakturu. Jestliže jsme milovníky nejen minimalismu, ale také abstraktních zobrazení, místo abychom si vybrali tapetu s figurálním zobrazením, doporučujeme tapetu black white na objednávku, zobrazující různorodé materiály ve velkém zvětšení: kameny, ptačí křídla nebo dřevěné desky. To je originální způsob, jak dosáhnout na nadčasovou dekoraci.

Tapeta black white s geometrickými obrazci
Tapeta black white s geometrickými obrazci - myloview.cz, visualizace:Ewelina
  • Přírody. Rostliny a zvířata v černobílé koloristice a o minimalistickém charakteru se stanou nádhernou dekorací v moderním interiéru. Zdobíme-li takový prostor, stojí za to sáhnout po černobílých tapetách zobrazujících pouze jeden konkrétní prvek – zvířecí vzor nebo fragment rostliny.

  • Černobílé fotografie. Zobrazení, která připomínají záběry ze starých filmů vypadají stejně dobře jak v moderních, tak i v retro interiérech. Každopádně je ale dobré mít na paměti, že černobílé fototapety tohoto typu budou nejlépe působit v prostorném interiéru, ve kterém je můžeme správně vyexponovat.   

Barevné akcenty. Umožní nám oživit monochromatické interiéry. I když nezapomínáme, že méně znamená více, jednou za čas má smysl porušit pravidlo. Černobílé tapety na zeď  s barvou oživí pokoj a doslova mu dodají barvu. Žluté taxíky před Guggenheimovým muzeem v New Yorku nebo červený automobil před Eiffelovou věží jsou pouze dvě z nesčíslných nabídek.  Černobílé tapety na zeď  s červeným prvkem se skvěle hodí do obývacího pokoje, ve kterém stojí červená váza, kus nábytku nebo koberec. 
Další články
Jak zařídit pokoj pro hosty – aranžace s využitím fototapet

Jak zařídit pokoj pro hosty – aranžace s využitím fototapet

Každý pokoj v domě může mít svůj výjimečný charakter, a proto stojí za to seznámit se s různými styly zařízení interiérů, díky kterým budou místnosti výjimečné. Hodně se dnes píše o vzhledu obývacích pokojů, kuchyní či ložnic. Pokoj pro hosty – aranžace této místnosti však může být stejně zajímavá, pokud vhodně vybereme a zakomponujeme všechny dekorace a zvolíme nábytek, který se k nim bude hodit.